Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY

Część prac przy ścieżce przeniesiono już do Słupi Kapitulnej

› Aktualności miesiąc temu    3.10.2020
Honorata Dmyterko
komentarzy 5 ocen 0 / 0%
A A A

Powstają kolejne metry z ponad 18-kilometrowej ścieżki pieszo-rowerowej z Rawicza do Osieka.

Jak zapewnia starosta Adam Sperzyński, prace idą zgodnie z planem.

- Zakończone zostało układanie kostki na ul. Kamińskiego. Aktualnie wykonawca przekłada odcinek od ul. Tysiąclecia do Szymanowa oraz rozpoczął prace w Słupi Kapitulnej - informuje włodarz.

Wkrótce roboty mają rozpocząć się także na odcinku od torów przy ul. Kamińskiego do skrzyżowania przy byłym markecie Tesco.

Starosta uprzedza, że zapewne w tym roku nie powstanie odcinek ścieżki między Szymanowem a Słupią Kapitulną, ale niewykluczone, że wkrótce będzie można korzystać z wybudowanego fragmentu ścieżki do Szymanowa.

- Jeśli na odcinku Rawicz - Szymanowo uda się wdrożyć organizację ruchu zgodną z projektem, to po częściowym odbiorze przekażemy ten odcinek do użytkowania - zapewnia starosta.

Cała, licząca 18 kilometrów, ścieżka do Osieka ma gotowa do września przyszłego roku. Prace wykonuje konsorcjum dwóch firm: „Chod-Dróg” z Krobi oraz Przedsiębiorstwo Dróg i Ulic Leszno.

Więcej o inwestycji i przebiegu prac można przeczytać w aktualnym Życiu Rawicza.

W jakiej sprawie wójt prosi o cierpliwość? Czytaj TUTAJ

 

 

 

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (9)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Mieszkaniec Słupii
miesiąc temu ocena: 100%  9
Powiem tak, to co zarządcy robią jest śmieszne, ponieważ wiem że będzie kładzona masa asfaltowa przez całą miejscowośc w Słupii i pytam się dlaczego przy okazji montażu dodatkowych studzienek nie jest pociągnięty gaz?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ NIE dla kostki brukowej
miesiąc temu ocena: 100%  8
Czy chociaż poza obszarem miejscowości (miasta i wiosek) jest szansa na nawiezchnie asfaltową? Jeśli nie powstanie kolejny bubel z kostki. Szkoda że niewszyscy widzą i wiedzą jakim powodzeniem i super opina cieszy się ścieżka z M. Górki do Sarnowy. Takie projekty należy powielać czyli ścieżki asfaltowe, a nie, chodniki. NIE
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Łuki
miesiąc temu ocena: 100%  7
Szkoda Tylko że w Słupi nie potrafią ruchem kierować, zwłaszcza gdy pracę są na ostrych zakrętach przy zerowej widoczności.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Okok
miesiąc temu ocena: 100%  6
I co ci znowu nie pasuje ?Ścieżka będzie super.
~ Janek
miesiąc temu ocena: 100%  5
szkoda tylko, że nie asfalt jak między Miejską Górką a Rawiczem. Dużo przyjemniej jeździ się po równym asfalcie niźli nierównej kostce. Z biegiem czasu zacznie się zapadać tworząc doły co jeszcze bardziej uprzykrzy przyjemność z jazdy, podobnie jak ma to miejsce między Dubinem a Jutrosinem, na istniejącej już kilka lat ścieżce między Szymanowem a Rawiczem i na krótkim odcinku ścieżki w Pakosławiu.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Rawiczanka
miesiąc temu ocena: 100%  4
Odcinek ścieżki rowerowo pieszej w Rawiczu bardzo ładnie wykonany szybko i sprawnie oby tak dalej
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Le_ja
miesiąc temu ocena: 67%  3
Do obserwator: Biorąc pod uwagę modernizację kanalizacji i fakt że to nie jest prosty odcinek tylko co chwilę brama to wydaje mi się że bardzo sprawnie im to poszło
~ obserwator
miesiąc temu ocena: 75%  2
Nie oceniam jakości prac ale z tym szybko (od wiosny do jesieni) to chyba przesada. Jeżeli w takim tempie będzie przebiegała dalsza realizacji to w przyszłym roku cienko to widzę, a gdzie jeszcze wykup gruntów od x właścicieli
~ Baba
miesiąc temu ocena: 100%  1
Kto u "was" pracuje? Nawet tekstu nie umiecie napisać.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji