Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 e-wydanie

Będą szkolić mieszkańców z obsługi komputera

› Aktualności› Samorząd ponad rok temu    22.04.2019
Anna Siecla
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
 fot. fotolia

Rawicz. Prawie 70 tysięcy złotych z Unii Europejskiej na szkolenia z zakresu obsługi komputera dla różnych grup mieszkańców gminy. Na projekcie skorzystają też dwie szkoły.

W ramach szkoleń od października do grudnia ma odbyć się jedenaście dwudniowych spotkań jedenastu grup mieszkańców. - Projekt jest w 100% realizowany ze środków zewnętrznych. Potrwa przez dwanaście miesięcy, do lutego przyszłego roku. Zakresy tematyczne szkoleń to: „Rodzic w sieci”, „Biznes w sieci”, „Moje finanse i transakcje w sieci”, „Kultura w sieci”, „Rolnik w sieci”, „Tworzę własną stronę internetową oraz działam w sieciach społecznościowych” - powiedział burmistrz Grzegorz Kubik na sesji w lutym.

Projekt ma objąć bezpłatne szkolenia dla mieszkańców Gminy Rawicz z zakresu kompetencji cyfrowych m.in. e-usług, wykorzystania internetu w pracy zawodowej czy też dla rozrywki, komunikacji elektronicznej, wykorzystania cyfrowych zasobów sieci.

W projekcie mają wziąć udział 132 osoby z terenu gminy powyżej 25 lat, w tym osoby niepełnosprawne. O przyjęciu ma decydować kolejność zgłoszeń. - Na stronie internetowej urzędu i w placówkach oświatowych oraz w miejscach publicznych pojawią się plakaty i ulotki informacyjne z informacją o możliwości udziału w projekcie. Ogłoszenie o naborze do szkoleń ukaże się także w lokalnej prasie. Proces naboru chętnych odbędzie się we wrześniu - przekazuje Centrum Informacyjne Burmistrza.


Każdy uczestnik ma zostać przeszkolony w wymiarze 16 godzin (2x8 godzin) i na zakończenie kursu otrzymać certyfikat. Przedsięwzięcie zostanie zrealizowane w partnerstwie z Fundacją Promocji Gmin Polskich w Warszawie. 12 komputerów, które zostaną zakupione do szkoleń, po zakończeniu projektu, ma zostać przekazanych Szkole Podstawowej nr 4 w Rawiczu oraz Szkole Podstawowej w Zielonej Wsi.

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (0)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarzbądź pierwszy!