Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY

Burzliwe oklaski po spektaklu na stojąco [FOTO]

› Kultura i Rozrywka 7 miesięcy temu    15.11.2019
Włodzimierz Jędrzejczak
komentarzy 1 ocen 4 / 100%
A A A
Spektakl „Kolacja pożegnalna” był znakomicie zagranySpektakl „Kolacja pożegnalna” był znakomicie zagrany fot. Włodzimierz Jędrzejczak
Włodzimierz Jędrzejczak
napisz do mnie ‹
moje inne artykuły ‹

W ramach Rawickiego Festiwalu Teatralnego w sali widowiskowej rawickiego domu kultury w spektaklu „Kolacja pożegnalna” wystąpili Małgorzata Foremniak, Piotr Gąsowski i Janusz Chabior.

Tytułowa kolacja pożegnalna to wystawne przyjęcie na cześć Didiera, z którym małżeństwo Pierre i Clotilde, chcą zerwać kontakty towarzyskie. Są przedstawicielami typowej francuskiej klasy średniej, ale ich przyjaciel jest nieco ekstrawagancki, przesiąknięty filozofią Dalekiego Wschodu. Robią wszystko aby gość czuł się wyjątkowo: wspominają dawne czasy, serwują drogie wino i starają się być bardzo mili. Didier (Janusz Chabior) jednak wie o co chodzi, gdyż od ich wspólnego znajomego słyszał o takich „kolacjach”. Sytuacja wymyka się spod kontroli, gospodarze czują się podle, szczególnie Pierre. Okazuje się, że więcej ich łączy niż dzieli i do zerwania znajomości nie dochodzi.

Treść sztuki jest w zasadzie banalna, ale dowcip słowno - sytuacyjny, był znakomicie, wręcz mistrzowsko wygrany przez aktorów. Na scenie nie było chwili zastoju, akcja toczyła wartko, widać było wzorową aktorską współpracę całej trójki wykonawców.

Publiczność była wręcz zachwycona! Aktorów nagrodzono owacją na stojąco i pięć razy wywoływano na scenę.

+ 4 głosów: 4 (100%) 0 -
  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
  Komentarze (2)

  Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

  dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
  ~ Propaganda
  7 miesięcy temu ocena: 100%  2
  Dlaczego kubik siedzi znów w pierwszym rzędzie? Chłopie weź sobie odpuść i nie blokuj miejsc dla mieszkańców.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ kirk
  7 miesięcy temu ocena: 100%  1
  "Burzliwe oklaski po spektaklu na stojąco"..Dlaczego spektakl odbywał się na stojąco? Brak krzeseł? A tak serio, czytajcie tekst przed publikacją.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji