Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M ATouchPrint G1
R E K L A M AA1 e-wydanie

Drugi dzień FORMY - pod znakiem teatru, ceramiki i muzyki [FOTO]

› Kultura i Rozrywka ponad rok temu    10.08.2019
Włodzimierz Jędrzejczak
komentarzy 0 ocen 4 / 100%
A A A
Na scenie formacja „Pierocik” ze Środowiskowego Domu Samopomocy w RawiczuNa scenie formacja „Pierocik” ze Środowiskowego Domu Samopomocy w Rawiczu fot. Włodzimierz Jędrzejczak
Włodzimierz Jędrzejczak
napisz do mnie ‹
moje inne artykuły ‹

W drugim dniu FORMY kontynuowano warsztaty kolażu i plakatu, zainicjowano również warsztaty ceramiczne, które prowadzą: Agnieszka Ciszewska, Dorota Piekarczyk, Katarzyna Bukiert i Wojciech Tężycki.

Przed Przeglądem Teatrów Domów Opieki Społecznej warsztaty dla uczestników poprowadzili Alexandre Marquezy i Jan Kot, aktorzy wrocławskiego teatru „Arka”. Była to wspólna, świetna zabawa, połączona z elementami gry aktorskiej. Wspaniała atmosfera pozadowala, że publiczność wprost paliła się , by wejść na scenę i spróbować swoich sił w krótkich etiudach.

W Przeglądzie Teatrów Domu Opieki Społecznej udział wzięły formacje z Rawicza, Rościsławic, Zdun, Rogowa, Osieka, Pakówki i Żmigrodu. Jako pierwsze wstąpiły „Zielone Ogórki” z Zespołu Szkół im Jana Pawła II w Rawiczu. Imprezę swobodnie i dowcipnie prowadziła Alicja Matyla, a gościem specjalnym był popularny aktor, Wojciech Wysocki. Wykonawcy bardzo przeżywali swoje występy, które imponowały scenografią i szczerym, scenicznym przekazem.

- Dziękuję wam za przeżycia w czasie przeglądu - powiedział Wojciech Wysocki. - Momentami świetnie się bawiłem, ale również się wzruszałem. Dziękuję również terapeutom za pracę, jaką włożyli w przygotowanie spektakli.

- Bądźcie sobą, zawsze sobą! - zachęcał Alexandre Marqueze. - Kryją się w was talenty, ale rozbłysną, gdy nie będziecie niczego udawać!

- Propozycje były bardzo zróżnicowane i tematycznie, i scenicznie - zauważył Dariusz Taraszkiewicz. - Jestem pełen podziwu!

Po zakończeniu przeglądu do Wojciecha Wysockiego ustawiła się długa kolejka po autografy.

Popołudniowe imprezy rozpoczął koncert w Muzeum Ziemi Rawickiej formacji „Bastarda Trio”. Prezentowana muzyka czerpała motywy ze średniowiecza, opracowane i zaaranżowane przez członków zespołu. Tematyka krążyła wokół śmierci i ceremonii pogrzebowych. Występ nagrodzono brawami na stojąco.

Po koncercie odbył się wernisaż wystawy ceramiki Agnieszki Ciszewskiej. Oglądać ją można przez miesiąc.

Tuż po wernisażu w domu kultury, w sali witrażowej, w monodramie „Życiorys” opartym na tekstach Zbigniewa Herberta, wystąpił Wojciech Wysocki. Muzyczną oprawę zapewnił Piotr Matczuk. Monodram był popisem aktorstwa Wojciecha Wysockiego. Ze sceny docierało każde słowo, nienaganna dykcja i ekspresja aktora zachwyciła publiczność. Występ był wprost mistrzowski!

Ramą spinająca drugi dzień FORMY był koncert człowieka - orkiestry, Michała Zygmunta „Odra sound design”. Była to nostalgiczna, muzyczna opowieść o rzece, jej pięknie i jednocześnie życiodajnej sile.

+ 4 głosów: 4 (100%) 0 -
    dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
    Komentarze (0)

    Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

    dodaj komentarzbądź pierwszy!