Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY

Gdzie kupimy choinkę w Rawiczu? Jaką choinkę wybrać? Ile kosztują choinki? #wspieramrawickie

› Wspieram rawickie 24 dni temu    22.12.2020
Redakcja
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Gdzie i za ile kupimy choinkę w Rawiczu? Na co zwracać uwagę podczas zakupu?Gdzie i za ile kupimy choinkę w Rawiczu? Na co zwracać uwagę podczas zakupu? fot. archiwum

Rawicz. Gdzie kupimy choinkę w Rawiczu? To już ostatni dzwonek, by kupić choinkę bożonarodzeniową. Jaką choinkę wybrać? Ile kosztują choinki? 

Zgodnie z tradycją, nieodłącznym elementem Bożego Narodzenia jest choinka. Im bliżej świąt, tym więcej pytań dotyczących tego, jakie drzewko powinniśmy kupić, a przede wszystkim, gdzie się po nie udać.

Rynek idący za potrzebami klienta jest obecnie bardzo obfity w różnego rodzaju sztuczne zamienniki drzewek, ale wciąż dużym zainteresowaniem cieszą się żywe rośliny, które wypełniają pomieszczenie niepowtarzalnym klimatem i zapachem.

Za pośrednictwem naszej grupy #wspieramrawickie na Facebooku postanowiliśmy sprawdzić, gdzie na naszym terenie znajdziecie najładniejsze choinki i ile trzeba na nie wydać. Dostępne są świerki, jak i znacznie szlachetniejsze jodły. Kupując prawdziwą choinkę mamy też dwie możliwości.

 

Gdzie w Rawiczu kupimy choinkę? Jakie drzewko wybrać?

Możemy wybrać drzewko ścięte, w donicy lub pojemniku, które w nowym roku wzbogaci nasze ogrody albo będzie nadal rosło w donicy. W obu przypadkach należy uważnie przyjrzeć się kondycji drzewka. Soczysty zielony kolor i giętkość igliwia świadczy o tym, że drzewko jest świeże i istnieje duże prawdopodobieństwo, że przetrzyma święta.

Gęstość igieł i brak przebarwień na pniu również świadczy o tym, że drzewko jest świeże. W przypadku choinek w doniczkach, warto też zwrócić uwagę na bryłę korzeniową. Jeśli po świętach drzewko zamierzamy przesadzić do ogrodu, choinka powinna być od początku hodowana w donicy. Może się zdarzyć z uszkodzonymi korzeniami nie będzie chciała przyjąć się w nowym miejscu.

 

Jaki gatunek choinki najlepszy?

Ceny drzewek w doniczkach są też różne. Najtańsze będą gatunki rodzime - świerk czy sosna. Warto wziąć pod uwagę ilość miejsca, jakie mamy w domu czy w mieszkaniu np. sosna pospolita ze względu na długie, rzadkie i dość ciemne igły lepiej będzie się prezentować w przestronnych, jasnych wnętrzach, a małe pomieszczenia może przytłoczyć.

Na co zwracać uwagę podczas wyboru żywej choinki? Jak się z nią obchodzić w domu? Na te pytania odpowiadał leśniczy z Nadleśnictwa Piaski. ZOBACZ FILM >>>

Zapytaliśmy członków grupy #wspieramrawickie, na jakie drzewka w tym roku się zdecydowali i gdzie się w nie zaopatrzyli. Znaczna większość odpowiadających stawiała na żywe choinki, które często nabywane są na plantacjach nie tylko na terenie powiatu rawickiego, ale i w sąsiednich - trzebnickim czy górowskim.

 

Gdzie kupimy żywą choinkę w Rawiczu?

Zestawienie na podstawie informacji zebranych w grupie #wspieramrawickie:

 • Agritech-Grene, Rawicz, ul. Kamińskiego 21, ceny choinek w donicach od 40 zł
 • FHU Arka, Bojanowo, ul. 17 Stycznia 38a
 • Sklep Zootechniczno-Weterynaryjny, Jutrosin, ul. Garncarska 2
 •  Plantacja Kowaliki (gm. Rawicz)
 • Zielone Wzgórze, Szkaradowo 98, ceny choinek w donicach od 40 zł
 • Sklep „u Krysi”, Pakosław, ul. 22 Stycznia 27
 • Konary 123
 • Plantacja Kawcze 18
 • Miejska Górka, koło Biedronki
 • Plantacja świerku, Trzebosz, ceny od 30 zł
 • Plantacja Przywsie (gm. Żmigród)
 • Gospodarstwo First - Sułów Wielki (gm. Wąsosz)
 • Grądzik 18 (gm. Żmigród)

 

Ile zapłacimy za choinkę?

Ceny drzewek wachają się z zależności od wielkości i gatunku choinki. Za świerk w donicy zapłacimy od 40 zł, natomiast choinki cięte, w niektórych punktach, kupimy już za 30 zł.

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (1)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Hycel
24 dni temu ocena: 100%  1
Ja to bym chciał wiedzieć gdzie lekarze przyjmują?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji