Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY

Banery wyborcze ograniczały widoczność w Sobiałkowie

› Aktualności› Wydarzenia 7 miesięcy temu    18.06.2020
Redakcja
komentarzy 12 ocen 0 / 0%
A A A
 fot. internauta

Trwa kampania przed wyborami prezydenckimi. Staje się ona coraz bardziej widoczna. Banery i billboardy pojawiają się na budynkach, płotach czy barierkach. Nie znaczy to jednak, że można je wieszać tak, by ograniczały lub zasłaniały widoczność kierowcom. 

Sobiałkowo. Skrzyżowanie "36-tki" z drogą do Konar oraz centrum wsi. "Krajówka" prowadzi po łuku. Na chodniku, dla wyjeżdżających z Sobiałkowa, są zamontowane dwie barierki. Obie, jak się okazało wczoraj, znalazły się "na celowniku" sztabowców dwóch kandydatów.

Zaniepokojony internauta
- Tak wygląda skrzyżowanie w Sobiałkowie. Z auta nie widać, kto nadjeżdża od Miejskiej Górki, a wiadomo jaka to jest droga w tej miejscowości - napisał pan Paweł, który dołączył zdjęcie.
 

Fot. internauta

Skontaktowaliśmy się z przedstawicielami ugrupowania, z którego startuje kandydat. Po naszej interwencji, baner zniknął. Na tym sprawa się nie zakończyła.

W międzyczasie...
Na barierce obok zawisł baner innego kandydata. Także z jego sztabem się skontaktowaliśmy. Usłyszeliśmy w odpowiedzi, że jeśli to zagraża bezpieczeństwu, to baner zostanie zdjęty.


Fot. internauta

Dziś rano przejeżdżaliśmy przez Sobiałkowo. Zweryfikowaliśmy, że drugi baner także został zdjęty.


GDDKiA przypomina
Banery nie mogą być umieszczane: w obrębie oddziaływania skrzyżowania, na znakach drogowych, wiaduktach kolejowych w obrębie pasa drogowego, jak również w pasie drogowym poza obszarem zabudowanym, z wyłączeniem parkingów i miejsc obsługi podróżnych.

Generalna Dyrekcja przypomina także o artykule 110 § 5 Kodeksu wyborczego: „Policja lub straż gminna jest obowiązana usuwać na koszt komitetów wyborczych plakaty i hasła wyborcze, których sposób umieszczenia może zagrażać życiu lub zdrowiu ludzi albo bezpieczeństwu mienia bądź bezpieczeństwu w ruchu drogowym”.

Nie wolno działać na własną rękę
Samodzielne działanie również jest niezgodne z prawem. Nie wolno zaklejać czy niszczyć plakatów wyborczych. Wynika to z kodeksu wykroczeń - art. 67 § 1. „Kto umyślnie uszkadza lub usuwa ogłoszenie wystawione publicznie przez instytucję państwową, samorządową albo organizację społeczną lub też w inny sposób umyślnie uniemożliwia zaznajomienie się z takim ogłoszeniem, podlega karze aresztu albo grzywny (do 5 tys. złotych)”.

Z kolei umyślne zniszczenie baneru, którego wartość przekracza 500 zł, jest przestępstwem zniszczenia mienia. Grozi za to kara od grzywny do nawet 5 lat więzienia.

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (12)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Elektryk wysokich napięć
6 miesięcy temu ocena: 100%  12
I bądź tu wylewny i szczery to twój komentarz usuną.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ xxx
7 miesięcy temu ocena: 100%  11
Pewnie wisiały tam banery z kandydatami opozycji Hołowni i Trzaskowskiego dlatego przeszkadzały. Gdyby to były banery dotyczące Dudy nikomu by to nie przeszkadzało. Powiat rawicki PIS-em stoi. Ta ciemnota nie głosuje na Dudę tylko na 500+.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Dziękujemy PiS-owi za super podwyżki żywności i wszystkich usług i innych!!!!!
7 miesięcy temu ocena: 82%  10
Dziękujemy PiS-owi za super podwyżki żywności i wszystkich usług i innych!!!!!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Sobiałkowianin
7 miesięcy temu ocena: 80%  9
Te opaski plastikowe mogli jeszcze zabrać bo zawiesić było komu, a lokalni mieszkańcy muszą sprzątać po nich. Hańba i wstyd!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Stronnicza gazetka
7 miesięcy temu ocena: 82%  8
Marna gazecina nie ma już o czym pisać i pewnie sprzedaż spada. A o zamieszaniu w starostwie nie piszecie?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Mieszkaniec
7 miesięcy temu ocena: 40%  7
Każdy jak jedzie to niewidzi drogi od Miejskiej Górki, a ci ludzie będą jak nazłość zawieszać, oni myślą że przez zaklejanie barierek ktoś zagłosuje jeśli ktoś głosuję to wie na kogo. Jakby tam był niedajborze wypadek to by niebyło winnych !! Ludzie nie zawieszajcie na barierki !!!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Aa
7 miesięcy temu ocena: 81%  6
Przejeżdżałam tam i jakoś było wszystko widać, wygląda na to że nie mają już o czym pisać
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Milioner z DGRÓw
7 miesięcy temu ocena: 14%  5
JAK JADĘ PORSCHE TO ZASŁANIAJĄ. JAK WY BIDOKI JEDZIECIE OPLEM ZAFIRA ALBO INNYM TANIM ZDECHŁYM ZAJECHANYM ULEPIONYM Z GIPSU FORDEM CZY SKODA TO WIDZICIE BO SIEDZICIE WYSOKA JAK W CIAGNIKU. P.S fajnie się pracuje za 14pln na godzinę w 30 C upale ???
~ Janek
7 miesięcy temu ocena: 90%  4
ostatnie interwencje życia rawicza przynoszą więcej szkód niż pożytku... a jeśli udaje im się nie przynosić żadnych szkód, to pożytku też nie wnoszą
~ JOU
7 miesięcy temu ocena: 75%  3
Powieszą na prywatnym bez pozwolenia i za usunięcie go grożi areszt lub grzywna , chory przepis w imię prawa w 21 wieku , a gdzie własnośc prywatna !?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Patol z porsche
7 miesięcy temu ocena: 83%  2
Taki wielki DGR i bogaty a sensownie nawet pisać nie umie. Toż to patologia.
~ VW tdi
7 miesięcy temu ocena: 92%  1
DGR w porsche?! Chyba zajumanym z poznańskiego albo człek tak pijany, że jeżdżąc passatem tdi wydaje mu się ze to porsche :D