Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY

Akwarele i rzeźby Mirosława Małeckiego

› Kultura i Rozrywka 17 dni temu    20.06.2020
Włodzimierz Jędrzejczak
komentarzy 0 ocen 3 / 67%
A A A
Na wystawie odtworzona była również tradycyjna kuźniaNa wystawie odtworzona była również tradycyjna kuźnia fot. Włodzimierz Jędrzejczak
Włodzimierz Jędrzejczak
napisz do mnie ‹
moje inne artykuły ‹

W galerii Sala Piecowa przy rawickim domu kultury jeszcze do niedzieli zwiedzać można wystawę akwareli i rzeźb Mirosława Maleckiego z Leszna.

Artysta z wykształcenia metaloplastyk, prowadzi firmę reklamową. Jego pasją jest malarstwo, rzeźba oraz kowalstwo artystyczne. Akwarela dominuje w jego twórczości. W tej technice osiągnął niekwestionowane mistrzostwo. Maluje przede wszystkim pejzaże, ale również portrety i ilustracje do książek, między innymi „Pułapki Czasu” oraz „Kielich Braci Czeskich” . Od wielu lat zajmuje się także rzeźbą w drewnie, łącząc je z kutym metalem. Efekty tych działań są znakomite!

Tematyka jego prac jest różnorodna, od figur realistycznych do form współczesnych. Zamiłowanie do sztuki towarzyszy mu od najmłodszych lat. Inspirują go różni artyści i epoki.

- W malarstwie szczególnie inspiruje mnie kolor oraz światło - powiedział w rozmowie. - Rzeźba to dla mnie łączenie naturalnych faktur, co daje dodatkowy efekt.

Mirosław Małecki jest członkiem Poznańskiego Związku Artystów Plastyków. Uczestniczył w wielu plenerów malarskich, działaniach związanych z promocją Leszna, wystawach zbiorowych i indywidualnych. Zdobył wiele nagród i wyróżnień, m.in. na „ XVII Salonie Wielkopolski” oraz w konkursie „Robinsonada” 2020.

+ 2 głosów: 3 (67%) 1 -
    dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
    Komentarze (0)

    Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

    dodaj komentarzbądź pierwszy!