Fenomenalny mecz Pelikana. Hat-trick dwóch zawodników

Fenomenalny mecz Pelikana. Hat-trick dwóch zawodników - Zdjęcie główne

Podopieczni Łukasza Bojdo po raz kolejny zagrali fenomenalne spotkanie. Tym razem, pokonali zespół Błękitnych Kąkolewo aż 11:0.

Już od pierwszych minut dominowała ekipa gospodarzy. To oni układali zdecydowane akcje i naciskali na przeciwnika w jego polu karnym. W 9. minucie wynik spotkania otworzył Arkadiusz Wąchała. Było 1:0 dla Pelikana.

Pelikan "w gazie"
Od 28. minuty zaczął się prawdziwy pogrom. Wtedy rzut karny podyktowany przez arbitra wykorzystał Bartosz Chociaj. Dwie minuty później, golkipera gości pokonał Wojciech Niedźwiecki. Miejscowi prowadzili już 3:0.

Ku uciesze publiczności zgromadzonej na stadionie w Dębnie Polskim, gola na 4:0 trafił Marek Bagiński. W kolejnej minucie na 5:0 podwyższył Wojciech Niedźwiecki, który następną bramkę zdobył akcję później (w 37. minucie). Tym samym, zawodnik Pelikana bardzo szybko zanotował hat-tricka. Gospodarze schodzili do szatni z sześciobramkowym prowadzeniem.

Przyjezdni, po tak fenomenalnej grze dębnian w pierwszej części meczu, wyglądali na bardzo pogubionych. Trudno było im zorganizować akcję, która mogła przerodzić się w gola. Próbowali, ale piłka "wędrowała" obok bramki, nad poprzeczką lub wpadała w ręce Patryka Juskowiaka.

Mieli apetyt na więcej
Druga połowa także rozpoczęła się od nacisku podopiecznych Łukasza Bojdo. W 57. minucie bramkę na 7:0 strzelił Bartosz Hyżorek.

Wtedy wiadomo było, że trzy punkty i kolejne zwycięstwo zostaną w Dębnie Polskim. Rywale nie byli w stanie odrobić tak ogromnej przewagi, jaką wypracowali sobie miejscowi podczas pierwszej godziny spotkania.

Później, wielką formę dębnian potwierdził dwukrotnie Bartosz Chociaj.. Pokonał bramkarza Błękitnych odpowiednio w 68. i 78. minucie. On także przypieczętował swoją grę hat-trickiem. Miejscowi prowadzili już 9:0. Cały czas mieli jednak apetyt na więcej.

Pokazał to, m.in. Piotr Wawrzyniak, który w 82. minucie trafił na 10:0. Ostatecznie, wynik meczu z drużyną z Kąkolewa ustalił Krzysztof Kendzia. Kapitan wykorzystał podyktowaną przez sędziego "jedenastkę". Chwilę później sędzia zakończył mecz.

Ostatecznie, Pelikan Dębno Polskie pokonał rywala 11:0 i melduje się w tabeli klasy A na pierwszym miejscu z kompletem zwycięstw i stosunkiem bramkowym 32-5. To pokazuje, że dębnianie są jednym z pretendentów w walce o awans do klasy okręgowej.

Pelikan Dębno Polskie - Błękitni Kąkolewo - 11:0

Pelikan: Juskowiak, Szczęsny (62' Kmieć), Staniszewski (53' Krenc), Chociaj, Bagiński (75' Hodura), Wąchała (50' Hyżorek), Wawrzyniak, Leciejewski, Kendzia, Niedźwiecki (75' Przybył), Świątnicki./

Bramki: 1:0 Wąchała (9'), 2:0 (k) Chociaj (28'), 3:0 Niedźwiecki (30'), 4:0 Bagiński (35'), 5:0 Niedźwiecki (36'), 6:0 Niedźwiecki (37'), 7:0 Hyżorek (57'), 8:0 Chociaj (68'), 9:0 Chociaj (78'), 10:0 Wawrzyniak (82'), 11:0 (k) Kendzia (86').