Arnold Ratajski z tytułem mistrza Europy

Arnold Ratajski z tytułem mistrza Europy - Zdjęcie główne

Wiadomości

Arnold Ratajski, trener Uczniowskiego Klubu Sportowego Ju Jitsu i Judo w Miejskiej Górce zdobył złoty medal podczas Mistrzostw Europy w Bukareszcie.

36-latek zajął pierwsze miejsce w kategorii +85 Masters i jednocześnie udało mu się obronić tytuł mistrza, który zdobył w ubiegłym roku.

Ponadto, Arnold Ratajski dosłownie „otarł się” o brązowy medal w rywalizacji +94 kg. Swoją pierwszą walkę, z dobrze znanym mu Simonem Rogerem, co prawda, przegrał 20:21, ale później było już tylko lepiej. W kolejnej „batalii” pokonał on reprezentanta Portugalii, a w strefie medalowej okazał się lepszy od Mikhaila Smirnova. Niestety, potyczkę o trzecie miejsce przegrał z Artem Pietruchinem.

To jednak nie jedyny sukces trenera miejskogóreckiego klubu. Reprezentacja Polski wywalczyła podczas tegorocznych zmagań w Rumunii historyczny tytuł drużynowego mistrza Europy. Zajęła ona także 2. lokatę w klasyfikacji generalnej.