Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 e-wydanie

BOJANOWO. Przedszkola nieczynne do odwołania. Szkoły na dyżurach

› Aktualności› Samorząd 10 dni temu    23.05.2020
Joanna Miśkowiak
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
 fot. gmina Bojanowo

Jak informuje burmistrz Maciej Dubiel bojanowskie przedszkola w dalszym ciągu pozostaną zamknięte do odwołania. Miejscowe szkoły funkcjonują tylko na zasadzie dyżurów. 

"W skali całej gminy około 10% rodziców wyraziło chęć posłania dzieci do przedszkoli, a termin wypłaty dodatkowych zasiłków opiekuńczych został przedłużony do 14 czerwca. Ponadto bardzo restrykcyjne wytyczne sanitarne dla otwarcia przedszkoli generują ogromne koszty, które w całości obciążają budżet gminy. Niektóre z tych wytycznych są zresztą w moim przekonaniu nie do spełnienia, jak chociażby obowiązek zachowania dystansu wśród dzieci. Nie mogę sobie również wyobrazić płaczącego trzylatka, którego „ciocia” przedszkolanka nie może przytulić na pocieszenie" - wyjaśnia swoją decyzję włodarz.

Ograniczone będzie funkcjonowanie od 25 maja szkół podstawowych. W szkołach w Gościejewicach i Golinie Wielkiej żaden z rodziców uczniów klas I - III nie zadeklarował przyprowadzenia dziecka do szkoły, natomiast w Bojanowie potrzebę szkolnej opieki w pełnym wymiarze (9 godzin) zgłosiło sześciu rodziców.

"Uważam zatem, że koszty i potencjalne ryzyko są zbyt duże w stosunku do korzyści wynikających z otwarcia szkoły dla kilku dzieci. Dlatego też zdecydowałem, że przynajmniej do 7 czerwca (taki póki co jest termin nauki zdalnej) w naszych szkołach nie będziemy prowadzić zajęć opiekuńczo-wychowawczych i edukacyjnych. Możliwe będzie wyłącznie prowadzenie indywidualnych konsultacji i zajęć rewalidacyjnych dla uczniów tego potrzebujących, ale po wcześniejszym umówieniu się z nauczycielem i przy zachowaniu wszystkich wymogów sanitarnych" - czytamy w komunikacie burmistrza.

 

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (2)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Pytanie: kiedy burmistrzowie zaczną strać się o pozyskiwanie dotacji do Odnawialnych Źródeł Energii dla prywatnych domów? Są gminy gdzie programy wspierają 90%.
9 dni temu 2
Pytanie: kiedy burmistrzowie zaczną strać się o pozyskiwanie dotacji do Odnawialnych Źródeł Energii dla prywatnych domów? Są gminy gdzie programy wspierają 90%.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Mieszkaniec
10 dni temu 1
Szanowny Panie burmistrzu Bojanowa to że szkoły i przedszkola będą zamknięte to dobrze, jednak gdy słyszę Pana wypowiedzi jako eksperta że według Pana szczyt zachorowań jest jeszcze przed nami to z jakich źródeł pan czerpie taką wiedzę proszę o jasne deklaracje, poniewaz każde media mówią co innego pozdrawiam.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji