Bojanowo. Udany koniec sezonu lekkoatletów

Bojanowo. Udany koniec sezonu lekkoatletów - Zdjęcie główne

Wiadomości

Na zakończenie tegorocznego sezonu lekkoatletycznego zawodnicy MUKS Szok Bojanowo przywieźli dwa medale z Ogólnopolskich Otwartych Zawodów Halowych, które odbyły się w Toruniu.

Zawody podzielone były na dwie oddzielne imprezy - w kategorii U13 oraz U15. Swoje reprezentacje wystawiło 10 województw. Nasi zawodnicy reprezentowali województwo wielkopolskie w kategorii U-13  Klaudia Piotrowska i Bartłomiej Józefowiak, natomiast w U-15 Zofia Ratajczak i Zuzanna Gawlicka.
    Klaudia okazała się niepokonana na dystansie 600 m, wygrała zdecydowanie. Uzyskała czas 1.45.56 s i tym samym zdobyła złoty medal.
    Bartek reprezentował w skoku w dal. Skacząc na odległość 4.44m zajął III miejsce.
    W kategorii U-15 Zosia wystartowała w skoku w dal skacząc na odległość 4.65m - zajęła VI m, Zuzanna w skoku wzwyż zaliczyła 130 cm i zajęła XI miejsce. Jak zaznacza trener Maciej Ratajczak, tegoroczna edycja, tych jakże ważnych i emocjonujących zawodów, przebiegała w cieniu panującej epidemii. - Organizatorzy byli zmuszeni wprowadzić wiele ograniczeń, nierzadko uciążliwych tak dla zawodników, jak i dla obsługi zawodów - relacjonuje. - Gospodarzem imprezy była Hala Arena Toruń, która w marcu gościć będzie najlepszych lekkoatletów Europy.

Start bojanowskich lekkoatletów na imprezie w Toruniu był ostatnim w tym roku. Cały sezon trener ocenia jako bardzo udany. - Wszyscy zawodnicy poprawili rekordy życiowe, zdobyliśmy medale na Mistrzostwach Wielkopolski, startowaliśmy w finałach Mistrzostw Polski. Nasi zawodnicy byli powołani do reprezentowania województwa w zawodach Ogólnopolskich – relacjonuje Maciej Ratajczak. - Jestem bardzo dumny z moich wszystkich zawodników - podkreśla.