Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY

Burza w śmieciach. Wzrasta niezadowolenie

› Aktualności› Samorząd 6 miesięcy temu    11.01.2020
Joanna Miśkowiak
komentarzy 208 ocen 48 / 13%
A A A

Nowe zasady gospodarowania odpadami to obecnie najgorętszy temat w dyskusjach. Ludzi bulwersuje gigantyczna podwyżka, przy powszechnym obowiązku segregacji. Ale nie tylko. Pytają też, co i jak segregować. Tymczasem, do Komunalnego Związku nie można się dodzwonić, pracownicy nie nadążają odpowiadać na e-maile, a i na miejscu ustawiają się kolejki oczekujących.

Wątpliwości mieszkańców są bardzo różne. Nie każdy ma gdzie przechowywać kilka rodzajów kubłów, czy stertę worków, nie wszyscy chcą „przebierać” w odpadach i analizować, jaki fragment, gdzie ma trafić, a poza tym podwyżka to spore obciążenie dla znacznej ilości budżetów domowych. Ludzie nie mogą pojąć, dlaczego mają segregować i płacić jedną z najwyższych stawek w regionie.

- To, że ludzie są niezadowoleni, to jest bardzo delikatnie powiedziane - przyznaje Eugeniusz Karpiński, przewodniczący Komunalnego Związku Gmin Regionu Leszczyńskiego. - Najgorsze jest to, że ponosimy konsekwencje niefrasobliwych działań parlamentu. Odwrócono kota ogonem. Sytuacja jest taka, że im więcej i lepiej segregujemy, tym ponosimy wyższą opłatę, czyli właściwie jesteśmy za to karani - stwierdza szef KZGRL.

Zaznacza, że rząd powinien wprowadzić tzw. rozszerzoną odpowiedzialność producenta. Jego zdaniem, byłoby to najrozsądniejsze rozwiązanie. - Każdy towar, który kupujemy w opakowaniu, powinien być obarczony taką ceną, która pozwoli na pokrycie kosztów ich odbioru i ponownego zagospodarowania. Tego niestety nie ma. Inaczej odpad stałby się towarem, tak jak to było kilkadziesiąt lat temu. Wtedy - choć może z innych powodów - ale byliśmy bardzo ekologiczni - tłumaczy Eugeniusz Karpiński.

Jak mówi, gdyby za oddanie makulatury, szkła, plastiku można było dostać nawet kilkadziesiąt groszy, to tego rodzaju odpady byłyby więc poszukiwane i wybierane nawet z publicznych pojemników. - Tak jest obecnie z aluminium, bo za kilogram można dostać 6 zł. Gdyby to dotyczyło innych śmieci, to my płacilibyśmy tylko za takie, których nie można zagospodarować. Rząd jest głuchy na to, nie chce przyznać się do błędu, a my ponosimy konsekwencje. Póki co, nie możemy nic z tym zrobić - kwituje Karpińśki.

 

Poprosiliśmy Eugeniusza Karpińskiego, o odpowiedzi na pytania najczęściej zadawane przez naszych Czytelników:

Na odpady BIO nie musimy mieć pojemnika, wystarczy worek? Czy to prawda?

Odpady biodegradowalne są odbierane tylko z pojemników brązowych. Są one więc konieczne. Odpady gromadzone są w nich luzem lub w specjalnych workach biodegradowalnych. Nie wolno do niego wrzucać odpadów w innych workach.

Czy pojemnik na bioodpady powinien być brązowy, czy może być w innym kolorze (czarnym, popielatym) z napisem BIO?

Musi być brązowy z napisem BIO - wykonanym dowolnie. Może to być naklejka lub napis farbą. Jeśli ktoś nie dostanie pojemnika o takim kolorze, może pomalować na brązowo inny dostępny kubeł i zamieścić na nim napis BIO.

Czy pojemnik na odpady BIO zobowiązany jest posiadać właściciel nieruchomości jednorodzinnej, który odstawia odpady kuchenne np. do rolnika i nie wyrzuca ich do odpadów zmieszanych (nie ma kompostownika, albo inaczej - kompostownik znajduje się u znajomego rolnika)? Czy wystarczy, że bioodpadów nie będzie w kuble na odpady zmieszane?

Zasada jest taka, że odpady powinny być zagospodarowywane w miejscu ich wytworzenia, czyli na tej nieruchomości, na której powstały. Jeśli po sąsiedzku jest rolnik, który je zagospodarowywuje, to jest to niezgodne z prawem, ale przez nas tolerowane. Najważniejsze jest to, żeby w odpadach odbieranych, nie było tych bio. W przyszłości będzie możliwość uzyskania ulgi za kompostownik i wtedy właściciel tej nieruchomości nie będzie mógł z niej korzystać.

Jak wielki pojemnik na odpady Bio może/musi posiadać czteroosobowa rodzina?

Taki, by zmieściły się wszystkie odpady wytwarzane przez gospodarstwo domowe. Mieszkańcy sami muszą więc to ocenić, czy wystarczy 60 l czy może 1.100 litrów.

Czy opady zmieszane - tak jak dotąd - wyrzucamy do kubła w foliowych workach?

Tak, choć najlepiej byłoby gdyby trafiały do niego luzem. Worek też staje się odpadem, ale trudno tego wymagać. Wtedy dochodzi częste mycie kubłów domowych, a co za tym idzie wzrasta zużycie wody.

Jeśli chodzi o to, co powinno trafić do pojemników, to nie wszystkie artykuły są wymienione w instrukcji KZGRL. W takim razie gdzie, np. powinny trafiać odchody zwierząt, żwir z kociej kuwety?

Oczywiście, do zmieszanych.

Gdzie wyrzucić resztki starej farby w puszce lub pudełko ze smarem, ewentualnie pastą do butów?

Te odpady należy oddać do PSZOK-u.

A nieumyte plastiki dokąd należy wrzucić, do zmieszanych?

To zawsze musi ocenić sam mieszkaniec. I znów, nie możemy zmusić do mycia tych pojemników, ale te względnie czyste wrzucamy do worków z segregowanymi odpadami, a takie mocno zabrudzone, które mogą też zanieczyścić pozostałe tworzywa sztuczne, lepiej dać to do zmieszanych. Na pewno nie będziemy się czepiać, jeśli trafi tam odpad typu kubek po lodach, jogurcie z resztkami zawartości, czy puszka po rybie.

W jaki sposób będzie weryfikowana segregacja śmieci w blokach - wiadomo, że pojemniki są wspólne i załóżmy że "ktoś" się nie dostosuje. Kogo obciążą kosztami? Cały blok? Pomimo, że pozostali segregują śmieci?

Zgodnie z ustawą, firma, która odbiera odpady, w sytuacji, gdy stwierdzi, że odpady nie są segregowane w sposób selektywny, czyli do zmieszanych trafia wszystko, ma obowiązek zawiadomić właściciela nieruchomości o tym, że segregacja odbywa się nieprawidłowo. Firma zawiadamia też KZGRL i na tej podstawie my wydajemy decyzję administracyjną o podwyższeniu opłaty za miesiąc lub miesiące, kiedy śmieci były źle segregowane. I tutaj niestety, zgodnie z ustawą, musimy zastosować odpowiedzialność zbiorową. Spółdzielnie różnie to rozwiązują - albo zarząd spółdzielni, czy wspólnoty składa wspólną deklarację, albo każde mieszkanie ma osobną deklarację. To wiąże się z tym, że każde mieszkaniec ma osobny zestaw kubłów i worków i pilnuje, by sąsiad mu nie podrzucał czegoś innego, a my w dniu odbioru mamy z bloku około 150 pojemników do opróżnienia.

Zdaję sobie sprawę, że to jest bardzo kontrowersyjny przepis.

Jak będą wyglądać kontrole prawidłowości segregowania?

Jak powiedziałem - firma wywozowa, którą my mamy obowiązek kontrolować, ma przy każdym odbiorze zwracać uwagę na śmieci. Poza tym, auta są wyposażone w kamery - jedna jest z przodu śmieciarki, a jedna z tyłu.

W jaki sposób będzie przebiegał proces obniżania opłaty śmieciowej dla właścicieli posesji posiadających kompostownik - czy będą musieli składać wnioski i od kiedy?

Będzie nowy wzór deklaracji, bo w obecnych nie ma takiej opcji. Będzie on gotowy najpóźniej do końca sierpnia i znajdzie się w nim zapis „oświadczam, że moja nieruchomość jest wyposażona w kompostownik i wszystkie odpady są w nim zagospodarowywane”. To będzie uprawniało do ulgi, czyli niższej opłaty. Niekonieczne będą dodatkowe wnioski. Nie wiemy, ile ulga wyniesie. Odpowiedź dadzą nam pierwsze miesiące tego roku. Na pewno będzie to dotyczyć tylko i wyłącznie właścicieli domów jednorodzinnych.

Czy po rozstrzygnięciu przetargu, jeszcze w tym roku możemy się spodziewać, że stawka opłaty za odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych wzrośnie?

Nie mogę tego wykluczyć. Mamy 22 stycznia, jeśli nie zajdą jakieś okoliczności wynikające z konieczności przesunięcia tego terminu, to otwieramy oferty na okres od 31 maja do 31 grudnia. Nie wiemy, jakie one będą i od tego jest uzależnione, czy stawka się utrzyma, czy nie.

Dlaczego mamy tak drastyczną podwyżkę? Nawet w większych miastach opłata jest niższa - Krotoszyn około 19 zł od osoby, Wrocław tak samo, Poznań to 14 - 16 zł.

My jako KZGRL nie mamy swoich pieniędzy, dysponujemy tylko tymi od mieszkańców, z tzw. podatku śmieciowego. I 95% to są koszty zewnętrzne, które ponosimy na rzecz usługodawców - w postaci utrzymania punktów selektywnego zbierania odpadów komunalnych, zagospodarowania odpadów. Na wszystkie te rzeczy ogłaszamy przetargi nieograniczone. Jedynym kryterium wyboru danego usługodawcy jest cena i zawsze i tak wybieramy najkorzystniejszą, czyli najniższą. Różnica w stawkach, w porównaniu do innych gmin, wynika z tego, że oni „jadą” jeszcze na cenach z poprzednich przetargów. I nie ogłosili nowych. Gdybyśmy my się cofnęli tydzień, to nasza stawka byłabym niższa. Podejrzewam, że te regiony za kilka dni też ogłoszą przetargi i wtedy ich opłata może się zrównać z naszą, albo nawet nas przegonić. Jedno jest pewne - odpady i stawki idą do góry. To tylko kwestia czasu.

Gdzie można dostać worki na odpady segregowane? Czy zostaną mieszkańcom dostarczone przez firmę odbierająca odpady? Czy produkujący śmieci muszą się sami w nie zaopatrzyć?

Worki można dostać od przedsiębiorcy, który odbiera odpady, można je otrzymać u nas w związku, a także od załóg śmieciarek. Gdyby się nie udało, można ten pierwszy raz wystawić segregowane odpady w innych workach, zakupionych w markecie, ale w odpowiednich kolorach. Mam zapewnienie, że podczas następnego odbioru segregowanych odpadów, worki będą zostawiane także w tych nieruchomościach, które do tej pory nie segregowały. Odpady wystawione w czarnych workach będą uznane za zmieszane.

+ 6 głosów: 48 (13%) 42 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (208)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Bandyta w ubraniu roboczym
4 miesiące temu 208
Zauważyłem dziwną ciekawostkę w Polsce a mianowicie wymyślanie prawa które nie istnieje albo ewidentnie nie tyczy się danego przypadku,albo się to tak naciąga z kilku przepisów robi niby jeden, że wygląda na to że to prawo istnieje. Ciekawe to bardzo , a to najpowszechniejsza dziedzina w polskim sądownictwie , jak bym wymyślał prawa które nie istnieją to bym pewnie był teraz prokuratorem, albo sędziom , tam to dopiero jest przypisywanie zbrodni niewinnym ofiarom, niedługo za jedno przestępstwo będą skazywać parę osób ktoś komuś da w ryja czyli przestępstwo i proces a za parę tygodni to samo tylko z innym oskarżonym.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ANIA
4 miesiące temu 207
Ciekawe w Powiecie rawickim jest to że różne typy co nigdy nigdzie nie pracowały i na niczym się nie znają jedyne co na puszczaniu plotek i kłamaniu są radnymi policjantami itd. układy i rodzina w tym miasteczku robią wszystko niedługo w urzędzie miasta będą siedzieć mongoły po znajomości jak już nie siedzą bo niektóre osoby stamtąd nic tylko kłamią i wymyślają jakieś kłamliwe historie typu one bohaterki ty przestępca i złodziej a jej mąż to inżynier sewsu geniusz w chu.. co myszki nie umie podłączyć
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Wujek
4 miesiące temu ocena: 100%  206
nie wiecie o co chodzi to ja wam powiem to jest ukryty podatek na 14 emeryturę i 500 plus musi być i płacę gadających głupoty i zajmujących się pomawianiem i oczernianiem pań z UM , drukować pieniędzy się nie da dalej bo inflacja więc wprowadzili ukryty podatek
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ chory
4 miesiące temu ocena: 100%  205
z tym obowiązkowym malowaniem kubłów na brązowe to paranoja, wystarczy przecież napis BIO. po prostu do pracy należy przyjmować pracowników z co najmniej 3-klasowym wykształceniem. chyba, że w naszym rejonie nie można takich znaleźć.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Alex
4 miesiące temu ocena: 0%  204
U NAS SĄ SAMI MGR CO CZYTAĆ NIE POTRAFIĄ ZE ZROZUMIENIEMWIĘC CO SIE DZIWIĆ PANOM OD SMIECIAREK
~ Karol
5 miesięcy temu ocena: 100%  203
inżynierowie rzeźnictwa są tak wspaniali że to jedyna firma w Polsce gdzie Ukraińcy zwalniają polaków z pracy a inżynierowie rzeźnictwa im jeszcze du.. obrobią że są złodziejami
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Pracownik Sewsu
5 miesięcy temu ocena: 100%  202
Jestem bardzo ciekaw co inżynierowie rzeźnictwa mają do powiedzenia na ten temat oraz Julek rzeźnik z góry śląskiej co myślał że jest wicepremierem i nazywa się Kosiniak Kamysz
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Słaby białowąs
5 miesięcy temu ocena: 100%  201
Burmistrz do odwołania. Nie radzi sobie chłopina.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ewa
5 miesięcy temu ocena: 100%  200
plastiki zima biora raz w miesiacu i nasza wielopokoleniowa rodzina placac wielka sume za wywoz smieci doslownie siedzi na workach zoltych bo nie mamy ich gdzie trzymac.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ bez szacunku
6 miesięcy temu ocena: 100%  199
To jest przekręt 100 lecia. Gdybym ja doprowadził np. do monopolu na telefony , to koszt 1 minuty rozmowy kosztowałby 100 zł. I tak jest w tym przypadku. Monopolista próbuje narzucić niczym nie uzasadnione astronomiczne podniesienie stawki. Chce się dorobić naszym kosztem. Nie można to nazwać inaczej niż próbą okradzenia nas wszystkich. Mam nadzieję że ludzie na to nie pozwolą i coś z tym zrobią.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Nie nie nie !!!
6 miesięcy temu ocena: 100%  198
Dlaczego do qrwy nędzy za śmieci w Żmigrodzie płacą 18 , a w tym qrewskim lesznie chcą 24 złote ? Żądam dokładnych kalkulacji kosztów !!!!!!!! Ktoś tutaj chce się na nas szybko dorobić !!!!!!!!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Koń Trojański z Rawicza
6 miesięcy temu ocena: 97%  197
Władze związku Skład personalny władz Związku: Przewodniczący Zgromadzenia Związku: Piotr Curyk – Burmistrz Pogorzeli Zastępca Przewodniczącego Zgromadzenia Związku: Grzegorz Kubik – Burmistrz Rawicza, Przewodniczący Zarządu Związku: Eugeniusz Karpiński, Zastępca Przewodniczącego Zarządu Związku: Adam Mytych – I Zastępca Prezydenta Miasta Leszna, Członek Zarządu Związku: Jacek Widyński – Burmistrz Ponieca;
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Koń Trojański w Rawicza
6 miesięcy temu ocena: 96%  196
Władze związku Opublikowany: Grudzień 29, 2014 Skład personalny władz Związku: Przewodniczący Zgromadzenia Związku: Piotr Curyk – Burmistrz Pogorzeli Zastępca Przewodniczącego Zgromadzenia Związku: Grzegorz Kubik – Burmistrz Rawicza, Przewodniczący Zarządu Związku: Eugeniusz Karpiński, Zastępca Przewodniczącego Zarządu Związku: Adam Mytych – I Zastępca Prezydenta Miasta Leszna, Członek Zarządu Związku: Jacek Widyński – Burmistrz Ponieca;
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ śmieciowa pajęczyna
6 miesięcy temu ocena: 93%  195
Dodać należy, że Mytych jest jednocześnie przewodniczącym rady nadzorczej spółki komunalnej, która te nasze odpady odbiera. Gmina Rawicz ma drugie co do wielkości udziały w tej spółce, wiec burmistrz Rawicza ma jeden z bardziej decydujących głosów. Brednie o winie PiS nie dają się obronić, gdyż w skali całego kraju opłaty za odbiór odpadów wzrosły ok. 30 % a w tym leszczyńskim bałaganie śmieciowym o 128 % a biorąc pod uwagę zmniejszenie częstotliwości odbioru ten wzrost jest dwukrotnie wyższy.
~ Władze związku Opublikowany: Grudzień 29, 2014 Skład personalny władz Związku: Przewodniczący Zgromadzenia Związku: Piotr Curyk – Burmistrz Pogorzeli Zastępca Przewodniczącego Zgromadzenia Związku: Grzegorz Kubik – Burmistrz Rawicza, Przewodniczący Zarzą
6 miesięcy temu ocena: 96%  194
Trzeba przeprowadzić referendum o dymisję dla Burmistrza Rawicza w trybie pilnym
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Agent
6 miesięcy temu ocena: 89%  193
http://kzgrl.pl/o-zwiazku/wladze-zwiazku
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Już wszystko jasne
6 miesięcy temu ocena: 94%  192
To się nadaje do prokuratury już wiadomo dlaczego Burmistrz nic nie zrobił w cenach za śmieci a właściwie co zrobił by okradać mieszkańców gminy jest wiceprzewodniczącym tej spółki Władze związku Opublikowany: Grudzień 29, 2014 Skład personalny władz Związku: Przewodniczący Zgromadzenia Związku: Piotr Curyk – Burmistrz Pogorzeli Zastępca Przewodniczącego Zgromadzenia Związku: Grzegorz Kubik – Burmistrz Rawicza, Przewodniczący Zarządu Związku: Eugeniusz Karpiński, Zastępca Przewodniczącego Zarządu Związku: Adam Mytych – I Zastępca Prezydenta Miasta Leszna, Członek Zarządu Związku: Jacek Widyński – Burmistrz Ponieca;
~ Wszystko drożej wszystko to wina PIS-U
6 miesięcy temu ocena: 50%  191
Wszystko drożej wszystko to wina PIS-U
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Jacek
6 miesięcy temu ocena: 92%  190
Władze związku Opublikowany: Grudzień 29, 2014 Skład personalny władz Związku: Przewodniczący Zgromadzenia Związku: Piotr Curyk – Burmistrz Pogorzeli Zastępca Przewodniczącego Zgromadzenia Związku: Grzegorz Kubik – Burmistrz Rawicza, Przewodniczący Zarządu Związku: Eugeniusz Karpiński, Zastępca Przewodniczącego Zarządu Związku: Adam Mytych – I Zastępca Prezydenta Miasta Leszna, Członek Zarządu Związku: Jacek Widyński – Burmistrz Ponieca;
~ gmina piaski sama wywozi śmieci i płacą proszę
6 miesięcy temu ocena: 97%  189
gmina piaski sama wywozi śmieci i płacą proszę
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Mieszkaniec
6 miesięcy temu ocena: 96%  188
W Jutrosinie nie odebrali 15 stycznia 2020 śmieci zmieszanych. Co to ma znaczyć? Czy śmieci mam zawieźć do Leszna?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ewasa
6 miesięcy temu ocena: 90%  187
na Podgórnej odebrali około 17 godz. Faktycznie nie wszystkie kubły zostały opróżnione ponieważ spółka z Milicza ma przystosowany samochód tylko do odbioru jednego rodzaju pojemników . To jest porażka na DZIEŃ DOBRY
~ rik
6 miesięcy temu ocena: 95%  186
tak mają cię w dupie mimo to że płacisz
~ jak to inaczej nazwać
6 miesięcy temu ocena: 96%  185
Ale na pewno zgłoszą się po kasę.Żądam rozwiązania tego komunalnego czegoś z Leszna i powrotu do firmy obsługującej niedawno wywóz śmieci w Jutrosinie. Nie dla złodziei.
~ Radni i burmistrz milczą nie mają nic do powiedzenia oszukali wszystkich mieszkańców powiatu Rawickiego niech burmistrz poda się do dymisji
6 miesięcy temu ocena: 96%  184
Masz jedno prawo PŁACIĆ i płakać na forum ;) podziękuj wójtowi czy kogo tam macie i radnym
~ ???
6 miesięcy temu ocena: 93%  183
http://zmigrod.com.pl/asp/pl_start.asp?ref=1&typ=13&sub=312&menu=2&schemat=0&dzialy=2&akcja=artykul&artykul=6590# Można?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Polska wstaje z kolan - czas wielkich podwyżek wg PIS
6 miesięcy temu ocena: 39%  182
Polska wstaje z kolan - czas wielkich podwyżek wg PIS
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Anna
6 miesięcy temu ocena: 89%  181
Władze związku Opublikowany: Grudzień 29, 2014 Skład personalny władz Związku: Przewodniczący Zgromadzenia Związku: Piotr Curyk – Burmistrz Pogorzeli Zastępca Przewodniczącego Zgromadzenia Związku: Grzegorz Kubik – Burmistrz Rawicza, Przewodniczący Zarządu Związku: Eugeniusz Karpiński, Zastępca Przewodniczącego Zarządu Związku: Adam Mytych – I Zastępca Prezydenta Miasta Leszna, Członek Zarządu Związku: Jacek Widyński – Burmistrz Ponieca;
~ przetarg
6 miesięcy temu ocena: 96%  180
A jak to jest z tą podwyżką? Był na te usługi jakiś przetarg i wygrała najtańsza firma? Jeśli tak, to ja chce wiedzieć jakie były oferty i ceny - włodarz wypowiedz się!!! Bo jak mają robić jakąś drogę to 10 razy przeglądają te oferty która jest najtańsza żeby złotówki więcej nie zapłacić. A tu że płacą obywatele to już cena nikogo nie interesuje?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Anna
6 miesięcy temu ocena: 86%  179
Władze związku Opublikowany: Grudzień 29, 2014 Skład personalny władz Związku: Przewodniczący Zgromadzenia Związku: Piotr Curyk – Burmistrz Pogorzeli Zastępca Przewodniczącego Zgromadzenia Związku: Grzegorz Kubik – Burmistrz Rawicza, Przewodniczący Zarządu Związku: Eugeniusz Karpiński, Zastępca Przewodniczącego Zarządu Związku: Adam Mytych – I Zastępca Prezydenta Miasta Leszna, Członek Zarządu Związku: Jacek Widyński – Burmistrz Ponieca;
~ mieszkaniec
6 miesięcy temu ocena: 94%  178
Odwołać burmistrza i starostę!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Jacek
6 miesięcy temu ocena: 94%  177
Stolarz dalej siedzi w szafie i się chowa haha
~ Piesek m3?
6 miesięcy temu ocena: 89%  176
Stolarz się odszczekuje?
~ Stary
6 miesięcy temu ocena: 13%  175
Ciebie tez
~ DOBRA ZMIANA WSZYSTKO DROŻEJE
6 miesięcy temu ocena: 63%  174
Ceny usług / ceny w sklepach / ceny żywności / prąd woda gaz już niedługo śmieci co jeszcze ?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Gratulacje Wielka Polska znów wygrała brawa dla wygranej partii PIS
6 miesięcy temu ocena: 83%  173
Władze związku Opublikowany: Grudzień 29, 2014 Skład personalny władz Związku: Przewodniczący Zgromadzenia Związku: Piotr Curyk – Burmistrz Pogorzeli Zastępca Przewodniczącego Zgromadzenia Związku: Grzegorz Kubik – Burmistrz Rawicza, Przewodniczący Zarządu Związku: Eugeniusz Karpiński, Zastępca Przewodniczącego Zarządu Związku: Adam Mytych – I Zastępca Prezydenta Miasta Leszna, Członek Zarządu Związku: Jacek Widyński – Burmistrz Ponieca;
~ Gratulacje Wielka Polska znów wygrała brawa dla wygranej partii PIS
6 miesięcy temu ocena: 52%  172
Pensje minimalne emerytów podwyżki płac budżetówki chciałeś to masz;)
~ "miłosierdzie gminy"
6 miesięcy temu ocena: 92%  171
Rząd martwi się że rzeczywiście drogi w wytworzeniu i przesyle prąd zdrożeje o 10 zł na miesiąc a w tym samym nasi gminni samorządowi "dobroczyńcy" bez mrugnięcia okiem funduję nam 50 zł całkowicie nieuzasadnionej podwyżki śmieciowego haraczu za mało skomplikowany odbiór odpadów.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Psikus
6 miesięcy temu ocena: 39%  170
Ty cymbałku a kto ustanowił takie prawo za podwyżki w całym kraju odpowiedzialny jest rZad pisu wszystko podrożało śmieci to pikus
~ ~ DOBRA ZMIANA WSZYSTKO DROŻEJE
6 miesięcy temu ocena: 39%  169
~ DOBRA ZMIANA WSZYSTKO DROŻEJE
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ aisza
6 miesięcy temu ocena: 96%  168
dlaczego nikt nie wpadł na pomysł aby bez względu na kolor kubła była wymienialna naklejka BIO ( wielokrotnego użytku ) Tym bardziej że w różnych dniach odpady są odbierane . Czy ja jako jedna osoba muszę mieć 2 kubły ???? Setki ton są przywożone z poza granic Polski a my mamy za to płacić ???
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ bez szacunku
6 miesięcy temu ocena: 95%  167
Do panów z rawicz24. I do pań też. Jak można hurtowo zmieniać zielone łapki na czerwone ? Oburzenie mieszkańców próbujecie zamienić na poparcie . Jesteście ..................... pi pi pi.....
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Grzegorz
6 miesięcy temu ocena: 56%  166
Już zgłosiłeś.Jaki Ty jesteś żałosny.
~ Cie
6 miesięcy temu ocena: 47%  165
Grzegorz ty cwelu to prawo ustanowił twój rząd same podwyżki!!!!!!!!! PODWYŻKA PLUS WSZYSTKIEGO
~ Grzegorz
6 miesięcy temu ocena: 50%  164
Musisz jechać do Brukseli tam Ci POmogą.
~ Irena
6 miesięcy temu ocena: 100%  163
To jest chore, żeby z jednym pudełkiem starej pasty do butów lub puszką niezużytej farby lecieć kilka km.do PSZOk-u. Jaki mózg wymyślił taką segregację !!! Postawcie jeszcze 50 innych pojemników i strażnika, który będzie pilnował tej segregacji !!!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Pisowski mózg
6 miesięcy temu ocena: 22%  162
Mózg pisowski
~ Karol Augustyniecki Rawicznin
6 miesięcy temu ocena: 69%  161
W Bojanowie bieda i bezrobocie nawet ludzie z wykształceniem inżynieryjnym zajmują się noszeniem pustaków i worków z cementem bo do niczego się nie nadają , ogólnie miasteczko mongołów i biedy , pokończyli w Lesznie studia inżynieryjne i nie wiedzą co to śrubokręt zajmują się dźwiganiem ciężarów bo to dobrze im wychodzi i do niczego się nie nadają
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Do paszport
6 miesięcy temu ocena: 82%  160
Proszę mieszkańców Bojanowa nie zwracajcie uwagi na tego komentatora. Mamy tu w Rawiczu taki jeden ciężki przypadek.
~ SzczęśliwyPosiadaczPaszportuPolsatu
6 miesięcy temu ocena: 33%  159
Sam kiedyś byłem świadkiem jak przyjechali tacy jedni z Bojanowa rozjebał*** scenikiem podjechali pod Empik w Rawiczu ,a synek do mamy ...mamo,mamo jaki ten Empik fajny przyjedziemy tu jeszcze kiedyś na zakupy? To tylko świadczy jakim stanem umysłu jest Bojanowo jak przyjedzie na zakupy do Rawicza
~ Frajerzy z zaściankowego Rawicza
6 miesięcy temu ocena: 75%  158
Do mieszkańców powiatu Przestańcie się produkować w sprawie podwyżek cen za wywóz śmieci Burmistrz i radni nie rusza nawet palcem by coś w tej sprawie zrobić dla społeczności lokalnej a przedsiębiorstwo może podnieść w czerwcu jeszcze bardziej i będziemy płacić 36 zł od osoby i nic z tym nie zrobicie oni rządzą Burmistrzem radnymi robią z nimi co chcą więc macie jedno wyjście płacić haha
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Rawiczanin 37
6 miesięcy temu ocena: 100%  157
Skoro przedsiebiorca rzadzi burmistrzem to poco sa przetargi
~ zn
6 miesięcy temu ocena: 100%  156
Byłem na PSZOK-U w Rawiczu , a tam bioodpady zgarniane są razem z śmieciami to jest tak zwana segregacja.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Precz z PiS-em to oni taką ustawę uchwalili
6 miesięcy temu ocena: 44%  155
Precz z PiS-em to oni taką ustawę uchwalili
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Radni i burmistrz milczą nie mają nic do powiedzenia oszukali wszystkich mieszkańców powiatu Rawickiego niech burmistrz poda się do dymisji
6 miesięcy temu ocena: 100%  154
A Burmistrz i radni od czego są? Przedsiębiorstwo z Leszna od tak sobie samo z siebie wyłudza pieniądze od mieszkańców za nieuzasadnione podwyżki nikogo nie pytając o zgodę! To już wiecie kto odpowiada za dobro mieszkańców Rawicza czy mam to jeszcze raz tłumaczyć;)?
~ Juzio
6 miesięcy temu ocena: 55%  153
Ja segreguję na te które można spalić w dzień a które w nocy .
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ chórzysta
6 miesięcy temu ocena: 50%  152
powinni cię zamknąć chyba że mówisz to pół żartem pół serio
~ darz bór
6 miesięcy temu ocena: 38%  151
ja segregóje śmieci to do pieca to do lasu
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ DOBRA ZMIANA WSZYSTKO DROŻEJE
6 miesięcy temu ocena: 61%  150
Ceny usług / ceny w sklepach / ceny żywności / prąd woda gaz już niedługo śmieci co jeszcze ?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ lisiewski
6 miesięcy temu ocena: 23%  149
A nocą wchodzę na dach i podglądam przez lornetkę sąsiadów a że z mojego dachu nie widać to wchodzę na ich stodołę i podglądam co tam robią i dzwonię do TVN oraz na policję co oni tam wyprawiają , można też trochę paliwa z auta ukraść i co nieco a po za tym czasem zostawią drzwi otwarte to wchodzę i zawijam gotówkę
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ DO SIĘ POMAGA
6 miesięcy temu ocena: 38%  148
Rozumiem że wpłaciłeś kilkadziesiąt tysięcy złotych bo tyle myślę że już przytuliłes. Śmiało pokaż ten przelew. Będziesz gość bo inaczej to jesteś Dziad.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ DOBRA ZMIANA WSZYSTKO DROŻEJE TO WINA PIS
6 miesięcy temu ocena: 55%  147
DOBRA ZMIANA WSZYSTKO DROŻEJE TO WINA PIS
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Do hejterka wielu imion
6 miesięcy temu ocena: 58%  146
Naprawde bierzesz 500+ od tego dziada z kotem z Warszawy. Może się jednak mylę i przelewasz te pieniądze na WOŚP. Jeśli tak to wstaw przelew na fejsie.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ SIĘ POMAGA
6 miesięcy temu ocena: 42%  145
TAK w przeciwieństwie do Ciebie PIOSRKU ja wpłacałem na SIĘPOMAGA a TY co zrobiłeś co??????? Dałeś na tacę co najwyżej i się pomodliłeś, o ile szczerze ????? Teraz już nie wpłacam bo nie mam nadwyżki bo wszystko poszło na wasze piosowskie podwyżki!!!!!!!
~ współczuje tym co nie mają 500+ wszystko drożeje Fryzjer kiedyś 12 dziś 24
6 miesięcy temu ocena: 38%  144
współczuje tym co nie mają 500+ wszystko drożeje Fryzjer kiedyś 12 dziś 24
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ do fryzjer
6 miesięcy temu ocena: 75%  143
Fryzjer zle mnie zrozumiałeś nie mam do Ciebie zupełnie pretensji ale do RZĄDU !!!!
~ Fryzjer
6 miesięcy temu ocena: 50%  142
Już zgłosiłeś słaby człowieku. Nie ma argumentów.
~ Fryzjer
6 miesięcy temu ocena: 77%  141
Kup sobie chłopie maszynkę do strzyżenia Przy okazji te trzy psy swoje ostrzyżesz.
~ DOBRA ZMIANA WSZYSTKO DROŻEJE TO WINA PIS
6 miesięcy temu ocena: 43%  140
DOBRA ZMIANA WSZYSTKO DROŻEJE TO WINA PIS
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Do Frajera-hejterka wielu imion
6 miesięcy temu ocena: 13%  139
Podziękowałeś już Pisowi za 500+ na trójkę dzieci? Nikt po twoją kasę łapy nie wyciąga To raczej ciebie inni sponsorują.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Jacek
6 miesięcy temu ocena: 53%  138
Dzięki prezes dziękuję za 500 mam dużo kasy na dzieci i wszystkie ich potrzeby jesteś wielki:)
~ wszystko drożeje od kiedy rządzi PIS
6 miesięcy temu ocena: 46%  137
dobrze gadasz baran przecież podwyżki są od czasów jak pis rządzi wszystko drożej
~ baran
6 miesięcy temu ocena: 32%  136
hahahahahaha płacić baranie głosowałeś to płać hahahahaha
~ BIAŁY NIEWOLNIK
6 miesięcy temu ocena: 82%  135
ŚMIECI POTEM WODA -- PRĄD-- PALIWO-GAZ --- WSZYSTKO --WSZYSTKO --- TYLKO NIE WYPŁATY ---- ZOSTANIEMY BIEDAKAMI--ŻEBRAKAMI TYRAJĄCYMI ZA MISKĘ RYŻU
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ też niewolnik
6 miesięcy temu ocena: 39%  134
tak, tak będzie ale nie ma się co dziwić ludzie tak wybrali chcieli dostać 500+ mieć dostali wraz z całym pakietem podwyżek ale głupi nie zrozumie ze jest głupi..... niestety
~ Winni są kosmici, cholera
6 miesięcy temu ocena: 64%  133
Ja myślę że za ten cały bur del i syf , za te kosmiczne podwyżki , za ten chaos i za tę próbę oskubania nas i puszczenia w skarpetkach odpowiada nie PIS , KZGRL , nasi radni czy nawet władze MiGM Rawicz , ale jacyś kosmici . Tak , to wina KOSMITÓW . Pozostali jakoś dziwnie zamilkli i pochowali się po kontach. Winnego nie ma , ale łapy po naszą kasę ktoś jednak wyciąga.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Radni i burmistrz milczą nie mają nic do powiedzenia oszukali wszystkich mieszkańców powiatu Rawickiego niech burmistrz poda się do dymisji
6 miesięcy temu ocena: 92%  132
A ja myślę że to wina radnego stolarza który schował się w szafie i tam wciąż siedzi;)
~ DOBRA ZMIANA
6 miesięcy temu ocena: 48%  131
Co Wy wszyscy mysleliscie, ze tylko same ++++ bedziecie pobierac. Teraz czas na splate tych plusow. Wybraliscie dobra zmiane teraz za nia plaćcie, szkoda tylko ze po czesci moimi pieniedzmi.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ z kolei już w czerwcu zdrożeje woda, ścieki i opłaty abonamentowe.
6 miesięcy temu ocena: 38%  130
drogo drogo i będzie drożej pis górą hahahahahaha płacić gamonie
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ taka prawda
6 miesięcy temu ocena: 100%  129
To tylko dobrze świadczy o rządzących, szkoda że włodarze gmin nie odwołują Karpińskiego, który od samego początku sobie nie radzi. Jednak to nie wiceminister jest odpowiedzialny za ten całkowicie nieuzasadniony i haniebny drenaż naszych kieszeni, lecz głównie włodarze gmin zrzeszonych w ty leszczyńskim bałaganie śmieciowym.
~ taka prawda
6 miesięcy temu ocena: 100%  128
Nie ściemniaj, bo pisiory akurat za to nie odpowiadają. Na tą starą śpiewkę "to nie my, to oni" ludzie już nie dają się nabierać, była "wina Tuska", teraz jest "wina PiS" a w rzeczywistości to za skandalicznie wygórowane opłaty za odpady, wodę, ścieki i cieplik w głównej mierze odpowiadają, idące na łatwiznę i mające gdzieś interes mieszkańców, władze samorządowe. Należy podać do publicznej wiadomości nazwiska wszystkich włodarzy gmin, którzy głosowali za tak drastyczną i niemającą uzasadnienia podwyżką tego śmieciowego haraczu.którzy głosowali za tak drastyczną i nieuzasadnioną podwyżka tego śmieciowego haraczu, abyśmy przy urnach wyborczych mogli tym naszym "dobroczyńcom" podziękować. W dużych miastach, gdzie koszty pracy i eksploatacji sprzętu są znacznie wyższe nić w takich grajdołkach jak u nas, opłaty za odbiór odpadów są znacznie niższe.
~ Radni i burmistrz milczą nie mają nic do powiedzenia oszukali wszystkich mieszkańców powiatu Rawickiego niech burmistrz poda się do dymisji
6 miesięcy temu ocena: 100%  127
Pilnie proszę o informacje skoro miasto i władze ogłosiły przetarg na śmieci i nie zgodziły się na nowe stawki mamy w styczniu płacić za śmieci po staremu czy po 24 za osobę a potem nam ktoś te pieniądze zwróci? Pytanie do pana Burmistrza też czekamy na odpowiedz
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ baran
6 miesięcy temu ocena: 45%  126
brawo PIS wszystko drożeje tego chcieliście to teraz PLACIC gamonie hahahahahaha frajerzy myśleliście ze 500+ jest za darmo????????
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ aisza
6 miesięcy temu ocena: 11%  125
nigdy nie głosowałam na PIS ani też nie pobieram 500+ a też muszę płacić a raczej spłacać innych :( To boli najbardziej :(
~ poi
6 miesięcy temu ocena: 100%  124
z kolei już w czerwcu zdrożeje woda, ścieki i opłaty abonamentowe. https://www.zwikrawicz.pl/imag...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Ciemny lud do kkk
6 miesięcy temu ocena: 14%  123
I dalej tak myślimy. Jest podejrzenie że choroba postępuje.
~ KKK
6 miesięcy temu ocena: 85%  122
JAK KIEDYŚ PISAŁEM O CZEKAJACYCH NAS OLBRZYMICH PODWYŻKACH TO RAWICKI CIEMY LUD DAWAŁ MI ŁAPKI W DÓŁ I PISALI ŻE ZWARIOWAŁEM
~ Jacek
6 miesięcy temu ocena: 100%  121
Następne podwyżki pana Burmistrza dopiero się zaczyna Masłowo Sierakowo i inne wcielić chce w granice miasta podniesie o 199 % podatek wtedy że jesteś w mieście od nieruchomości potem inne podatki gratuluję tym którzy na Kubika głosowali
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Tomasz
6 miesięcy temu ocena: 100%  120
Banda , jeśli masz firmę to za jeden pusty worek do zbierania plastiku płacisz 10 zl. Mafia , zacząć rzucać śmieci pod urzad gminy
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Radni i burmistrz milczą nie mają nic do powiedzenia oszukali wszystkich mieszkańców powiatu Rawickiego niech burmistrz poda się do dymisji
6 miesięcy temu ocena: 100%  119
Przetarg nie ogłasza miasto tylko ta firma z Leszna czyli jak nie wyjdziemy z niej jako gmina nie mamy nic do powiedzenia firma z Leszna rządzi gmina burmistrzem radnymi cis niesamowitego
~ Radni i burmistrz milczą nie mają nic do powiedzenia oszukali wszystkich mieszkańców powiatu Rawickiego niech burmistrz poda się do dymisji
6 miesięcy temu ocena: 100%  118
Pochowali głowy w piasek lub do szaf tak jak ten radny bezradny stolarz siedzi w szafie już od początku roku i nie wychyla się oni już wiedzą że przegrali i nigdy ich już ludzie nie wybiorą na radnych i burmistrzów
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Władza milczy- boją się?
6 miesięcy temu ocena: 100%  117
Ludzie zróbmy to w końcu- przywieźmy nasze śmieci pod domy włodzarzy, pod urząd gminy! Co tak cicho z Ich strony? Gdzie się pochowali? Może jak zasypiemy ich workami śmieci to się obudzą! Gdzie konkurencja dla tego ku....a wynalazku kzrgl czy jak mu tam? Nadwyżkę mieli w zeszłym roku kto to przygarnął? Prezesi? Dawać śmieci pod urzedy i domy tych patałachów!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Rowerzysta
6 miesięcy temu ocena: 61%  116
Jak żyć panie prezesie jak żyć hahahahahahahah płacić frajerzy za „darmowy” socjal powinni wał tak dosolić ze wam się odechce
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Frajer
6 miesięcy temu ocena: 52%  115
Podziękujcie za wszystko PiS-owi frajerzy aaahahahahaha teraz płacić za wsze 500+
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ do do @
6 miesięcy temu ocena: 100%  114
Nie rozumiem dlaczego mnie obrażasz? Nie znasz mnie! Powiem Ci tylko tyle - nie jestem z PISu! Odpowiadam na twój wpis dlatego, że dawno nie spotkałem się z kimś, kto w publicznych wypowiedziach stosuje słowo "żeś" i to w takim kontekście. Napisz koniecznie skąd Ty jesteś? (po Twojemu będzie: skąd żeś jest?)
~ do @
6 miesięcy temu ocena: 43%  113
tak baranie z pisu poczekaj aż poczujesz ubytki w portfelu wtedy woda prąd gaz wszystko zdrożeje (jak żeś w miarę rozgarnięty) zrozumiesz, że nie tędy droga.
~ @
6 miesięcy temu ocena: 100%  112
PIS kazał płacić w każdym regionie inna stawkę? Ach ten zły i niesprawiedliwy PIS!
~ Blahahahahaha
6 miesięcy temu ocena: 45%  111
A stary dziad siedzi z kotem w Warszawie i się z was śmieje hahahaha
~ 1999
6 miesięcy temu ocena: 100%  110
WODA W CZERWCU MOCNO W GÓRĘ+ PRĄD+ PALIWO+GAZ--- WYPŁAT W RAWICZU TO ŻART
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Bob
6 miesięcy temu ocena: 33%  109
Zarabiam 10 kafli na miesiąc więc mam w pompie podwyżki za śmieci,gaz,prąd i bombę atomową
~ Bob
6 miesięcy temu ocena: 100%  108
Lokalna władza tego nie widzi....ale spokojnie przyjdzie maj będą śmieszne dni sportu ....później dni Rawicza .....kibelek koło targowiska mamy nowoczesny tylko coś niedyspozycyjny ,w marcu rozpocznie się piłkarska 5 liga ,a w kwietniu na tor wyjeżdżają miejscowi matadorzy czyli żużlowcy. .. tego miasta nie da się nie kochać tu trzeba EGZYSTOWAĆ
~ Pino
6 miesięcy temu ocena: 100%  107
Panie burmistrzu ! DZIĘKUJĘMY za kolejną podwyżkę. Byle do kolejnych wyborów. Może wtedy Pan zrozumie zwykłych mieszkańców.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ 1234
6 miesięcy temu ocena: 100%  106
Segregujemy więcej , lepiej, płacimy więcej. To jest chore co się obserwuje. Ale.... śmieci śmieciami. Już od czerwca w Rawiczu będą największe od lat podwyżki opłat za wodę i ścieki. Wystarczy sobie zobaczyć na stronę internetową ZWIK. pozdrawiam.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ WODA JEST IZRAELA
6 miesięcy temu ocena: 69%  105
PODWYŻKI ZA WODĘ W CZERWCU BĘDA W CAŁEJ POLSCE 100-200 % W GÓRĘ !!! ŚMIECI TO JEST NIC!!! ZA WODE PODZIĘKUJMY PISOWI KTÓR SPRZEDAŁ NASZE WODY IZRAELOWI !!!
~ Marynarz
6 miesięcy temu ocena: 96%  104
Proponuje zorganizować referenda o odwołanie wójta i burmistrzów bo przyjęli bez żadnych wyliczeń podwyżki opłat!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Haha
6 miesięcy temu ocena: 100%  103
Kogo to obchodzi jak się zarabia z 7-10 tysięcy PLN na ręke
~ samorządowiec
6 miesięcy temu ocena: 100%  102
Popieram mieszkańca gminy Bojanowo co do opłat za ilość odpadów. Nasze gospodarstwo domowe magazynuje odpady komunalne od 2 osób. Segregujemy odpady z żoną uczciwie. Co tydzień wystawiamy kosz odpadów zmieszanych UWAGA (1/10 jego pojemności) bo po segregacji więcej nie mamy, a płacimy za pełen kosz. Czyli jak za komunę; "a po równo a wszyscy". Dlaczego nie ma stawek za ilość odpadów. Można zmienić wielkość kubłów i płacić od wielkości kubła. A nie dla wszystkich takie duże kubły z czasów kiedy nie było segregacji. Czyżby Włodarze Gmin zatrzymali się w rozwoju z tym tego problemem w stosunku do lat 80 tych?. Nie mam zamiaru tutaj nikogo winić ale po dyskusjach z wieloma mieszkańcami Gminy Miejska Górka, niezadowolenie jest niesamowite. Dlatego zwracam się uprzejmą prośbą do Wójta i Burmistrzów Powiatu Rawickiego by brali uwagi mieszkańców i rozwiązali ten problem. Mieszkańcy pragną segregować odpady i za nie płacić, pod warunkiem uczciwości odbiorcy. Z poważaniem.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Wszystko jest w BIP
6 miesięcy temu ocena: 92%  101
Uchwała Nr 4/2019 Zarządu KZGRL z dnia 28.08.2019 r. w sprawie informacji o przebiegu wykonania budżetu Związku Międzygminnego „Komunalny Związek Gmin Regionu Leszczyńskiego” za pierwsze półrocze 2019 r. oraz informacji o kształtowaniu się wieloletniej prognozy finansowej. http://www.bip.kzgrl.pl/userfiles/file/uchwaly/Zarzad/2019/4_2019.pdf Ponad 3 miliony zł nadwyżki za pół roku 2019. I to przy starych stawkach. Polecam przeglądać ich BIP!!!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ...
6 miesięcy temu ocena: 100%  100
w takim razie trzeba zwracać się masowo o zwrot nadpłaty.
~ Chojno
6 miesięcy temu ocena: 100%  99
Ciekawe co wójt zrobił w sprawie podwyżek ? Zakładam ze nic ani się nie odezwał pewnie ?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Bambus
6 miesięcy temu ocena: 15%  98
Każdego roku w Chinach zużywa się 45 mld par jednorazowych pałeczek do jedzenia, których produkcja pochłania 25 mln drzew. Z tego powodu tamtejsze władze zdecydowały się na wprowadzenie specjalnego 5 proc. podatku nakładanego na zakup jednorazowych bambusowych pałeczek. Ma to zachęcić Chińczyków do korzystania z pałeczek wielorazowych, które są wykonane z plastyku. Niestety mieszkańcy Państwa Środka wciąż wolą jeść w bardziej tradycyjny i szkodliwy dla środowiska sposób.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Śląska po 6,50PLN ZA KILOGRAM
6 miesięcy temu ocena: 15%  97
W 2007 roku władze Walonii postanowiły nałożyć na mieszkańców tego regionu podatek od grillowania. To jeden ze sposobów na walkę z globalnym ociepleniem. Szacuje się, że podczas przygotowywania posiłku na grillu do atmosfery przedostaje się od 50 do 100 gram gazów cieplarnianych. W związku z tym każdy Walończyk, który chce rozpalić przydomowego grilla, musi wnieść opłatę w wysokości 20 euro. Władze regionu bardzo poważnie podchodzą do egzekwowania tego prawa, a pomagają im w tym helikoptery z kamerami termowizyjnymi. Pomysł opodatkowania grillowania kilka miesięcy temu pojawił się również w Polsce. Minister finansów Mateusz Szczurek zapowiedział wówczas wprowadzenie akcyzy na brykiet węglowy.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Ooo jtam
6 miesięcy temu ocena: 20%  96
Bardziej mi przeszkadza to,że nas sąsiedzi dymem z kopciucha trują niż grill,na kopciuchy niech nałożą podatek
~ 2240 PLN MIESIĘCZNIE ZA 2 PSY
6 miesięcy temu ocena: 33%  95
ZA DWA PSY W BLOKU = 150 % STAWKI LICZONEJ OD JEDNEGO CZŁOWIEKA + PODATEK 2X 100PLN MIESIĘCZNIE + 1000X2 KARY ZA BRUDZENIE I OBSIKIWANIE DRZEW.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ja
6 miesięcy temu ocena: 55%  94
dzban
~ A PSY ?
6 miesięcy temu ocena: 33%  93
A DLACZEGO LUDZIE NIE PŁACĄ OPŁATY ŚMIECIOWEJ ZA PSY ? PRZECIEŻ JAK SIĘ UTRZYMUJE PSA/PSY TO TEŻ PRODUKUJE SIĘ DODATKOWE ŚMIECI. KAŻDY PIES POWINEN BYĆ LICZONI 50-70% KWOTY OD CZŁOWIEKA
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Kazik
6 miesięcy temu ocena: 100%  92
Tak, dokopac tym co mają psy, a zeby ktos miał źle! Palacy kochany naród.
~ Koty króliki chomiki i inne paskudy
6 miesięcy temu ocena: 89%  91
A inne zwierzęta? Koty produkują tylko w swojej kuwecie o stokroć więcej odpadów niż psy nie licząc innych odpadów opakowań po karmach kosmetykach itd A króliki ściółki ile i tak możnaby wymieniać zwierzeta domowe i wymieniać. Idźcie się leczyć już ludzie
~ ja
6 miesięcy temu ocena: 50%  90
dzban
~ frajer
6 miesięcy temu ocena: 78%  89
`BRAWO DLA PISU - BARWO ZA SUPER PODWYŻSZKI WSZYSTKIEGO! BRAWO FRAJERZY PŁACIĆ TERAZ!!!!! HAHAHHA
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Aaa
6 miesięcy temu ocena: 100%  88
Ja bardzo proszę o jawne rozliczenie tego biznesu. Skoro jest on finansowany publicznie to mamy do tego prawo, chcemy wiedzieć jak są wydatkowane nasze pieniądze. Kto ile zarabia, koszty paliwa i inne. Czy to takie trudne? Chyba, że dochodzi do jakichś malwersacji i trzeba je ukryć. Żądamy jawnego raportu za co płacimy. Każdy burmistrz chyba posiada informacje i rozliczenie kosztów za swoją "śmieciową działeczkę"(720 000 w Rawiczu miesięcznie? rozlicz p. Kubik to na koszty, pieniądze są fizycznie prawdziwe, a rozliczyć ich nie idzie?)Na wszystko chcecie papiery, a wasze gdzie?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ taka prawda
6 miesięcy temu ocena: 98%  87
Do bzdur wygadywanych przez Karpińskiego zdążyliśmy się przyzwyczaić, tylko można się dziwić co ona nadal robi na tym stanowisku. Na tą starą śpiewkę "to nie my, to oni" ludzie już nie dają się nabierać, była "wina Tuska", teraz jest "wina PiS" a w rzeczywistości to za skandalicznie wygórowane opłaty za odpady, wodę, ścieki i cieplik w głównej mierze odpowiadają, idące na łatwiznę i mające gdzieś interes mieszkańców, władze samorządowe. Należy podać do publicznej wiadomości nazwiska wszystkich włodarzy gmin, którzy głosowali za tak drastyczną i niemającą uzasadnienia podwyżką tego śmieciowego haraczu.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ KUBIK,,,,,,,
6 miesięcy temu ocena: 94%  86
KUBIK!!!!!
~ Braki
6 miesięcy temu ocena: 75%  85
Macie swój socjal. Banda idiotow głosuje na popis i teraz palczecie2
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Do sługusa (Braki)
6 miesięcy temu ocena: 27%  84
A ty na kogo głosujesz na czerwonych z SLD? pajacyków z konfederacji czy na wieśniaków z PSL?
~ Mieszkaniec R_a
6 miesięcy temu ocena: 90%  83
A może w sklepie płacić więcej za plastikowe opakowania i zyski płacić komunalce. A za psy to też członek rodziny i należy zapłacić odpady są można kasę znaleźć i wtedy za śmieci by można grosze płacić.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ obliczenia
6 miesięcy temu ocena: 100%  82
Uwaga: Uproszczony rachunek: ilość ludzi w gminie Rawicz 30 000. 30000 x 24zł = 720 000 zł. Jaka firma w powiecie ma miesięcznie taki utarg? Dziękuję za uwagę :-) Byle do następnego przetargu. Wtedy stawka będzie 40zł/osobę. I 500+ będzie można z tego finansować i inne ...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ 111
6 miesięcy temu ocena: 100%  81
http://kzgrl.pl/kontakt/formularz-kontaktowy Sugeruję kierować tutaj wszelkie pytania. Niech zobaczą jak judzie są niezadowoleni. W kościanie śmieci kosztują 13 zł za osobę, a kościan nie jest w KZGRL.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ 1234
6 miesięcy temu ocena: 100%  80
uważam, że każdy niezadowolony powinien pisać maile z żądaniem wyjaśnień. Ja tak zrobiłem. Też czekam na odpowiedź.
~ Poniali?!!
6 miesięcy temu ocena: 100%  79
Tydzień temu puściłem zapytanie o podanie przyczyny skandaliczne podwyżki. I... Cisza!!! Ponawiam żądanie.
~ Mieszkaniec
6 miesięcy temu ocena: 98%  78
Podać do publicznej wiadomości zarobki w KZGRL
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ też mieszkaniec
6 miesięcy temu ocena: 100%  77
i w tej międzygminnej spółce komunalnej, która odpady odbiera i je w Henrykowie niby sortuje. Kilka lat temu prezes i zarząd tej spółki otrzymywał nie tylko kosmiczne wynagrodzenie, lecz również miał przyznawane kosmiczne nagrody. Głównymi udziałowcami tej spółki jest miasto Leszno i Gmina Rawicz i tam obok Karpińskiego, należy szukać winnych tego zdzierstwa a nie wciskać kitu o "rządzących" z Warszawy.
~ miejskogureczanin
6 miesięcy temu ocena: 94%  76
tylko pozbywanie sie smieci w inny sposob zmusi burmistrzow do zastanowienia sie
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Skandal
6 miesięcy temu ocena: 97%  75
Kubik i Sperzyński do zmiany za to ze nie reagują w sprawie podwyżki!!!!!!!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ xy
6 miesięcy temu ocena: 95%  74
ta drastyczna podwyzka powinna zajac sie prokuratura.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ 12343
6 miesięcy temu ocena: 92%  73
ja sie zastanawiam nad tym - skoro mamy jedną ustawę w całym kraj to dlaczego ceny za wywóz śmieci w naszym regionie są w mediach ogólnopolskich jako jedne z najdroższych.I do tego mamy ten cały związek, który miał zrzeszać gminy po to aby było....taniej. Panie Burmistrzu Kubik może czas pomyśleć nad wyjściem z tego całego związku ? Tak samo było kiedyś w rawiczu ze sprzątaniem. Były jakieś zewnętrzne firmy sprzątające co skutkowało tym, że było drogo, śmieci walały się na ulicach a teraz jest dużo lepiej i do tego rawiczanie mają pracę. Uważam, że powinniśmy rozważyć wyjście z tego związku.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ xxx
6 miesięcy temu ocena: 94%  72
Dlaczego szef KZGRL nie powiedział jakie milionowe zyski wypracowała firma
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ bbb
6 miesięcy temu ocena: 92%  71
wydaje mi się, że coś wspominał, że w poprzednich latach były miliony nadwyżki. Jeśli to prawda powinniśmy żądać zwrotu
~ Polo
6 miesięcy temu ocena: 100%  70
Strajk smieciowy trzeba zrobic
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ BIO_dociekliwy
6 miesięcy temu ocena: 100%  69
Szef KZGRL na kazde pytanie odpowiada ze to zgodnie z ustawa, jary zgodnie z ustawa. W takim razie jaka jest podstawa prawna mowiaca o stosowaniu do smieci BIO kontenerow, kublow. Panie Przewodniczacy na podstawie jakiego przepisu musze wystawiac pojenik BIO a nie moge uzyc brazowego worka z napisem BIO.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Ja
6 miesięcy temu ocena: 97%  68
Zacznie się wyrzucanie śmieci po rowach bo jak było taniej to brali co tydzień a jest drożej i biorą co dwa tygodnie
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Mają mieszkańców gdzieś
6 miesięcy temu ocena: 95%  67
Zgadzam się. Nie ma zgody na to żeby odbierać śmieci co dwa tygodnie!! Gdzie mamy doładować odpady? Mam je jeść?????
~ Risza
6 miesięcy temu ocena: 95%  66
Zastrajkować i nie płacić w gminach są uruchomione ZAPOMOGI ŚMIECIOWE tylko wniosek trzeba złożyć.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Na NIE
6 miesięcy temu ocena: 96%  65
Wiecej segregujemy i dochodzą dodatkowe frakcje do segregowania, śmieci są wywożone zdecydowanie RZADZIEJ...tymczasem płacimy ponad 100% WIĘCEJ!!! Oby do wyborów. Pootwierały się oczy wyborcom?! Teraz obecna władza ma szarych ludzi za przeproszeniem w ...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ JOHN
6 miesięcy temu ocena: 35%  64
Ja widziałem wczoraj Obcego - zgadzam się śmieci podrzucają ci z domków to oni powinni płacić nawet 1000 to od razu przestali by podrzucać a za taka kasę to po co segregować powinni to robić ludzie tam zatrudnidni kamery już są w niektórych miejscach także teraz będą ogrodzone kontynery i do tego kamery
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Paweł
6 miesięcy temu ocena: 42%  63
Jak ma być normalnie skoro ciule z jednorodzinnych przyjeżdżają w nocy na osiedlowe śmietniki i ładują wszystko w jeden kątener
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ GGG
6 miesięcy temu ocena: 67%  62
DEBILU ANALFABETO DO SZKOŁY A NIE KŁASTWA WYMYŚLAĆ
~ Chojno
6 miesięcy temu ocena: 90%  61
Nasz woj Skrzyoek ani słowem się nie odezwał gdy było zebranie związku dlaczego????????? Nie ma zdania czy wszystko mu jedno??????
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ gggg
6 miesięcy temu ocena: 100%  60
za 24 złote za osobę to powinno się utrzymać całe segregownie odpadów z dziesiątkami pracowników. Nie byłoby tego burdlu z tym pozornym segregowaniem a jednocześnie ludzie by mieli pracę. Ubocznie wskazuję, że mamy ten cały związek a mimo to Rawicz i Leszno były wymieniane w mediach ogólnopolskich jako gminy z jednymi z najdroższych jeśli chodzi o śmieci. No brawo ! Chociaż w czymś się wyróżniamy. Segregujmy, więcej, lepiej, dokładniej i w nagrodę dowalą nam kolejne frakcje do segregowania i powiedzą że koszty w związku z tym wzrosły i trzeba podnieść opłatę. BRAWO BRAWO !!!!!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ MATKA TERESA
6 miesięcy temu ocena: 58%  59
GŁÓWNI WINOWAJCY SIĘDZĄ W WARSZAWIE - TO PISIORKI TERAZ PŁACICE FRAJERZY AAAHAHAHAHAHAHAHA
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ aisza
6 miesięcy temu 58
nie jestem pisorem i nigdy na nich nie głosowałam a też płacić muszę :(
~ Ddd
6 miesięcy temu ocena: 80%  57
Podatek śmieciowy to wyrób Po
~ Adam
6 miesięcy temu ocena: 82%  56
Ludzie wyrzucajcie śmierci na rowy, do lasu gdzie tylko popadnie zaraz Huje zmienią stawki
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Polaczek
6 miesięcy temu ocena: 77%  55
DobrE gada polać mu
~ ×××
6 miesięcy temu ocena: 100%  54
Porażka mało powiedziane!! Płaci się kolosalne pieniądze za śmieci A firma która ma je odbierać ma to gdzies.Chodzi o bio odpady.Za moment będzie podworkowa walka że szczytami.Ciekawe jak gmina sobie z tym poradzi.Powstawianie smietnikow bio było proste A gdzie stojaki na resztę worków,gdzie to trzymać? Ani stojaków Ani innych pojemników.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Olo
6 miesięcy temu ocena: 94%  53
Moi drodzy podpisaliscie umowy ze stawką??????? Odnośnie większej kwoty nikt nic nie podpisywał żadnej nowej umowy, żadnego aneksu do umowy. Płacić stawki takie jakie były podpisane na umowie
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ aisza
6 miesięcy temu ocena: 100%  52
dostałam tylko inf. że mam więcej płacić a czy się zgadzam nikt o to nie pytał , czyli można powiedzieć że to nakaz i tyle w temacie :(
~ Gustav
6 miesięcy temu ocena: 83%  51
Za styczeń zapłaciłem 11,50 bo żadnego pisma z kzgr nie dostałem o podwyżce
~ Kazik
6 miesięcy temu ocena: 100%  50
Dlatego ja przestalem segregowac :)))
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ aisza
6 miesięcy temu ocena: 100%  49
od stycznia masz nakaz segregacji . Nigdzie nie znalazłam wzmianki o innej możliwości . Sama bym z tej opcji skorzystała chętnie
~ Patryk
6 miesięcy temu ocena: 79%  48
Na Mjr. Słabego jest to wielka porażka. Od ponad 2 tyg nikt nie przyjechał po śmieci segregowane. Jest tam teraz sterta dosłownie sterta śmieci nie ma worków aby ich zmienić. Płacimy kolosalne pieniądze za to że segregujemy i mają na to wyj...ane. przestanę płacić czynsz za to to się wyrówna. Prezes powinien zadziałać w tym kierunku i to intensywnie A nie tylko słodko mówić.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ do konfi
6 miesięcy temu ocena: 27%  47
Patyk od tych sterydów pomyliło ci się cos w głowie … a może od donosicielstwa ?
~ Ona
6 miesięcy temu ocena: 100%  46
Gmina Krobia !płacę 24zł za segregacje , Kościan 9,50 od czego to zależy ,
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Krobia
6 miesięcy temu ocena: 100%  45
No właśnie od czego???????????
~ Krobia
6 miesięcy temu ocena: 100%  44
No właśnie od czego???????????
~ DOKRĘCANIE ŚRUBKI
6 miesięcy temu ocena: 100%  43
CZYM MNIEJSZE ZAROBKI W GMINIE TYM WIEKSZE OPŁATY … tak odwrotnie proporcjonalnie. Jak zarabiasz najniższą krajową to masz maksymalne stawki . Jak jesteś bogata to płacisz minimum
~ WSPÓLNY KONTENER
6 miesięcy temu ocena: 37%  42
W ŚMIETNIKACH PRZY BLOKACH LEŻY WSZYSTKO ! WYSTARCZY SPOJRZEĆ : GABARYTY ,MEBLE , SZYBY, OKNA , KARTONY. ŻADNEJ SEGREGACJI WSZYSTKO LECI RAZEM I NIKT SIĘ NIE CZEPIA. UŁAMAEK DZIADKÓW WRZUCI COŚ DO PLASTIKU ALBO SZKŁA I NA TYM KONIEC.W BLOKACH ZA TEN BRAK SEGREGACJI POWINNI PŁACIĆ 100PLN OD OSOBY MIESIĘCZNIE
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Mieszkanka bloku
6 miesięcy temu ocena: 80%  41
Słucham?! Proszę udowodnić, że cały ten syf pod smietnikami tworzą TYLKO mieszkancy bloków! Śmietniki są nie ogrodzone i każdy może dorzucić tam swoją cegiełke! Także sory, ale jestem za tym aby ogrodzic kubły i wtedy można powiedzieć, że mieszkancy robią syf bo tylko oni mają klucze. Pozdrawiam
~ Cwaniak z domku 1 R
6 miesięcy temu ocena: 50%  40
Nie podrzucaj śmieci do blokowych kontenerów to nie będzie problemu. To ciule z jednorodzinne ych wywożą do lasu albo na blokowiska.
~ Xxx
6 miesięcy temu ocena: 100%  39
Segregacja odpadów bio latem będzie smród że ja prdl. Wystarczy ,że wieczorami po osiedlowych śmietnikach grasują lisy w wielkości owczarków niemieckich
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Piotr
6 miesięcy temu ocena: 100%  38
proponuje zerwać umowę GIMNA RAIWCZ DO DZIAŁA A NIE SIEDZIĆ Z PODTULONYM OGONEM!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ dddddddd
6 miesięcy temu ocena: 96%  37
Żmigród 10 zl za osobę, Kościan czy Góra 9,50zł za osobę. Nie są w tym popieprzonym Związku.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Bbb
6 miesięcy temu ocena: 100%  36
A w Śremie juz po podwyżce jest 11.50 od osoby, wiec tlumaczenie ze lada dzien oplata w tamtych rejonach wzrosnie to zwykly pic na wode
~ cccccc
6 miesięcy temu ocena: 100%  35
Żmigród 10 zl za osobę, Kościan czy Góra 9,50zł za osobę. Nie są w tym popieprzonym Związku.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Blondi
6 miesięcy temu ocena: 100%  34
W Górze 19 zł-ponoć na razie.Ma być drożej.
~ bbbbb
6 miesięcy temu ocena: 100%  33
Żmigród 10 zl za osobę, Kościan czy Góra 9,50zł za osobę. Nie są w tym popieprzonym Związku.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ aaaaa
6 miesięcy temu ocena: 100%  32
Żmigród 10 zl za osobę, Kościan czy Góra 9,50zł za osobę. Nie są w tym popieprzonym Związku.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ czy to prawda?????
6 miesięcy temu ocena: 100%  31
"widziałem jak firma odbiera śmieci jednym samochodem a wszystkie kubły do niego wysypuje to się nazywa segregacja"
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ MAJKA
6 miesięcy temu ocena: 65%  30
A WSZYSTKIEMU WINIEN PIS BO ZROBIŁ SZTUCZNE PODWYŻKI.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ złodzieje
6 miesięcy temu ocena: 96%  29
Złodzieje złodzieje złodzieje
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Bary
6 miesięcy temu ocena: 96%  28
Ten Pan jak nie ma co robić niech sobie sam segreguje. Banda. Wypisać się z tej mafii śmieciowej. Żmigród 10 zl za osobę, Kościan czy Góra 9,50zł za osobę. Nie są w tym popieprzonym Związku. Panie Kubik coś Pan zrób z tym.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Raw
6 miesięcy temu ocena: 90%  27
Pan Kubik ma wszystko w d.......
~ Mieszkaniec
6 miesięcy temu ocena: 96%  26
Żądam Jutrosinexit z tego chorego związku!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Romuald
6 miesięcy temu ocena: 95%  25
też żadam zerwania
~ Segregujacy
6 miesięcy temu ocena: 94%  24
Firmy odbierajace śmieci mają weryfikować ???!!! Przeciez wielokrotnie trzeba po nich sprzątać ! rozsypują śmieci mimo że sa w workach. Dlaczego musi byc pojemnik brazowy? Nie ogarną zielonego z napisem BIO ??
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Bob
6 miesięcy temu ocena: 46%  23
Ja czego nie mogę spalić w piecuwywożę do lasu hihi :)
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Leszek
6 miesięcy temu ocena: 96%  22
P. Przewodniczący to jest podłe co p. sprezentowal nam wszystkim w Nowym Roku. Nie wiem jak Pan może spojrzeć w oczy temu facetowi w lustrze jak się Pan goli?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ()
6 miesięcy temu ocena: 96%  21
Złodziejstwo i bandytyzm w biały dzień. Ktoś za to powinien wylecieć z HUKIEM!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ jo
6 miesięcy temu ocena: 90%  20
Nie dostałem żadnej informacji o podwyżce, żadnego pisma, nic nie podpisywałem czyli dalej płacę po staremu?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Kp
6 miesięcy temu ocena: 95%  19
Od czasu aby segregacja weszła to sortuje i teraz mam płacić wyższa stawkę że sortuje ? Czyli pracownicy którzy pracują przy sortowaniu śmieci rozumiem że mają płacona poniżej najniższej krajowej bo pracę my za nich wykonujemy,tak?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Qwerty11
6 miesięcy temu ocena: 100%  18
Bardzo ciekawie będzie latem, 40stopni i odpady BIO odbierane co 2 tyg. Smród będzie nie do zniesienia, no ale przecież ustawodawca wie lepiej. Zasada powinna być prosta - segregujesz nie płacisz za odbiór śmieci, a jak nie chcesz segregowac to płać. Teraz segregujesz na ileś części i płacisz 2x drożej.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ gfhf
6 miesięcy temu ocena: 88%  17
" firma, która odbiera odpady, w sytuacji, gdy stwierdzi, że odpady nie są segregowane w sposób selektywny, czyli do zmieszanych trafia wszystko, ma obowiązek zawiadomić właściciela nieruchomości o tym, że segregacja odbywa się nieprawidłowo" Co mnie obchodzi jakieś zawiadomienie. ma być UDOWODNIONE, że śmieci nie są posegregowane. Żadnego segreowania nie powinno być. Jeśli już mają być takie stawki, to powinni za to wybudować segregownie i zatrudnić ludzi aby to robili. Przynajmniej mieliby pracę i skońćzyłby się ten cały cyrk.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ +++++
6 miesięcy temu ocena: 75%  16
We Włoszech brązowe codziennie!!!!!!!!! Kasę bierze rząd na 500++++++++
~ P.P.
6 miesięcy temu ocena: 96%  15
To jest mafia. Gminy powinny się takich związków pozbyć i budować ekologiczne spalarnie, nawet w kredycie, ale wybudować i odsunąć od naszych pieniędzy.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ marko
6 miesięcy temu ocena: 100%  14
Widziałem rachunek za śnieci niemca - czteroosobowa rodzina dla przykładu 12 euro to jakieś 54 zł a u nas chcą złodzieje 88 . Gdzie i co tu porównywać ile oni zarabiają , ktoś sobie powinien w główke jebnąć
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ 1234
6 miesięcy temu ocena: 100%  13
czyli w stosunku do zarobków mają jakieś 6 razy taniej.
~ asd
6 miesięcy temu ocena: 100%  12
"zgodnie z ustawą firma, która odbiera odpady, w sytuacji, gdy stwierdzi, że odpady nie są segregowane w sposób selektywny, czyli do zmieszanych trafia wszystko, ma obowiązek zawiadomić właściciela nieruchomości o tym, że segregacja odbywa się nieprawidłowo" - niech każdy pamięta. Jakby do czegoś takiego doszło to nie ma tak, że panowie mówią że coś jest nie tak. Przeglądamy każdy gram śmieci, z każdego kawałka spisujemy protokół, dajemy do analizy czy to na pewno plastik czy może jednak wyrób z innego materiału, wtedy musimy czekać na decyzję administracyjną i dopiero wtedy możemy pomyśleć czy tego nie zaskarżyć. Najważniejszy jest protokół, aby nie było niedomówień. Rycie w śmieciach tylko pod nadzorem właściciela śmietnika. Skoro płacić mamy absurdalne stawki to też wymagajmy.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ 1234
6 miesięcy temu ocena: 100%  11
więcej i lepiej segregujemy, dochodzą dodatkowe frakcje do segregowania, śmieci są wywożone zdecydowanie rzadziej ...tymczasem płacimy ponad 100% więcej. o co tutaj chodzi ....!!!!!????
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ To
6 miesięcy temu ocena: 96%  10
Koszty powinien ponieś wujt pakosławia i burmistrz jutrosina .
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Mat
6 miesięcy temu ocena: 95%  9
Ktoś powiedział wprost. Nie mają na zapałki aby podpalić stertę zalegających śmieci na PSZOCIE!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Bloki
6 miesięcy temu ocena: 59%  8
W BLOKACH NIKT NIE SEGREGUJE ! WSZYSTKO LECI DO KUBŁA I KONIEC.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Xxx
6 miesięcy temu ocena: 67%  7
A ty segregujesz?