Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY

Burmistrz z wójtem zachęcają starostę do remontu ważnej trasy

› Aktualności› Wydarzenia 9 dni temu    18.10.2020
Dawid Bela
komentarzy 8 ocen 0 / 0%
A A A
 fot. archiwum portalu

Droga wiodąca z Chojna do Miejskiej Górki na sporym odcinku jest w opłakanym stanie. Jezdnia popękała, pobocze jest nierówne, a na zakrętach obowiązuje ograniczenie prędkości do 60 km/h. Jest jednak szansa na przebudowę tej drogi powiatowej. 

R E K L A M ABolsius

O modernizacji jednym głosem mówią włodarze dwóch gmin, przez które trasa przebiega. - Razem z burmistrzem Miejskiej Górki przekonujemy władze powiatu, że droga Chojno - Dąbrowa - Miejska Górka jest priorytetowa i bardzo uczęszczana, w związku z czym powinna zostać zmodernizowana. Jeździ nią wielu kierowców i jest ważna dla systemu komunikacji w powiecie rawickim - powiedział Piotr Skrzypek, wójt gminy Pakosław. Karol Skrzypczak,  burmistrz gminy Miejska Górka, dopowiada: - Myślę, że dojdziemy do porozumienia z Powiatem Rawickim. Wspólnie z wójtem Pakosławia przygotowujemy taką propozycję do starosty, by w przyszłym roku opracować projekt modernizacji drogi Miejska Górka - Dąbrowa - Chojno, a w 2022 roku planować tę inwestycję do realizacji, o ile otrzymamy wsparcie z rządowego Funduszu Dróg Samorządowych. Dróg powiatowych w kiepskim stanie na terenie gminy Miejska Górka nie brakuje. Każda modernizacja jest mile widziana.

- Przymiarki do tej inwestycji są - przyznaje starosta Adam Sperzyński i dopowiada: - Chcemy w powiecie stworzyć plan przebudowy dróg o znaczeniu tranzytowym. Chodzi nam o to, by najważniejszą sieć dróg powiatowych przebudować i doprowadzić do stanu korespondującego z drogami wyższej kategorii czyli wojewódzkich i krajowych.

Prócz trasy z Miejskiej Górki do Chojna, jako priorytetowa pod uwagę brana jest także modernizacja drogi Annopol - Miejska Górka. - Na październikowej sesji będziemy chcieli rozpocząć od zabezpieczenia środków na dokumentację projektową w tym decyzję środowiskową, która jest czasochłonna, ale zachowuje ważność do 3 lat. Po konsultacji z radnymi zastanowimy się, który z dwóch odcinków przygotowywać w pierwszej kolejności do modernizacji: Annopol - Miejska Górka czy Dąbrowa - Chojno. Wpływ na decyzję będą miały również deklaracje gmin, co do udzielenia wsparcia na wkład własny - podsumowuje starosta.

Czy samorządy gminne partycypowałyby w kosztach przebudowy? - Otwartą pozostaje kwestia, jak dużą kwotą należałoby tę inwestycję dofinansować. Jesteśmy jednak przyzwyczajeni do współpracy i skłonni, by usiąść do rozmów. Powiat Rawicki bowiem praktycznie sam nie realizuje inwestycji drogowych z własnego budżetu na terenie poszczególnych gmin - stwierdził Piotr Skrzypek. 

W sierpniu bieżącego roku został złożony wniosek o dofinansowanie - z rządowego Funduszu Dróg Samorządowych - przebudowy trasy Słupia Kapitulna - Chojno. Ta inwestycja miałaby zostać zrealizowana w 2021 roku. 

W Rawiczu padła "szóstka" w Lotto - czytaj TUTAJ

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (8)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ cywil
7 dni temu 8
Przejedź się po gminie to będziesz wiedziała Pakosławianka
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Wwe
8 dni temu ocena: 100%  7
Ciekaw jestem czy wytną przy okazjii te wszystkie drzewa
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ cywil
8 dni temu ocena: 100%  6
A inne drogi wójcie to co a tam gdzie jeszcze niema drogi tylko samo błoto to kiedy
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Pakosławianka
8 dni temu 5
Dobrze, że coś tam się ruszyło chociaż w tych drogach. Zawsze będzie dużo do budowy nowych, starych różnych. A gdzie niby takie błoto cywil?
~ mejk
8 dni temu 4
e tam duzo gadaja a nic nie robia szkoda gadac
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Amigo
9 dni temu ocena: 100%  3
Ta droga powinna być zamknięta ze względu na stan.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Jarek.
9 dni temu 2
A droga Niemarzyn - Słupia Kapitulna??? Koszmarze.dziury,koślawa że wszystkie strony i do tego paskudne pobocze. Jeżdżę tam codziennie i to jest porażka. Ostatnio o mało nie zapchnal mnie z drogi biały bus. Wpadlem na pobocze ,oczywiście dziurę polna wody
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Zmysłowo
9 dni temu 1
Droga że Zmysłowa do Gostkowa to w innym powiecie się znajduje ? Tu nikt nie zagląda od lat a pobocza to o pomstę do nieba wołają, asfalt poobrywany że przy wymijaniu się można zawieszenie stracić a co najmniej uszkodzić . Na tej drodze jest też spory ruch w kierunku Niepartu czy Miejskiej Górki, tu ludzie też podatki płacą !
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji