Drużynowo tuż za podium. UKS Tad-Len Olimp.

Drużynowo tuż za podium. UKS Tad-Len Olimp. - Zdjęcie główne

UKS Tad-Len Olimp Rawicz zajął 4. miejsce w klasyfikacji drużynowej w Sprela Cup 2010, zawodach judo rozegranych w niemieckim Sprembergu. W skład zespołu weszli zawodnicy rawickiego klubu oraz Juniora Lipno. \r\n
Zdobyli 11 medali. 5 padło łupem rawiczan. - Organizacyjnie turniej był bardzo sprawnie przeprowadzony, natomiast wiele do życzenia pozostaje w kwestii sędziowania - podsumował zmagania trener UKS Tad-Len Olimp, D. Szynalski. - Pod względem sportowym zawody stały na dość wysokim poziomie. Muszę bardzo pochwalić Sebastiana Groblewicza, który w kategorii U 13 miał dziewiętnastu zawodników w wadze. Wygrał cztery pojedynki, przegrywając dopiero nieznacznie na punkty w finale. Podziękowania dla marketu Chata Polska, masarni Matro, Pizza Club, Sławomira Pałki oraz piekarni Ostrowski za wsparcie i pomoc przy organizacji wyjazdu. Dwudniowe zawody rozgrywano na pięciu matach. Rywalizowano w 4. kategoriach wiekowych. Wystartowało 400 zawodników z Czech, Niemiec i Polski.

Piotr Ali (60 kg) zajął pierwsze miejsce, a Jakub Klima (66 kg) i Marek Pospiech (90 kg) zdobyli srebrne medale w Mistrzostwa Miasta Poznania Juniorów Młodszych. - Zawody potraktowaliśmy treningowo przed Pucharem Polski Juniorów Młodszych, do którego wcześniej zakwalifikowali się Kuba Klima i Piotr Ali - powiedział D. Szynalski.