Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 e-wydanie

Gmina Pakosław dostanie dofinansowanie na dwie ulice

› Aktualności› Samorząd 7 miesięcy temu    12.10.2019
Honorata Dmyterko
komentarzy 1 ocen 2 / 100%
A A A

Wniosek do Funduszu Dróg Samorządowych o dofinansowanie modernizacji dwóch pakosławskich ulic: Leśnej i Podgórze gmina Pakosław złożyła 12 kwietnia. Jak się okazało - z sukcesem.

Całkowita wartość projektu wynosi 829.837 zł, na co pakosławski samorząd uzyskał 80-procentowy, maksymalny poziom wsparcia w kwocie 663.869 zł. Wkład własny gminy wyniesie więc 165.968 zł. - Bardzo cieszę się, że udało się zdobyć dofinansowanie na kolejną już drogę - podkreśla wójt Piotr Skrzypek. - Kieruję się zasadą, że w pierwszej kolejności szukamy pieniędzy w konkursach, programach unijnych i krajowych, ponieważ nie stać nas na realizację przedsięwzięć tylko ze środków własnych. Na razie skuteczność jest bardzo dobra. 

Po podpisaniu umowy, jak informuje wójt, zostanie ogłoszony przetarg. - Prace budowlane muszą rozpocząć się jeszcze w 2019 roku, a przewidywany termin zakończenia inwestycji zaplanowano na lipiec 2020 roku - zaznacza Piotr Skrzypek. 

 

+ 2 głosów: 2 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (2)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Dziura
7 miesięcy temu ocena: 50%  2
Gmina zrobi a w nocy jeden z mieszkańców przetnie i zrobi sobie odpływ wody tak już jeden zrobił i już dziura jest w asfalcie
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ścieżka
7 miesięcy temu ocena: 50%  1
szkoda, że modernizacja tych dwóch ulic, powoduje wycofanie gminy Pakosław z budowy ścieżki rowerowej
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji