Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M ATouchPrint G1
R E K L A M AA1 e-wydanie

Czy za zanieczyszczone powietrze można pozwać samorząd? [FILM]

› Aktualności 6 miesięcy temu    25.03.2020
Jakub Sławiński
komentarzy 5 ocen 5 / 100%
A A A
 fot. adobe stock

Smog to problem z którym musimy się mierzyć każdej zimy. Duszący, wszechobecny dym daje się we znaki mieszkańcom nie tylko na Śląsku, czy w Krakowie, ale też w powiecie rawickim, jak i całej Polsce.

Niektórzy decydują się, na kroki prawne i pozywają Skarb Państwa za to, że muszą żyć w smogu. Ostatnio taki proces wygrała aktorka Katarzyna Ankudowicz. Odszkodowanie będzie musiał wypłacić fiskus i warszawski ratusz

Wraz z pierwszymi spadkami temperatury na zewnątrz, jak bumerang powraca tamat zanieczyszczonego powietrza. Niektórzy z mieszkańców miejscowości, w których występuje problem smogu decydują się na batalie sądowe i żądają odszkodowania za konieczność oddychania złym powietrzem. Większość wygranych spraw kończy się wypłatą rekompensaty z kasy skarbu państwa.

Precedensowy wyrok zapadł ostatnio w sprawie Katarzyny Ankudowicz. Aktorka wygrała sprawę, a zgodnie z wyrokiem, odszkodowanie ma zapłacić fiskus i - co wywołało poruszenie wśród wielu prawników i aktywistów - stołeczny ratusz. 

Wygrana Ankudowicz, a szczególnie zasądzony wyrok powoduje, że wiele osób zadaje sobie teraz pytanie, czy ten precedensowy wyrok spowoduje, że mieszkańcy zarówno dużych miast jak i małych miejscowości będą mogli ruszyć do  sądów i żądać odszkodowania już nie tylko od skarbu państwa, ale też od samorządów?

Odpowiedź na to pytanie w reportażu filmowym:

+ 5 głosów: 5 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (6)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ kasia
6 miesięcy temu ocena: 100%  6
hprucz plakatu mnic nie robia wszwdzue smrud
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ bolo
6 miesięcy temu ocena: 100%  5
DLACZEGO kiedys zezwolono na mialowce nazwiska profesorow instytutow sa znane Ci sami eksperci dzisiaj mowia jakie to szkodliwe i obrzydzaja wegiel Natomiast nic na temat dobrego spalania wegla Albo to idjoci albo lobysci
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Jaa
6 miesięcy temu 4
Komora gazowa. Może warto by bylo zrobić stronę na FB do możliwości zgłoszenia delikwenta, ktory do lieca laduje smieci i jakikolwiek syf.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ tragedia
6 miesięcy temu ocena: 100%  3
W Rawiczu przydały by się porządne kontrole, raz porządnie każdego truciciela ukarać i na zawsze się odechce pozornych oszczędności. Wystarczy nad ranem lub wieczorem przejść się po starówce.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Rawiczanka
5 miesięcy temu 2
Zapytajcie gdzie się spala opony ..... W pewnym warsztacie....
~ 4234
6 miesięcy temu ocena: 0%  1
ZACZNIJ OD SWOJEGO PODWORKA ROBIC PORZĄDEK