Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 e-wydanie

Dodatkowe oddziały. W przyszłości przedszkole

› Aktualności› Samorząd ponad rok temu    23.04.2019
Joanna Miśkowiak
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
 fot. fotolia.com

Miejska Górka. W gminie zakończył się nabór do przedszkoli. Burmistrz Karol Skrzypczak zapewnia, że przyjęte zostaną wszystkie zgłoszone dzieci, choć wymagać to będzie zmian organizacyjnych.

- Jeśli bazowalibyśmy tylko na budynkach, którymi dysponujemy do tej pory, to w Konarach 20 dzieci nie zostałoby przyjętych. Jednak w związku z tym, że od września szkoła i przedszkole będą funkcjonować jako jeden zespół, mamy do dyspozycji wolne pomieszczenia szkolne, które są dostosowane do przyjęcia dzieci. Dzięki temu wszystkie przedszkolaki będą mogły uczęszczać do placówki - wyjaśnia burmistrz Karol Skrzypczak. Jak mówi, podobnie wygląda sytuacja w Miejskiej Górce, gdzie wstępnie około 20 dzieci znalazło się na liście nieprzyjętych do Przedszkola przy ul. Paderewskiego i jego oddziałów przy ul. Sportowej.

Włodarz zapewnia jednak, że wszystkie dzieci będą miały miejsca, bo utworzone zostaną dodatkowe oddziały przedszkolne w szkole podstawowej.

- Planujemy jeszcze spotkać się z rodzicami i omówić szczegóły - zaznacza włodarz. - Będziemy dążyć do tego, żeby wszystkie dzieci zostały przyjęte.

Jak mówi Karol Skrzypczak, utworzenie dodatkowych oddziałów w szkołach, to rozwiązanie krótkotrwałe, bo w przyszłości w gminie miałoby powstać nowe, duże przedszkole, które spełniałoby potrzeby rodziców.

- Pomysłów na to, jak ono miałoby wyglądać jest wiele, ale póki co nie mamy na to pieniędzy. Jednak powoli się do tego przygotowujemy, bo chcemy wybrać dobrą lokalizację, projekt, tak żeby była to inwestycja służąca gminie kolejnych wiele lat - wyjaśnia burmistrz. Zdradza również, że od jakiegoś czasu on i pracownicy przyglądając się nowym przedszkolom, które w ostatnich latach powstały w sąsiednich gminach.

- Byliśmy już w kilku miejscach i mamy listę kolejnych wizyt. Chcemy, po obejrzeniu wszystkich miejsc, wybrać najlepsze rozwiązania i zastosować je u siebie - twierdzi Skrzypczak.

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (0)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarzbądź pierwszy!