Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 e-wydanie

Cyberprzestępcy rzucili się na serwery cukrowni.

7 miesięcy temu    9.10.2019
Redakcja
komentarzy 5 ocen 0 / 0%
A A A
Do Pfeifer & Langen Polska należy m.in. cukrownia w Miejskiej GórceDo Pfeifer & Langen Polska należy m.in. cukrownia w Miejskiej Górce fot. archiwum

Był atak hakerski na środowisko IT koncernu Pfeifer & Langen Polska S.A. Cyberprzestępcy ujawnili się w środę tydzień temu, wysyłając szkodliwe oprogramowanie szyfrujące. Nie żądano jednak wielomilionowego okupu, jak głosiły plotki, które rozeszły się po okolicy.

- Nasze środowisko IT (systemy informatyczne) spółki Pfeifer & Langen Polska stało się celem ataku hakerskiego, ale spółki cukrownicze nieprzerwanie prowadziły i prowadzą działalność na wszystkich obszarach - informuje Sylwia Stępniewska, kierownik działu prawnego w Pfeifer & Langen Polska S.A. w Poznaniu.

Zapewnia, że firma nie jest jednak w żaden sposób sparaliżowana. - Nie ma zagrożeń w zakresie realizacji płatności - pensje pracownikom zostały w terminie zapłacone - mówi Sylwia Stępniewska.

Przekonuje, że nie powinni czuć się zaniepokojeni plantatorzy, biorący udział w kampanii buraczanej. - Nic mi nie wiadomo o zagrożeniu płatności w związku z kampanią buraczaną. Nie możemy sobie na to pozwolić. Gdyby miały być jakiekolwiek problemy, one nie dotkną naszych kontrahentów, w tym plantatorów. Systemy finansowe są bezpieczne - zapewnia Sylwia Stępniewska.
- Takie ataki kierowane są przez osoby, międzynarodowe gangi. Jest to skomplikowana sprawa. Atak przebiega kilkuetapowo i ujawnił się w pewnym obszarze. W tym przypadku celem były serwery naszej spółki, umieszczone w określonym miejscu. Dotknęły nas utrudnienia. Trudno mówić tutaj o cukrowniach, serwery są w określonym miejscu. Jednak wszystkie procedury, które są z tym związane - prawne i organizacyjne, realizujemy na bieżąco - mówi Sylwia Stępniewska.

Zapewnia, że cukrownie nie mają z tym żadnych problemów. Wszystkie nieprzerwanie pracują, sprzedaż cukru się odbywa, dostawy są realizowane. - To wewnętrzne, administracyjne problemy. Są na przykład osoby, które akurat nie mogą korzystać z komputera - dodaje kierownik działu prawnego w Pfeifer & Langen Polska S.A. w Poznaniu.

Cyberprzestępcy czy hakerzy, którzy zaatakowali serwery spółki Pfeifer & Langen Polska S.A., do której należy gostyńska cukrownia, posługiwali się złośliwym oprogramowaniem szyfrującym Ryuk. Przejawiało się to tym, że na niektórych komputerach zostały zaszyfrowane dane, dostęp do poczty internetowej.

- Jedyny problem, który nas dotyczy to problem komunikacji mailowej. Uczulamy naszych kontrahentów i informujemy, aby uważali przy odbieraniu wiadomości ze skrzynki mailowej - zawierającej podejrzane załączniki. W taki sposób ten wirus może się przemieszczać - mówi kierownik działu prawnego w Pfeifer & Langen Polska S.A. w Poznaniu. 

Nie potwierdza jednak informacji o żądaniach wielomilionowego okupu ze strony cyberprzestępców. - Nie było żadnego wielomilionowego żądania okupu - mówi Sylwia Stępniewska. 

 

 

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (6)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Saga rodu m
7 miesięcy temu ocena: 50%  6
Dajemy radę . Najważniejsze że cukrownia nie wyleciała w powietrze. Niektórych by było szkoda
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ GRA W MONOPOL
7 miesięcy temu ocena: 67%  5
MIELI KIEDYŚ POLACY CUKROWNIE ... LUDZIE DOBRZE W NIEJ ZARABIALI ... MIELI KIEDYŚ RAWICZANIE RAWAG .... I DOBRZE W NIM RAWICZANIE ZARABIALI ... ITD
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Tykus
7 miesięcy temu ocena: 50%  4
Zadniego ataku nie bylo to informatyczy w Niemcech nawalili. Taka jest prawda.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Xyz
7 miesięcy temu 3
To do Gostynia czy Miejskiej Gorki?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Polak
7 miesięcy temu ocena: 50%  2
Zamknąć budę
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Mistrz
7 miesięcy temu ocena: 50%  1
Bardzo dobrze wam
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji