BOJANOWO. Srebrny medal dla Bartka

BOJANOWO. Srebrny medal dla Bartka - Zdjęcie główne

Wiadomości

Bartłomiej Józefowiak - uczeń Szkoły Podstawowej w Gościejewicach, reprezentant klubu MUKS Szok zdobył srebrny medal podczas Ogólnopolskiego Finału Czwartków Lekkoatletycznych w Łodzi.

Bojanowski klub od kilku lat uczestniczy w „Czwartkach Lekkoatletycznych” - największej masowej imprezie dla dzieci i młodzieży szkół podstawowych w lekkoatletyce. Jesienią i wiosną odbywają się zawody w różnych miastach Polski, gdzie dzieci startując zbierają punkty za wyniki i miejsca w poszczególnych dyscyplinach. W tegorocznym finale reprezentantom Szok-u udało się zdobyć medal na finale. Wywalczył go Bartomiej Józefowiak. W biegu chłopców z rocznika 2009 na 60 metrów uzyskał czas - 8.53 s, tym samym zajął drugie miejsce.

To ogromna niespodzianka. Liczyłem na finał, a tu medal i bardzo dobry wynik - przyznaje trener Maciej Ratajczak. Przy okazji dziękuje starostwu powiatowemu za dofinansowanie wyjazdu zawodników do Łodzi.