Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M ATouchPrint G1
R E K L A M AA1 e-wydanie

Demony rozpoczęły sezon [FOTO]

› Sport i rekreacja› Aktualności miesiąc temu    9.08.2020
Dawid Bela
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
 fot. D. Bela

Pierwsze dwa spotkania na własnym obiekcie rozegrali zawodnicy Demonów Miejska Górka. Ich rywalem była ekipa Barons Wrocław. 

Baseballowe zespoły mierzyły się w ramach Ligi Bałtyckiej. Do tych rozgrywek - w formule jesień/wiosna - przystąpiło 16 ekip. Drużyny zostały podzielone na cztery grupy. W pierwszej fazie, Demony spotkają się jeszcze z Bielawa Vikings i Wizards Opole. - Charakter Ligi Bałtyckiej daje możliwość gry drużynom rozwijającym się z tymi bardziej doświadczonymi. Wiele zespołów dopiero rozpoczyna przygodę z baseballem, co daje im możliwość zdobycia doświadczenia - mówi Krzysztof Kusztelak, trener Demonów Miejska Górka. Jego podopiecznymi są zawodnicy w wieku od 15 do 38 lat. - Chcą udowodnić, że baseball w Miejskiej Górce ma się dobrze - podkreśla trener.

Jak informują organizatorzy, w Lidze Bałtyckiej jest stosowana zasada przewagi punktowej, tzw. "mercy rule" - 20 punktów po czwartej rundzie, 15 punktów po piątej rundzie, 10 punktów po szóstej rundzie, a standardowo na jeden mecz składa się siedem rund. 

W sobotę, przy doskwierającym upale, odbyły się dwa spotkania na Demonowych Polach. W pierwszym gospodarzami była ekipa Barons Wrocław, w drugim - Demony. W obu meczach triumfowała ekipa z Miejskiej Górki: 15:0 i 16:2. - Podeszliśmy do spotkania bardzo poważnie, bo drużynę Barons traktowaliśmy jako natrudniejszego rywala w nasze grupie. Było widać nasze skupienie - przyznaje Krzysztof Kusztelek, który dodaje: - Mimo wysokiego wyniku drużyna z Wrocławia starała się pokazać pazur. 

Szkoleniowiec Demonów przyznaje, że drużyna będzie biła się o jak najwyższą lokatę na koniec Ligi Bałtyckiej. - Liczymy na dobry wynik w tym sezonie. Naszym celem jest walka o najwyższe podium - podsumowuje szkoleniowiec.

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
    dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
    Komentarze (0)

    Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

    dodaj komentarzbądź pierwszy!