Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY

Folk Kapela Góralska Hora zagrała w Rawiczu [FOTO]

› Kultura i Rozrywka miesiąc temu    5.07.2020
Włodzimierz Jędrzejczak
komentarzy 0 ocen 3 / 67%
A A A
Góralska Hora grała rozrywkową, miłą dla ucha, muzykę Góralska Hora grała rozrywkową, miłą dla ucha, muzykę  fot. Włodzimierz Jędrzejczak
Włodzimierz Jędrzejczak
napisz do mnie ‹
moje inne artykuły ‹

W muszli koncertowej w parku rawickiego domu kultury wystąpiła Folk Kapela Góralska Hora. Tworzą ją muzycy pochodzący z Polskich Gór oraz ze Słowacji.

Nazwa zespołu pochodzi od nazw szczytów górskich, określanych tak w Tatrach i Beskidach, jak również w całych Karpatach.

Folk Kapela Góralska Hora zaprezentowała nowocześnie zaaranżowane utwory mużyki góralskiej Beskidów i Tatr, a także utwory inspirowane melodiami : słowackimi, węgierskimi i rumuńskimi. Brzmienie było typowo rozrywkowe, można nawet powiedzieć biesiadne, bez tradycyjnych góralskich „zaśpiewów”. Zupełnie świeżo zabrzmiały znane piosenki jak: „Góralu, czy ci nie żal”, „W murowanej piwnicy” czy „Szalała, szalała”.

Rawicka publiczność chyba po raz pierwszy miała okazję posłuchać jak brzmią oryginalne cymbały. Koncert nagrodzono gromkimi brawami i nie obyło się bez bisu.

+ 2 głosów: 3 (67%) 1 -
  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
  Komentarze (1)

  Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

  dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
  ~ Olo
  miesiąc temu 1
  Rawicka publiczność ha ha 30 osób!Fajny koncert a ludzi jak zwykle.Póżniej narzekanie że nic się nie dzieje.Podziwiam dyrektora Dk że jeszcze ma chęci cokolwiek organizować.Bo dla kogo?
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji