Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY

BOKS. Fenomenalne walki rawiczan na mistrzostwach Polski

› Sport i rekreacja 9 miesięcy temu    23.09.2019
Weronika Skrzypczak
komentarzy 0 ocen 4 / 100%
A A A
 fot. Boks Rawicz

Dwóch zawodników z rawickiego klubu bokserskiego - Jakub Korczyński i Jakub Łukaszyk - wystartowało w Mistrzostwach Polski Młodzików w Łomży. Pierwszy z nich zmagania na ringu zakończył z tytułem wicemistrza Polski, natomiast drugi - do Rawicza wrócił z brązowym medalem.
    
- Formę chłopaków oceniam bardzo pozytywnie, bo przy odrobinie szczęścia udałoby im się zdobyć złoty medal - podsumowuje krótko w rozmowie z „Życiem” trener klubu Boks Rawicz, Marek Szymański. Jak relacjonuje, jego podopieczny Jakub Łukaszyk walkę finałową przegrał niejednogłośną decyzją sędziów.

- Natomiast, Jakub Korczyński walkę o finał przegrał (także niejednogłośnie - przyp.red.) z zawodnikiem, który pokonał rywala w walce o złoto przed czasem w pierwszej rundzie - opowiada szkoleniowiec rawickich pięściarzy, którzy - według niego - bardzo poważnie podeszli do przygotowań do tegorocznych mistrzostw Polski.

- Wykonali 100% planu treningowego, byli bardzo skoncentrowani na celu, jakim było mistrzostwo. Wiem, że na pewno czują niedosyt. Obaj marzyli o złocie, więc zakładam, że wrócą do ciężkiej pracy na treningach, aby w przyszłym roku powalczyć w kategorii wiekowej kadetów o najwyższe laury w kraju - dopowiada Marek Szymański.

Zarówno Jakub Korczyński, jak i Jakub Łukaszyk będą mieli okazję nabierać doświadczeń na ringu bokserskim w kolejnych turniejach, organizowanych na terenie kraju.

- Dla mnie, jako trenera, bardzo motywujące jest to, że przekazywana przez cały okres przygotowań wiedza, a także sama praca mentalna z zawodnikami dała efekt w postaci olbrzymiej determinacji i koncentracji na mistrzostwach Polski - podsumowuje trener młodych zawodników.

+ 4 głosów: 4 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (1)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

Cisza wyborcza. Możliwość komentowania została wstrzymana.
~ P4P
9 miesięcy temu ocena: 100%  1
Dobra robota! Duma Rawicza :)