Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY

„Domowe przetwory w kolorach jesieni”. Konkurs trwa do 6 grudnia

› Aktualności miesiąc temu    2.12.2020
Honorata Dmyterko
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A

Narodowy Instytut Kultury i Dziedzictwa Wsi ogłosił konkurs „Domowe przetwory w kolorach jesieni - konkurs na przepis ze zdjęciem”.

„Jesienią wiele osób sięga do domowych receptur na sprawdzone przetwory. To idealny moment, aby pozyskać te przepisy i udokumentować zwyczaj robienia domowych zapasów. Pokażcie nam jak przygotowujecie się do zimy! Czy robicie przetwory, a może suszonki, czy soki? Jaki jest wasz sposób, żeby zachować ten niepowtarzalny smak owoców, warzyw i ziół? Podzielcie się z nami swoimi przepisami na dżemy, marmolady, kompoty, pikle czy soki? Zaprezentujcie nam szczyt „listy przebojów” swojej słoikowej półki z przetworami. Opowiedzcie nam o swoich rodzinnych tradycjach. Wszystkie przetwory mile widziane! Szczególnie ciekawi nas czy korzystacie z darów lasu i łąki, jak na przykład: jarzębina, głóg, żurawina, borówki, czarny bez, kalina, pigwa, orzechy, arcydzięgiel, jeżyny, róża itp.” - czytamy w regulaminie konkursu.

Konkurs jest skierowany do Kół Gospodyń Wiejskich, sadowników, gospodarstw domowych, społeczności lokalnych, ale także Gminnych Ośrodków Kultury, lokalnych klubów i świetlic.

By wziąć w nim udział, wystarczy zrobić jesienne przetwory, po czym wraz z przepisem i zdjęciami przesłać do 6 grudnia na adres: kulinaria@nikidw.edu.pl.

Na autorów najciekawszych przepisów przewidziane są atrakcyjne nagrody.

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (0)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarzbądź pierwszy!