Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 e-wydanie

Burmistrz Miejskiej Górki: Nie było łatwo pokonać koronawirusa

› Aktualności› Samorząd miesiąc temu    26.11.2020
Joanna Miśkowiak
komentarzy 0 ocen 4 / 75%
A A A
Burmistrz Miejskiej Górki Karol Skrzypczak: Nie było łatwo pokonać koronawirusaBurmistrz Miejskiej Górki Karol Skrzypczak: Nie było łatwo pokonać koronawirusa fot. Archiwum portalu

Burmistrz Miejskiej Górki Karol Skrzypczak przebywał ostatnio w izolacji domowej, gdyż zarówno i niego jak i jego żony wykryto koronawirusa. Chorobę jednak pokonali i wracają do wypełniania obowiązków zawodowych. Burmistrz przyznaje, że przebieg choroby nie był łagodny, dlatego apeluje o zachowanie ostrożności.

"W dniu 8 listopada informowałem o wykryciu Covid-19 u mnie i Małżonki. Nie było łatwo pokonać koronawirusa. Na szczęście choroba minęła, powoli wracamy do sił oraz obowiązków zawodowych. Serdecznie dziękuję za okazaną pomoc i wszelkie przejawy życzliwości w tym trudnym dla nas czasie, jak również za doskonałą opiekę medyczną. Życząc Państwu zdrowia, apeluję o zachowanie ostrożności, gdyż wirus jest bardzo podstępny i nieprzewidywalny" - napisał burmistrz w komunikacie do mieszkańców.

Burmistrz po koronawirusie wraca do obowiązków służbowych

Rozmowa z Karolem Skrzypczakiem, przeprowadzona tuż przed jego powrotem do pracy.

Czy wie pan, gdzie pan się zaraził?
Miałem kontakt z osobami, u których stwierdzono później obecność Covid-19. Wtedy trochę poczułem się zaniepokojony. Gdy usłyszałem, jakie mieli objawy, postanowiłem zrobić test, bo przecież przebywaliśmy w jednym pomieszczeniu. Test wyszedł pozytywny u mnie i małżonki. Córki były zdrowe. Nie ma więc reguły, że wszyscy się zarażą.

Jak pan się czuje?
Na początku objawy były bardzo łagodne, ale po tygodniu nastąpiło pogorszenie. Była i temperatura i problemy z ciśnieniem. Doszło także zapalenie płuc. Cały czas byliśmy jednak pod opieką lekarską, braliśmy leki i oczywiście pozostaliśmy w domu. Na szczęście, hospitalizacja nie była konieczna.

Już jest dobrze?
Tak, byłem już lekarza na kontroli i wszystko jest w porządku. Mam jednak tyle zaległego urlopu, że postanowiłem jeszcze trochę czasu zostać w domu (...)

 

+ 3 głosów: 4 (75%) 1 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (3)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ kon by się usmial
miesiąc temu ocena: 100%  3
on był u kontroli a my co teleporada. Zapalenie pluc stwierdzili Hmmm.... Leki dostał a ja wiem ze ludzie leków nie dostają w większości przypadków i sie dusza. Ibuprofen i Wit C przeważnie i to jest leczenie nas szarakow. Przecież burmistrzowi nie odmówia wizyty i leczenia No gdziezby. Dużo zdrowia
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Helena
miesiąc temu ocena: 100%  2
Zdrowia Panie Burmistrzu.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Ala
miesiąc temu ocena: 86%  1
Taaa przecież wiadomo że każdy facet z katarem i temperatura 37c nie choruje tylko walczy o życie. Swoją drogą facetów już ze świecą szukac gdzie te czasy gdy dla normalnego faceta wstydem by było opowiadanie jak walczył o życie pod kołdrą tak chory że nawet szpitala nie trzeba było ale taka moda teraz..
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji