Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY

Dzieci w świecie komiksu [FOTO]

› Kultura i Rozrywka ponad rok temu    15.05.2019
Włodzimierz Jędrzejczak
komentarzy 0 ocen 1 / 100%
A A A
Warsztaty prowadzili Daniel Odija (po prawej) i Wojciech StefaniecWarsztaty prowadzili Daniel Odija (po prawej) i Wojciech Stefaniec fot. Włodzimierz Jędrzejczak
Włodzimierz Jędrzejczak
napisz do mnie ‹
moje inne artykuły ‹

W ramach Tygodnia Bibliotek w czytelni RBP odbyły się warsztaty z pisania i rysowania komiksów. Prowadzili je Daniel Odija (pisarz) oraz Wojciech Stefaniec (ilustrator).

Wojciech Stefaniec wprowadził dzieci w świat komiksu, przedstawiając jego historię począwszy od lat 20. XX wieku. Mówił również o sposobie ilustracji i rodzajach graficznego przedstawiania obrazkowych historii. Daniel Odija opowiedział jak się pisze tekst do komiksu, co powinien zawierać dymek i jak konstruować kanwę opowieści.

Potem dzieci tworzyły swój wymyślony, kilku obrazkowy komiks. Niektóre propozycje wzbudziły niekłamane uznanie prowadzących.

+ 1 głosów: 1 (100%) 0 -
    dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
    Komentarze (0)

    Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

    dodaj komentarzbądź pierwszy!