Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 e-wydanie

Cisza wyborcza od północy [ZOBACZ SPOT]

› Aktualności› Wydarzenia 7 miesięcy temu    11.10.2019
Anna Siecla
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A

Równo z wybiciem północy (z piątku na sobotę) rozpocznie się cisza wyborcza w związku z wyborami do sejmu i senatu. Potrwa do zamknięcia lokali wyborczych w niedzielę.

Cisza wyborcza rozpoczyna się na 24 godziny przed dniem głosowania. Trwa aż do zamknięcia wszystkich lokali wyborczych. W tym czasie nie wolno publicznie nakłaniać lub zachęcać do głosowania w określony sposób. Zakaz dotyczy także internetu.

Nie można również w żaden sposób agitować w lokalu wyborczym, np. poprzez eksponowanie na ubraniach symboli, napisów i znaków kojarzonych z kandydatami i komitetami wyborczymi. Ponadto w czasie ciszy wyborczej nie można upubliczniać wyników sondaży wyborczych. Jeżeli ktoś zauważy naruszenie ciszy wyborczej, ma obowiązek powiadomić policję.

Za złamanie zakazu agitacji wyborczej grozi grzywna do 5 tys. złotych, zaś za upublicznianie wyników sondaży - kara od 500 tys. zł do nawet miliona złotych.

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (2)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Waldek
7 miesięcy temu ocena: 100%  2
Gratuluję już dzisiaj wygranych wyborów PIS jesteście wielcy tak jak Wielką Polska
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ DAMIAN
7 miesięcy temu ocena: 100%  1
Już dzisiaj gratuhe panu Kaczyńskiemu i PIS takie zwycięstwo to najlepsze co mogło spotkać Polskę niech żyje Wielka Polska
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji