Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY

Czym jest mobilne konto osobiste?

› Gospodarka 6 miesięcy temu    24.12.2019
Artykuł partnera
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A

Bardzo często w ofertach banków można spotkać taki produkt jak mobilne konto osobiste. Czym jest właściwie takie konto i dlaczego warto z niego skorzystać? Tego możesz dowiedzieć się z poniższego artykułu!

Konto mobilne – co to takiego?

Konto bankowe mobilne to takie konto, do którego mamy dostęp w każdej chwili, po połączeniu się z internetem na jednym z urządzeń przenośnych (jak tablet, smartfon lub iPhone). Wystarczy do tego aplikacja bankowa udostępniana na stronie internetowej przez bank. Do jej zainstalowania wymagany jest system w odpowiedniej wersji (Android 5.0 na smartfonach lub iOS 11.0 w przypadku urządzeń iPhone), ale nie musi być to wersja najnowsza, bo nie wszyscy klienci banku dysponują najdroższym sprzętem. Logując się do takiej aplikacji za pomocą swoich danych autoryzacyjnych (najczęściej jest to PIN lub specjalnie ustalony przez nas kod o odpowiedniej liczbie i rodzaju znaków), dostajemy się na stronę swojego konta, na której widoczne są podstawowe dane, a za pomocą przycisków można wykonać szereg operacji. Konto mobilne pozwala na zarządzanie swoimi finansami zdalnie. To spore udogodnienie. Jego liczne zalety sprawiają, że z roku na rok rośnie liczba użytkowników bankowości mobilnej.
 

Korzyści z korzystania z konta mobilnego

Podstawową korzyścią konta mobilnego jest to, że możemy z jego pomocą realizować wiele transakcji bez względu na miejsce, w którym się znajdujemy. Wystarczy do tego internet i zainstalowana na urządzeniu przenośnym specjalna aplikacja udostępniona przez bank. Z pomocą takiej aplikacji można dokonywać m.in. płatności w sklepie internetowym, ale także w stacjonarnym, podczas zwykłych zakupów, na szereg różnych sposobów (np. przez kod SMS, kod numeryczny generowany przez aplikację lub kod graficzny QR i zbliżenie urządzenia przenośnego do terminalu płatniczego). Oprócz tego aplikacja pozwala na wypłatę pieniędzy z bankomatu bez konieczności zabierania ze sobą karty płatniczej. To kolejna z zalet, dzięki którym z konta mobilnego korzysta coraz większa liczba osób. Równie ważne są przelewy. Przy wielu kontach mobilnych nie musimy już nawet znać numeru rachunku bankowego! Wystarczy, że dopiszemy dane odbiorcy (np. członka rodziny lub innej bliskiej osoby) do numeru telefonu, by po jego wyborze i określeniu kwoty oraz tytułu przelewu już w kilka sekund zrealizować płatność. To spore ułatwienie, przyspieszające płatność.

W przypadku konta mobilnego nie sposób nie wspomnieć także o możliwości sprawdzania na bieżąco stanu środków oraz przeglądania historii wpłat i przelewów/wypłat z konta. Pozwala to na kontrolę swojego rachunku bankowego w każdym momencie – przez 24 godziny, 7 dni w tygodniu, tak jak w przypadku standardowych kont, ze zwykłym dostępem internetowym. Urządzenie przenośne, z którego się logujemy, ułatwia w tej kwestii sprawę, ponieważ nie musimy zabierać ze sobą ciężkiego laptopa lub uruchamiać komputera stacjonarnego, aby zalogować się na swoje konto.

Dla osób, które korzystają z takiego produktu jak konto osobiste, bank oferuje ciekawe rozwiązania w kwestii oszczędności, np. ponadnormatywnie oprocentowane lokaty (o stopie oprocentowania wyższej niż standardowa). Obecnie bowiem ze względu na niskie stopy procentowe nie jest możliwe osiągnięcie dużych zysków ze zgromadzonych na koncie oszczędności.  Podwyższone oprocentowanie lokat to szansa na to, żeby w łatwy sposób, bez ryzyka inwestycyjnego, pomnożyć swoje oszczędności.

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (0)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarzbądź pierwszy!