Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 e-wydanie

Gmina bez sekretarza, ale z nowym kierownikiem

› Aktualności ponad rok temu    9.06.2019
Honorata Dmyterko
komentarzy 16 ocen 7 / 100%
A A A

Od 22 maja sekretarz gminy Zenon Łakomy jest już na emeryturze. Póki co, nie wiadomo, kto go zastąpi.

- Mam trzy miesiące na podjęcie decyzji - uważa Romuald Krzyżosiak, burmistrz Jutrosina. - Mogę w tym czasie ogłosić konkurs lub dokonać przesunięć wewnątrz urzędu. Prawdopodobnie skorzystam w tej drugiej opcji. Zależy mi, by funkcję tę pełniła osoba zaufana, znająca jutrosińskie środowisko.

Nieoficjalnie mówi się, że mogłaby to być szefowa referatu organizacyjnego. Burmistrz nie potwierdza tych spekulacji, ani im nie zaprzecza.

Rzeczony referat w urzędzie funkcjonuje od 1 marca. Na jego czele stanęła Paulina Drozdowska - dotychczasowa podinspektor ds. ochrony środowiska, rolnictwa i zamówień publicznych. Jak tłumaczył wówczas Romuald Krzyżosiak, takie rozwiązanie miało na celu zapewnienie ciągłości właściwej obsługi urzędu i mieszkańców gminy.

- W mojej ocenie, nowa pani kierownik daje gwarancję rzetelnego i kompetentnego kierowania pracami urzędu oraz sprawnej i skutecznej obsługi interesantów - podkreślał burmistrz. W skład 3-osobowego referatu weszły: Katarzyna Zuziak, inspektor ds. obsługi rady miejskiej, promocji gminy oraz spraw kancelaryjnych i Małgorzata Pospiech zajmująca stanowisko ds. ogólnych, kadrowych i archiwum zakładowego.

W maju Romuald Krzyżosiak podjął kolejny krok w reorganizacji urzędu.

Wydał zarządzenie, na mocy którego utworzono referat inwestycji, ochrony środowiska i gospodarki nieruchomościami. - Uznałem, że w perspektywie nadchodzących inwestycji, musi być taki wydział z osobą decyzyjną - tłumaczy burmistrz. Na czele referatu stanął Marek Glura. - To bardzo wartościowy pracownik, podobnie zresztą jak pozostali pracownicy referatu: Mateusz Figas i Przemysław Ratajczak - podkreśla Romuald Krzyżosiak. Jak twierdzi włodarz, to nie ostatni ruch reorganizacyjny w jutrosińskim magistracie. - Mam jeszcze pewne plany, ale na wszystko przychodzi pora. Nie robię nic pochopnie - dodaje. Póki co, szczegółów nie zdradza.

+ 7 głosów: 7 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (18)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Ola
ponad rok temu ocena: 60%  18
Ale jadem tutaj trąci
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Do ythg
ponad rok temu ocena: 64%  17
Naucz się znaczenia słów, a później ich używaj. Ekumenizm to dialog między różnymi odłamami chrześcijaństwa mający na celu ich zbliżenie. To taka uproszczona definicja. Innych umiesz pouczać, a sam omnibusem, jak widać, nie jesteś. W życiu najlepiej wychodzi ci obrażanie i krytykowanie innych, oczywiście anonimowo? Gratuluję!!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ythg
ponad rok temu ocena: 56%  16
To była kpina, oczywiście. No , ale żeby to docenić trzeba mieć polot i dystans do siebie.
~ Jutrosin
ponad rok temu ocena: 73%  15
Ile w niektórych ludziach jadu, zawiści, małostkowości. Aż przykro czytać te komentarze. Żal mi tych, którym wydaje się, że na wszystkim znają się najlepiej. To pewnie Ci, którzy widzą dżazgę w oku bliźniego, ale belki w swoim już nie...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Do ythg
ponad rok temu ocena: 71%  14
Za co doceniać te mierne wpisy i ich autora? Zupełny przerost formy nad treścią. Widzę, że wielkie to masz wyłącznie mniemanie o sobie.
~ Do ythg
ponad rok temu ocena: 73%  13
Kto pracuje od marca niby? Cynizm i obrzydliwe insynuacje biją z tego komentarza. Jak anonimowo, to każdego można błotem obrzucić. Ulżyło ci? W życiu coś nie wyszło, to dowal innym, którym się powodzi. A co, coś ci się od życia należy.
~ ythg
ponad rok temu ocena: 36%  12
Drzazga przez rz się pisze. Co to za ekumeniczny wpis? Osoba , która od marca pracuje to chyba doświadczenia nie ma. Chyba, że ma inne walory.
~ Dobre
ponad rok temu ocena: 25%  11
Jeśli chodzi i pana Marka to zgadzam sie w 100 %. Wiele lat pracy zaowocowalo... Ale co do pani Pauliny ? Tyle co dostala prace w UG po tym jak wczesniej "popracowala" w odr-ach i juz na sekretarza? Po za tym z tego co wiem to nawet nie mieszka w tej gminie to jakie realia ona zna ? Wie chociaz gdzie sa wszystkie wioski w tej gminie?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ do dobre
ponad rok temu ocena: 76%  10
Widocznie pani Paulina posiada odpowiednie kwalifikacje i wiedze Zresztą poprzedni burmistrz też nie mieszkał w tej gminie więc to marne uzasadnienie. Co do Pana Marka to podchodzę z dużym dystansem. Co zaowocowało? Przez 15 lat wartość inwestycji z unijnym dofinansowaniem gminy Jutrosin to 13mln. Dla porównania Pakosław 24mln, M. Górka prawie 45 mln. Trzeba się wziąć do pracy.
~ mieszkaniec
ponad rok temu ocena: 64%  9
Bardzo dobry wybór. W końcu szansa, że coś się zmieni na lepsze. Życzę Panu Markowi powodzenia na nowym stanowisku, a Burmistrzowi samych trafnych decyzji.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ anna
ponad rok temu ocena: 75%  8
Paulina Drozdowska to od tych Drozdowskich z Bojanowa, którzy kilka lat temu trzęśli gminą? Z PSL-u?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Kl
ponad rok temu ocena: 90%  7
Dobre decyzje. Czas poukładać pracę w urzędzie. Nowy burmistrz ma do tego prawo.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Jadzia
ponad rok temu ocena: 64%  6
A kiedy wreszcie pracownicy urzędu przestaną robić zakupy w czasie godzin pracy i załatwiać prywatne sprawy po mieście?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Jadwiga
ponad rok temu ocena: 33%  5
Dla pana Marka tak ale ta druga osoba gdzie awans zawodowy z podinspektora na wice burmistrza , co ona zna gminę żenada swojej nie zna a Jutrosin
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Anna
ponad rok temu ocena: 82%  4
Czytanie ze zrozumieniem szwankuje. Gdzie jest tu napisane, że pani Paulina ma być wiceburmistrzem? Takie sądy o innych wygłaszać? Nieładnie. Ciekawe, na jakiej podstawie? Burmistrz chce pracować zapewne z kompetentnymi ludźmi, więc wie, co robi. Zawiść, zawiść i frustracja...
~ xyz
ponad rok temu ocena: 62%  3
Śmiech wielki gdzie takie osoby
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Do xyz
ponad rok temu ocena: 92%  2
Złóż podanie o pracę do urzędu. Taki wybitny człowiek na pewno się tam sprawdzi. Będzie liderem w tym gronie. Pokaże wszystkim, jak należy pracować. Nigdy nie popełni żadnego błędu i złotymi zgłoskami zapisze się w historii gminy. Ale najpierw mniej bufonady, a więcej samokrytycyzmu potrzeba.
~ Qwerty
ponad rok temu ocena: 40%  1
Gratulacje dla Pana Marka.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji