Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 e-wydanie

Akty pędzla Zbigniewa Łukowiaka [FOTO]

› Kultura i Rozrywka 8 miesięcy temu    14.09.2019
Włodzimierz Jędrzejczak
komentarzy 5 ocen 10 / 0%
A A A
O wystawie i samym artyście opowiedziała Dorota ŁukowiakO wystawie i samym artyście opowiedziała Dorota Łukowiak fot. Włodzimierz Jędrzejczak
Włodzimierz Jędrzejczak
napisz do mnie ‹
moje inne artykuły ‹

W Muzeum Ziemi Rawickiej odbył się wernisaż wystawy „Akty pędzla Łukowiaka”. Jest to trzecia pośmiertna wystawa prac rawickiego artysty w MZR, a ósma licząc wszystkie rawickie galerie.

Na wystawie eksponowane są głównie akwarele rawickiego artysty, której techniki Zbigniew Łukowiak był niekwestionowanym mistrzem. Podziw budzi nie tylko sposób malowania, ale również uchwycenie najmniejszych, sugestywnych, bardzo naturalnych gestów i póz modelek .

Gośćmi specjalnymi na wernisażu była najbliższa rodzina Zbigniewa Łukowiaka: żona Alicja, córka Dorota i syn Marek. O wystawie i trochę o samym artyście, głównie o jego bardzo ciepłym stosunku do ludzi, opowiedziała Dorota Łukowiak.

Wśród prezentowanych prac tylko 4 były do tej pory wystawione, ponad 20 pokazano po raz pierwszy. Wystawę można oglądać do 1 października 2019 r.

+ 0 głosów: 10 (0%) 10 -
  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
  Komentarze (5)

  Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

  dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
  ~ re
  8 miesięcy temu ocena: 100%  5
  No pędzel miał Łukowiak płodny napewno
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ ola
  8 miesięcy temu ocena: 93%  4
  Krytykowano poprzedniego dyrektora, że zamienia muzeum w galerie, teraz jest jeszcze gorzej. Mieliśmy rocznicę 90 lat wybuchu drugiej wojny światowej, ważna data , bo przed wojną niedaleko Rawicza była granica i to na polskich terenach przygranicznych rozpoczynała się II wojna światowa. I co ? Ani podczas jarmarku historycznego nie zauważono tego, nie było żadnej wystawy edukacyjne związanej z tym wydarzeniem, ani żadnego wydawnictwa. Naprawdę dziwna sprawa. Czy ktoś wie co się dzieje z tym muzeum teraz ?
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ jola
  8 miesięcy temu ocena: 100%  3
  Ola co się dziwisz dyrektor tylko z nazwy bibliotekarka zawsze będzie bibliotekarką !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1
  ~ Tadziu pomóż Jackowi !!!!
  8 miesięcy temu 2
  No to zmiana warty. Tadziu pomóż Mariuszowi. Jacek już dostał PO trąbie. http://www.rawicz24.pl/artykuly/akty-pedzla-zbigniewa-lukowiaka-foto,104072/zdjecia/666983#666983
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ oto
  8 miesięcy temu ocena: 100%  1
  To taki Nikifor?
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji