Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY

Gmina Bojanowo wprowadza oszczędności. Odwołane największe imprezy

› Aktualności› Samorząd miesiąc temu    6.04.2020
Joanna Miśkowiak
komentarzy 3 ocen 2 / 100%
A A A
 fot. archiwum

W związku z sytuacją gospodarczą, samorządy ograniczają wydatki wyłącznie do niezbędnych dla prawidłowego funkcjonowania gminy. W gminie Bojanowo z tego powodu odwołano największe imprezy, m.in. Dni Bojanowa i Bieg Zwycięstwa.

- Oczywiście inwestycje wcześniej już zaplanowane i zlecone, tym rygorom nie podlegają i zostaną zrealizowane. (...) Z zapowiedzi naszego rządu wynika, że w najbliższych dniach zostanie również podjęta ustawa „pomocowa” dla samorządów. Po szczegółowym przeanalizowaniu tych regulacji oraz naszych możliwości budżetowych będziemy mogli podjąć decyzję, czy i w jakiej formie wesprzeć naszych przedsiębiorców, tym bardziej że już kilka wniosków w tej sprawie otrzymaliśmy - informuje burmistrz Maciej Dubiel.

Dodaje, że sytuacja epidemiologiczna oraz nadchodząca recesja gospodarcza sprawiły, że po konsultacji z radnymi oraz kierownikami instytucji kultury podjęto decyzję o odwołaniu wszystkich gminnych imprez sportowych, rekreacyjnych i kulturalnych zarówno tych w plenerze jak i pomieszczeniach instytucji kultury. Nie odbędą się: „Dni Bojanowa”, „Bieg Zwycięstwa”, obchody 30-lecia samorządu terytorialnego, czy gminne zawody strażackie.

- Niestety obecny czas nie jest odpowiedni do świętowania i imprezowania, ale do dbania o zdrowie i życie nas i naszych najbliższych, a także o zapewnienie wszystkim pracy i płacy. Ufam, że ten niedobry czas szybko minie i jeszcze w tym roku będziemy mogli wspólnie świętować, a kulturalno-sportowe życie gminy rozkwitnie pełnym blaskiem - zaznacza Maciej Dubiel.

+ 2 głosów: 2 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (4)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ MaX
miesiąc temu ocena: 89%  4
Panie Burmistrzu, czy ma Pan zamiar wzorem Gminy Rydzyna wprowadzić darmowe maski ochronne dla swoich mieszkańców skoro trochę pieniędzy zaoszczędzicie na imprezach???
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Twój nick
miesiąc temu ocena: 0%  3
Szkoda, że ludzie mądrzeją dopiero w obliczu zagrożenia. Ale czy naprawdę mądrzeją?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Jaa
miesiąc temu ocena: 75%  2
Dni miast to kasa w błoto.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Genowefa
miesiąc temu ocena: 0%  1
Ej dubiel a Ty PiS popierasz?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji