Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY

Dla żartu informował o bombach w trzech szpitalach. Grozi mu do 8 lat więzienia

› Aktualności› Na sygnale 2 miesiące temu    26.03.2020
Dawid Bela
komentarzy 1 ocen 2 / 100%
A A A
 fot. KMP Kalisz

Trudno zrozumieć, czym kierował się 37-latek z powiatu krotoszyńskiego. Zdaniem policji, dla żartu informował podłożeniu bomby w szpitalach w Kaliszu, Ostrowie Wielkopolskim i Miliczu. Teraz grozi mu nawet 8 lat więzienia.

Wczoraj, przed godz. 10.00, do dyżurnego policji w Kaliszu wpłynęła informacja o podłożonej bombie w kaliskim szpitalu. - Podczas tego typu zgłoszeń obowiązuje ścisły algorytm postępowania. Na miejsce natychmiast skierowano policyjnych pirotechników, aby szczegółowego sprawdzili pomieszczenia. W szpitalu pojawił się również przewodnik psa służbowego wraz ze swoim czworonożnym podopiecznym, przeszkolonym w zakresie wykrywania ładunków wybuchowych. Po dokładnym sprawdzeniu, okazało się, że zagrożenia nie ma. Zgłoszenie okazało się fałszywe - informuje kaliska komenda policji

Tego samego dnia doszło do dwóch kolejnych, fałszywych zgłoszeń. Tym razem informacje dotoczyły szpitali w Ostrowie Wielkopolskim i Miliczu. Wszystkie budynki zostały sprawdzone. Żadnych ładunków wybuchowych nie znaleziono.

Zdaniem policji, sprawcą fałszywych alarmów był mieszkaniec powiatu krotoszyńskiego. Został zatrzymany jeszcze tego samego dnia.  

- Jak ustalił prokurator, z treści, przesłanych przez mężczyznę, wiadomości wynikało, że ładunki wybuchowe miały eksplodować o godzinie 14.00 w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym im. Ludwika Perzyny w Kaliszu, o godzinie 15.00 w Zespole Zakładów Opieki Zdrowotnej w Ostrowie Wlkp. oraz o godzinie 18 w Milickim Centrum Medycznym w Miliczu, co skutkowało skierowaniem do w/w placówek jednostek policji, które celem weryfikacji zagrożenia musiały dokonać ich sprawdzenia pod kątem występowania ładunków wybuchowych - relacjonuje Marcin Meler, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim.

Przesłuchany w charakterze podejrzanego przyznał się do dokonania zarzucanych mu czynów. Wyjaśnienia złożył, ale nie potrafił wskazać racjonalnych powodów swojego działania. - Potwierdził jednocześnie, że miał świadomość panującej pandemii koronowirusa - informuje Marcin Meler.

37-latek usłysał zarzuty: fałszywego zawiadomienia o zagrożeniu oraz sprowadzenia niebezpieczeństwa dla życia i zdrowia wielu osób. Prokurator wystąpił o tymczasowy areszt dla mieszkańca powiatu krotoszyńskiego. Wniosek ten zostanie rozpatrzony jutro przez sąd. 37-latkowi grozi kara do 8 lat więzienia.

Film z zatrzymania mężczyzny TUTAJ

+ 2 głosów: 2 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (3)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Jacek
2 miesiące temu ocena: 33%  3
Tak się kończy zakaz wychodzenia z domu.Chlopakowi się nudziło pewnie
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Jurek
2 miesiące temu ocena: 100%  2
Więzienie ❓ Do ciężkich robót debila. Niech odpracuje to co zrobił. Być może przez jełopa służby,które przyjechały na interwencję nie wyjechały do wypadku czy pożaru. Głupota ludzka nie zna granic.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji