Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M ATouchPrint G1

Budżetu obywatelskiego nie będzie?

› Aktualności› Samorząd 6 dni temu    15.09.2020
Joanna Miśkowiak
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A

Z powodu epidemii koronawirusa, w gminie Bojanowo nie będzie ogłaszany Budżet Obywatelski na kolejny rok. Nie oznacza to jednak, że samorząd całkowicie rezygnuje z tego rozwiązania.

Temat budżetu obywatelskiego podjął na jednej z ostatnich sesji radny Waldemar Czerwiński.

- Czy wszystkie środki finansowe zostały wypłacone? Co ze środkami, które nie zostały wypłacone? Czy w bieżącym roku będzie ogłaszany budżet obywatelski? - dopytywał rajca.

Burmistrz Maciej Dubiel potwierdza, że w przyszłym roku budżet obywatelski raczej nie będzie wyodrębniany.

- Trudno powiedzieć, co będzie w latach następnych. Związane jest to z szukaniem oszczędności w wydatkach bieżących - tłumaczył. - Była to wspaniała inicjatywa, ponieważ oddolnie poznawaliśmy potrzeby mieszkańców. W budżecie mieliśmy zagwarantowane prawie 100 tys. zł na budżet obywatelski. Odnosząc się do budżetu, który miał być zrealizowany w bieżącym roku, nikt nie przewidział epidemii koronawirusa, który mocno pokrzyżował plany - dodał włodarz.

Wygrany w minionym roku projekt bojanowskich radnych opiewał na kwotę blisko 48,5 tys. zł i zakładał wydanie książki z lokalnymi przepisami kulinarnymi.

- Radne zadeklarowały, że niewykorzystane środki w wysokości 25 tys. zł przeznaczą na walkę z koronawirusem i zwrócą je do budżetu gminy. Tak zrobiły - informuje Maciej Dubiel.

Tak samo postąpili pomysłodawcy projektu Stowarzyszenia Zgrani, który opiewał na kwotę 38 tys. zł.

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (1)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ ...
6 dni temu 1
Nie rozumiem tego co się dzieje w Rawiczu jeśli chodzi o kwestie rzekomego ułatwienia poruszania się. Ulice Grunwaldzka, I.Buszy, Szarych Szeregów są jednokierunkowe w tym SAMYM kierunku, co powoduje, że ktoś kto mieszka np.w okolicy szkoły nr 1 i jedzie od strony Sienkiewicza musi nadrabiać ponad kilometr jadąc wertepami koło DK albo przez rondo koło Żołnierza. Wystarczyłoby zrobić ul.I.Buszy albo Grunwaldzką dwukierunkową do skrzyżowania z Marcinkowskiego i już szereg problemów by się rozwiązał. Druga sprawa – robiono w kostce część ulicy Młyńskiej gdzie budowano boisko przy szkole zawodowej – okazuje się teraz , że zrobiono Młyńską jako ślepą i legalnie nawet rowerem nie można tam jechać – aby dodatkowo utrudnić zamontowano tam krawężnik więc rodzice z wózkami – jak zwykle są traktowani po …rawicku. Nie rozumiem tego rawickiego podejścia- niby ronda, niby usprawnienia w komunikacji a tutaj takie coś….Co autor tych rozwiązań miał na myśli ?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji