Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M ATouchPrint G1

Biblioteka zbiera przeczytane książki

› Kultura i Rozrywka 9 dni temu    13.09.2020
Włodzimierz Jędrzejczak
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
 fot. Rawicka Biblioteka Publiczna
Włodzimierz Jędrzejczak
napisz do mnie ‹
moje inne artykuły ‹

Rawicka Biblioteka Publiczna przyłączyła się do szóstej edycji Wielkiej Zbiórki Książek. Akcja trwa od 8 września do 11 października.

Wielka Zbiórka Książek to coroczna kampania społeczna prowadzona w całej Polsce. W kraju powstaje ok. 1300 punktów zbiórki książek, do których każdy może przynieść przeczytane przez siebie książki. Odbywają się wydarzenia czytelnicze z udziałem ambasadorów Fundacji Zaczytani.org oraz wystawy Zaczytanych Ławek w trzech dużych miastach. Książki zebrane podczas Wielkiej Zbiórki Książek zostaną podzielone na książki dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych, a następnie trafią do Zaczytanych Bibliotek, które Fundacja Zaczytani.org otwiera w szpitalach i innych placówkach pomocowych.

W Wielką Zbiórkę Książek angażują się ambasadorzy fundacji, m.in. Mateusz Damięcki, Anna Dereszowska, Grażyna Wolszczak, Katarzyna Pakosińska, Joanna Jabłczyńska, Paulina Holtz, czy Artur Barciś.

W Rawiczu punkt zbiórki książek znajduje się w Rawickiej Bibliotece Publicznej przy ul. Targowej 1. Książki są odbierane w godzinach pracy placówki. Nie zbiera się: podręczników, encyklopedii, słowników, kodeksów, wydań w segregatorach, czasopism, Pisma Świętego, przewodników, atlasów, map, książek kucharskich i ogradniczych, poradników.

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (0)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarzbądź pierwszy!