Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 e-wydanie

Do więzienia za zabicie psa

› Aktualności› Wydarzenia 12 dni temu    11.10.2020
Joanna Miśkowiak
komentarzy 8 ocen 16 / 88%
A A A
 fot. archiwum

Na 1,5 roku pozbawienia wolności sąd skazał 41-letniego mieszkańca jednej z wiosek na terenie gminy Miejska Górka. To kara za zabicie psa, czego mężczyzna dopuścił się podczas awantury domowej.

Było to w sierpniu minionego roku. W sądzie toczyła sie wówczas sprawa o znęcanie fizyczne i psychiczne 41-latka nad żoną, podczas gdy on przebywał w domu mimo zakazu. 

Jak opisywała wówczas jego żona, gdy go obudziła, ze złości wszczął awanturę. Wyszedł na dwór i wtedy wziął jednego z kilkutygodniowych szczeniaków biegających po podwórzu. Rzucił nim tak, że zwierzę uderzyło o metalowy słup. Świadkami zdarzenia były nastoletnie córki małżeństwa oraz ich babcia. „On to zrobił ze złości. Wyładował się. Później wziął tego pieska, który wyglądał jakby nie żył i poszedł sobie” - opisywała żona mężczyzny.

W toku prowadzonego postępowania ustalono, że 41-latek jest osobą karaną, m.in. za łamanie zakazów sądowych, konfliktową, niestosującą się do ogólnych norm i zasad społecznych. W ciągu tylko jednego roku policjanci 6 razy byli wzywani do interwencji w domu małżenstwa, w tym 4 razy zabierali awanturującego się mężczyznę do wytrzeźwienia.

Przesłuchiwany przez funkcjonariuszy 41-latek przyznał, że rzucił psem, ale twierdził, że zwierzę później żyło i on nie wie, co się z nim mogło stać. Prokuratura nie dała wiary tym wyjaśnieniom. Śledczy postawili mężczyźnie zarzuty, a następnie akt oskarżenia dotyczący przestępstwa z ustawy o ochronie zwierząt.

R E K L A M ABolsius

Wyrok w rawickim sądzie zapadł 1 października. Sąd uznał mieszkańca gminy Miejska Górka winnym. Skazał go na 1,5 roku pozbawienia wolności. Musi też zapłacić 2 tys. zł na rzecz rawickiego stowarzyszenia „Szansa”, zajmującego się opieką nad zwierzętami.

+ 14 głosów: 16 (88%) 2 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (10)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Szansa na sukces
6 dni temu ocena: 0%  10
A na co tym alkoholiczkom pieniądze? Na wódeczkę? Fundacja Szansa na kielicha
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ S,berluskoni
11 dni temu ocena: 88%  9
wszyscy będą mieli 1,5 roku spokoju......
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ analityk
11 dni temu ocena: 80%  8
idiota
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ 123
12 dni temu ocena: 80%  7
Nareszcie się doigrał
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ PODATEK ZA PSY
12 dni temu ocena: 34%  6
OD KIEDY WYSOKIE PODATKI ZA PSY !!! 100-500 PLN MIESIĘCZNIE ZALEŻNIE OD RASY I WIELKOŚCI. KAŻDY PIES CHIP i ZAKAZ WYCHODZENIA Z NIM Z DOMU BY NIE BRUDZIŁ INNYM
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Kuwetę se kupcie
6 dni temu ocena: 100%  5
Srają tymi psami gdzie popadnie. Wieczorem pod blokiem zlot osrańców, a pół trawnika wykopane na chodnik. To nie jest normalne. Później ze się jakiś trutki najadł pod śmietnikiem
~ ja
12 dni temu ocena: 88%  4
Czubek
~ ...
12 dni temu ocena: 83%  3
Debil
~ Bob ja kocham zwierzęta
12 dni temu ocena: 75%  2
W dyby i na rynek. Mam trochę zgniłych pomidorów i jaj
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Współczuję
12 dni temu ocena: 76%  1
Dla dobra rodziny trzeba było wymierzyć 3 lata.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji