Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 e-wydanie

Chcą powtórzyć wydarzenie sprzed 100 lat

› Aktualności› Samorząd 8 miesięcy temu    11.01.2020
Joanna Miśkowiak
komentarzy 2 ocen 6 / 33%
A A A
 fot. Muzeum Ziemi Rawickiej

W związku z obchodami setnej rocznicy powrotu ziemi rawickiej do niepodległej Polski gminy Rawicz i Miejska Górka zapraszają do udziału w przemarszu „W drodze po niepodległość. Miejska Górka - Rawicz”.

Organizatorzy przypominają, że 18 stycznia 2020 roku minie sto lat od daty, gdy z Miejskiej Górki do Rawicza przeszedł polski „pochód wolności”. Był symbolicznym aktem zjednoczenia mieszkańców całego - polskiego już - powiatu rawickiego, świętujących pierwsze dni w niepodległej Polsce. Z tej okazji, zapraszają do udziału w przedsięwzięciu delegacje władz samorządowych, szkół, instytucji publicznych, organizacji pozarządowych oraz indywidualnych mieszkańców. - Liczymy na dużą frekwencję - zaznacza Marek Stach, dyrektor OKSiAL-u w Miejskiej Górce, a burmistrzowie apelują o to, by na czas uroczystości mieszkańcy wywiesili w swoich domach flagi. - Ma być historycznie, radośnie i patriotycznie - podkreślają.

Przemarsz „W drodze po niepodległość. Miejska Górka – Rawicz”

12.30 zbiórka - rynek w Miejskiej Górce

13:00 wystąpienie Burmistrza Miejskiej Górki,

wymarsz 13.10-14.00 przemarsz na trasie Miejska Górka - Sarnowa

14:00-15:00 powitanie w Sarnowie, odpoczynek

15.00-16.00 przemarsz Sarnowa - Rawicz

16:00 uroczyste powitanie w Rawiczu - park przy Domu Kultury

*organizatorzy zapewniają transport autokarowy dla uczestników przemarszu przed marszem na trasie Rawicz-Miejska Górka oraz po marszu na trasie Rawicz-Miejska Górka Informacje organizacyjne i zapisy: Muzeum Ziemi Rawickiej, tel. 65 545 3575
 

"Rawicki Jarmark Historyczny" -  16:00-20:00 „100 lat w niepodległej Polsce 1920-2020” / park przy Domu Kultury - rekonstrukcje historyczne z okresu I wojny światowej i powstania wielkopolskiego - „żywe lekcje historii” w odtworzonym szpitalu polowym, punkcie werbunkowym oraz na polu bitwy powstańczej - pokazy militariów i umundurowania wojskowego z lat 1914-1920 - historyczne zabawy interaktywne dla dzieci oraz widzów dorosłych - kuchnia polowa

+ 2 głosów: 6 (33%) 4 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (7)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Wesołe
8 miesięcy temu 7
Jak już , to możesz wziąć ten kubeł ale ja na twoim miejscu ze wstydu włożyłbym sobie na głowę z powodu błędów i pisania bzdurnych komentarzy do artykułu.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Smutne
8 miesięcy temu ocena: 67%  6
A czy mogę wziąść że sobą kubeł śmieci i je wywalić pod urzędem miasta i gminy w Rawiczu, jako oznakę mojego mega zadowolenia z okazji podwyżki kosmicznej ceny wywozu śmieci w gminie Rawicz? Ktoś próbuje się nieźle dorobić kosztem mieszkańców. Oj skończy się to nie wesoło.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Kiedy?
8 miesięcy temu ocena: 0%  5
Jeszcze tylko podajcie datę tych imprez i będzie ok.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Brawo
8 miesięcy temu ocena: 78%  4
Super inicjatywa. Po drodze niech maszerujący zabiorą tę setki ton śmieci, które wystawiają laurkę burmistrzowi i przewodniczącemu rady, iż nie mogą zapanować nad banalną sprawą logistyczną, jaką jest wysyłka śmieci do Leszna, i wysypią je przed Urzędem Gminy. Będzie wesoło, godnie i patriotycznie. Może po tej podwyżce kupią ze 20 zestawów samochodowych i śmieci przestaną straszyć ludzi, którzy jadą w kierunku Rawicza. Inwestorzy będą miasto szerokim łukiem omijać, skoro z taką bzdurą sobie Gmina nie radzi. BRAWO!!!!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ot
8 miesięcy temu ocena: 47%  3
DLA JEDNYCH WYZWOLENIE A DLA INNYCH ZNIEWOLENIE , ILE JESZCZE TRZA CIERPIEĆ PRZEZ TE WOJNY BYŁE I PRZYSZŁE .
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Histeryk
8 miesięcy temu ocena: 78%  2
Jakie zniewolenie kretynie , tak trzeba nazwać osobnika , który nie ma pojęcia o historii . Stara zasada, jak nie znasz zagadnienia , to nie zabieraj głosu idioto bo zaczną nazywać ciebie jeszcze gorzej .