Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY

Burmistrz jeździł z zasłoniętymi oczami

› Plotkowo ponad rok temu    20.08.2019
Joanna Miśkowiak
komentarzy 1 ocen 2 / 100%
A A A
 fot. Joanna Miśkowiak

Czy burmistrz Bojanowa Maciej Dubiel i przewodniczący rady miejskiej Jan Moryson mają do siebie zaufanie i potrafią współpracować? Mogli się o tym przekonać podczas Turnieju Sołectw w Sowinach, gdzie testowali pojazd używany do jednej z konkurencji.

Pojazd (nie pierwszy zresztą raz) skonstruował radny Jarosław Bartkowiak. Jak sam mówi, powstał on z recyklingu różnych części, np. koła były od trabanta, a kołpaki od opla.

Zadanie polegało na pokonaniu slalomu. Jedna osoba pchała pojazd i "nawigowała" kierowcę, który - z zasłoniętymi oczami - musiał przejechać między słupkami. Ale jazda po omacku to nie jedyne utrudnienie. Kłopotliwe było skręcanie - bo w pojeździe wszystko działało odwrotnie. To znaczy, kiedy kierowca skręcał w prawo, de facto jechał w lewo.

Zanim do rywalizacji przystąpiły poszczególne sołectwa, "wynalazek" przetestowali włodarze. Jak sobie poradzili?

 

+ 2 głosów: 2 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (1)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ lud
ponad rok temu 1
masakra....
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji