Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 e-wydanie

Gmina interweniuje w sprawie oświetlenia na dworcu

› Aktualności› Samorząd 8 miesięcy temu    5.10.2019
Anna Siecla
komentarzy 31 ocen 5 / 60%
A A A
 fot. Dawid Bela

Rawicz. Egipskie ciemności w drodze na perony na dworcu kolejowym. Po naszej ostatniej publikacji, w której rzecznik PKP sugeruje, że gmina powinna zamontować dodatkowe oświetlenie, magistrat zareagował pismem.

Mieszkańcy niejednokrotnie zgłaszali problem braku oświetlenia wzdłuż tymczasowego przejścia na perony. Głos w sprawie zabrała też radna powiatu Grażyna Kośmider. - Teraz jest jesień, do grudnia jeszcze 3 miesiące. Droga, którą wyznaczyliście pasażerom, jest długa, nierówna, ciemna, a ludzie boją się po zmroku nią przechodzić, ale muszą. Osoby starsze są przerażone. Czy ktoś z PKP może się nad tym problemem mieszkańców Rawicza pochylić raz jeszcze, ale tak po ludzku, nie zza biurka? - pisała radna na facebooku. [WIĘCEJ TUTAJ]

Poprosiliśmy rzecznika PKP o ustosunkowanie się do interwencji. Radosław Śledziński odpowiedział, że spółka kolejowa „dokładnie sprawdzi sprawę”. Ponadto stwierdził, że zarządcą infrastruktury oświetleniowej w okolicy dworca (np. na ul. Dworcowej, gdzie prowadzi przejście tymczasowe) jest gmina Rawicz.

Samorząd się z tym nie zgadza i - jak informuje Centrum Informacyjne Burmistrza - gmina zwraca się w tej sprawie do PKP. Rawicki urząd podkreśla w nim, że oświetlenie należy do spółki i to ona powinna naprawić i zamontować dodatkowe lampy. - (…) Sprawę prosimy potraktować jako bardzo poważną i pilną - napisano w piśmie. Gmina czeka na odpowiedź.

+ 3 głosów: 5 (60%) 2 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (31)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ jjj
7 miesięcy temu ocena: 100%  31
kilka dni temu oczom nie wierze jest swiatło hurrra! Radość jednak trwała krótko na dzien nastepny na peronie ciemność, dzisaj na odwrót na peronie widno, na dworcowej ciemno. Juz brak słów po prostu.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Aguś
8 miesięcy temu ocena: 100%  30
Zgadzam się odbieram córkę wieczorem w piątek z PKP i zawoże w niedzielę na pociąg powrotny niedosyć że ciemno jak diabli to strach bo jakieś pijaczyska się pałętają. Do czasu aż coś się nie wydarzy złego.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Mat.
8 miesięcy temu 29
Ulica Dworcowa należy do miasta, zaś część przejścia po terenie PKP "z powrotem" na perony do tych ostatnich. I wszystko jasne. Państwo, nie potraficie się porozumieć między sobą. Jak działały komisje? i chciałbym widzieć protokół ustaleń. Przecież takch inwestycje nie robi się na łapu capu.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Gość
8 miesięcy temu ocena: 100%  28
Za każdym razem, kiedy wieczorem przyjeżdżam do Rawicza, jestem w szoku, że nikt jeszcze nie zadbał o oświetlenie otoczenia wokół dworca PKP. :/ To skandaliczne, że samorządowcy od tylu miesięcy nie zadbali o bezpieczeństwo ludzi, którzy muszą chodzić "ścieżką strachu" na ul. Dworcową, za każdym razem obawiając się, czy nie przewrócą się o wystające elementy ogrodzenia, nie zostaną rozjechani przez pociąg lub napadnięci przez przestępców. Zróbcie coś, zanim zdarzy się jakaś tragedia!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Żadna łaska
8 miesięcy temu ocena: 67%  27
Rawickie kino chwali się tańszymi biletami w poniedzialki. Multikino ma takie ceny przez 4 dni w tygodniu.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ jjj
8 miesięcy temu ocena: 100%  26
Do tego światła dodam jeszcze WJAZD NA TYMCZASOWY PARKING, ... jedna wielka dziura z drutami! Cięzkie samochody i koparki rozjeździły wjazd i zostawiły. Remont rozumiem sa utrudnienia, ale jakoś trzeba z nimi żyć, a potrwa on jeszcze pewno cała zima i dłuzej.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ VIN
8 miesięcy temu ocena: 100%  25
Rozwiązanie tego jest jest bardzo proste. Przewracamy się (najlepiej jak coś skręcimy) Składamy pozew o kosmiczne odszkodowanie (powiedzmy 5 mln) Nagłaśniamy sprawę w telewizji (sami sobie wybierzcie jaka) a i koniecznie trzeba powiedzieć że odszkodowanie chcecie przekazać na cel charytatywny I co? Oświetlenie się pojawi bardzo szybko
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ jjj
7 miesięcy temu 24
najlepiej w superwizjerze, oni w gratisie dorzuca jeszcze coś
~ Kasia
8 miesięcy temu ocena: 100%  23
Myśę,że przedstawicieli obu stron należalo by o zmroku zaprosic na dróżkę prowadzącą z jedynego czynnego peronu do ulicy Dworcowej.Może jak się w ciemnościach pogubią to znamjdzie się pomysł na rozwiazanie tragicznej sytuacji.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ PKP to dno
8 miesięcy temu ocena: 91%  22
Panie Śledziński. W sierpniu mówiłeś pan , że za miesiąc ma ruszyć budowa tunelu. Mamy już październik. I co ? I jajco.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Miasto bubli
8 miesięcy temu ocena: 89%  21
Nie PKO tylko Miasto Rawicz to dno gdyby nie państwo Polskie nigdy nie było by nowego dworca Miasto zato robi inwestycje zyciz Fontannę za 350 tys złotych Misia w cenie nowego domku jednorodzinnego;) Gratuluję
~ Tu już dna nie widać
8 miesięcy temu ocena: 83%  20
A gmina to co ? To drugie dno, gdzie masz ubikacje miejskie, gdzie masz zadaszenie orlika, Itd...
~ Pik
8 miesięcy temu ocena: 89%  19
Ogromne spółka typu PKP nie ma racji. To ich teren. To taki moloch. Jedni prowadzą inwestycje,inni nieruchomości kolejowe a jeszcze inni transport. Sami nie wiedzą co mają
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Do volt
7 miesięcy temu 18
Droga tak ale lampy to teren PKP. Koniec. Kropka. Oni to muszą naprawić
~ volt
8 miesięcy temu ocena: 56%  17
Ulica Dworcowa od dworca do Piłsudskiego należy do Gminy i to jest jej zadanie aby teren oświetlić! Koniec, kropka.
~ Bibi
8 miesięcy temu ocena: 83%  16
I nie ma pana jak zawsze. Jak coś się komuś stanie to tez nie będzie pana. Masakra jakaś. Jak dzieci: to nie ja to on
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ A wczesniej co, teraz pobudka?
8 miesięcy temu ocena: 97%  15
Ale to była już od zamknięcia torów czyli juz od ponad roku droga piesza mieszkancow Maslowa do Rawicza, w tym wielu starszych mieszkancow miejscowosci, którzy idą do miasta ze sprawunkami ale też innych osób, oświetlenia nie było, a wręcz wydaje mi się że samo przejscie przez tory bylo duzo gorzej oswietlone w porównaniu do obecnego, gdzie wtedy była pani Grazyna ? czy po prostu marysii nie chce sie tam isc na peron tak daleko i po to tylko awantura ta, ja się pytam
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ do ...
8 miesięcy temu ocena: 90%  14
" zaangażowania w sprawy mieszkańców " Tak się zaangażowała że chciała nam tu śmierdzącą ubojnię na 20 tys świń dziennie budować. Ba do tego bardziej przejmowała się relaksem świń przed zagazowaniem niż mieszkańcami Sierakowa którzy tam w odległości 100 m maja swoje domy. Takie to jej zaangażowanie.
~ Do "...."
8 miesięcy temu ocena: 100%  13
Ten fragment ulicy to także część przejścia (zakaz ruchu częścią Piłsudskiego gdzie ma być przejazd podziemny) do miasta, proszę nie pouczać o czytaniu skoro samemu nie zna się jak wygląda opisywane przejście i jaka droga, które ulice, chodniki się w nim zawierają
~ ....
8 miesięcy temu ocena: 21%  12
Czytaj uważnie ,chodzi o oświetlenie Dworcowej od dworca do tego przejście. Czytaj uważnie. To dobra interwencja. Życzę każdemu takiego zaangażowania w sprawy mieszkańców jak ta radna
~ Paparazzi z Sarnowa24pl.
8 miesięcy temu ocena: 81%  11
Jakoś trzeba zaistnieć. W myśl celebryckiej zasady, "nieważne co mówią, ważne żeby mówili". A pani Grażynka to taka nasza rawicka celebrytka, wszędzie jej pełno.
~ Podróżny
8 miesięcy temu ocena: 100%  10
Od czterech tygodni cała ul. Dworcowa jest bez oświetlenia. Zabić się można idąc nawet przed budynkiem dworca. I to nikogo nie interesuje ?????
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ do do do do do do
8 miesięcy temu ocena: 100%  9
No i masz teraz PiS demokrację , o wszystkim decyduje sam on, czyli prezes, tak jak kiedyś robił towarzysz sekretarz , jak to sam mówisz. Ja tu mówię o głupocie, a ty ściemniasz o złocie. Kto tu mówi o mądrych radnych, takich to ze świecą szukać. Wystarczy pooglądać transmisję z posiedzeń i posłuchać tekstów typu : " JEŻELI GŁOSOWALIŚCIE PRZECIWKO BUDŻETOWI TO ZNACZY ŻE NIE CHCECIE INWESTYCJI , czy jakoś to tak szło...
~ do do Tak
8 miesięcy temu ocena: 50%  8
No tak wolałabys aby mądrych radnych wybierał 1 sekretarz PZPR. Demokracja się kłania miśku.
~ Do do do.... Tak
8 miesięcy temu ocena: 50%  7
Ilość zdobytych głosów nie świadczy o mądrości zdobywając ego te głosy. Pamiętasz partię przyjaciół piwa. Zdobyli wiele głosów, weszli do Sejmu, i co? Zwykłe dno, nic nie było lepiej, jedynie śmiesznie.
~ do do Tak
8 miesięcy temu ocena: 60%  6
Szanowny komentatorze Jeżeli ty proponujesz złożyć mandat radnej która w ostatnich wyborach otrzymała najwięcej głosów z wszystkich radnych. To myślę że musiałeś się dzisiaj przewrócić i ucierpiała głową.
~ do Tak dla G
8 miesięcy temu ocena: 50%  5
Tu nikt nikogo nie obraża, tu ludzie przedstawiają fakty i swoje opinie. Pamiętaj chcesz być na świeczniku to musisz świecić, jak tylko zaczniesz kopcić, to ludzie zaraz ci knota przytną. Pani G tak świeci że aż w oczy razi. I nie ma się co obrażać, zawsze można mandat radnego złożyć.
~ Tak dla G
8 miesięcy temu ocena: 45%  4
A jak się ktoś interesuje i interweniuje to go obrażacie. Jakie to żałosne?
~ 1234 do podróżny
8 miesięcy temu ocena: 100%  3
To właśnie jest interwencja w tej sprawie
~ volt
8 miesięcy temu ocena: 80%  2
Oświetlenie ulic to zadanie Gminy, która jest zarządcą drogi. Peony oświetla PKP.
~ K
8 miesięcy temu ocena: 33%  1
Masz napisane, że urząd domaga się przywrócenia oświetlenia