Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY

Dobra wiadomość dla Kościoła. Rząd zwiększa limit wiernych

› Aktualności miesiąc temu    3.04.2020
Grzegorz Heluszka
komentarzy 66 ocen 35 / 20%
A A A
 fot. adobestock

Restrykcyjne ograniczenia w ilości osób, które mogą jednocześnie przebywać w przestrzeni publicznej, zostaną złagodzone dla wyznawców religijnych.

Rozporządzenie Ministra Zdrowia, które zabrania uczestnictwa w mszach więcej niż pięciu osób, nie wliczając w to posługujących, obowiązuje tylko do 11 kwietnia.


- (...) Aby w trakcie sprawowania kultu religijnego, w tym czynności lub obrzędów religijnych, na danym terenie lub w danym obiekcie znajdowało się łącznie, zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz pomieszczeń, nie więcej niż 50 osób, wliczając w to uczestników i osoby sprawujące kult religijny lub osoby zatrudnione przez zakład pogrzebowy w przypadku pogrzebu (...) w okresie od dnia 12 kwietnia 2020 r. do odwołania.

fragment rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 24.03.2020Oznacza to, że jeśli w najbliższych dniach nie zostaną wydane inne zarządzenia, od niedzieli wielkanocnej do odwołania w kościołach może przebywać jednocześnie do pięćdziesięciu osób.

Zgodnie z prawem kanonicznym, jeżeli biskupi nie udzielą na ten dzień dyspensy, to każdy katolik będzie zobowiązany do uczestnictwa w nabożeństwie, pod karą grzechu ciężkiego.
Według kanonu 1247 "przedmiotem obowiązku uczestniczenia we Mszy Świętej jest rzeczywisty, tak duchowy jak i fizyczny, udział w sprawowaniu Najświętszej Ofiary".

+ 7 głosów: 35 (20%) 28 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.