Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 e-wydanie

Hiszpańsko-angielski konkurs. Rywalizowało 9 osób

› Aktualności ponad rok temu    25.04.2019
Weronika Skrzypczak
komentarzy 3 ocen 1 / 100%
A A A
 fot. W. Skrzypczak

Akademia językowa „Eurokontakt”, która działa w Rawiczu, 15-lecie istnienia uczciła zorganizowaniem konkursu. Uczestnicy wykazali się wiedzą z dwóch języków - angielskiego i hiszpańskiego, popularnie zwanego Spanglish. Najlepsza tego dnia okazała się uczennica I Liceum Ogólnokształcącego w Lesznie - Julia Galon.

„Jeśli uczysz się hiszpańskiego i znasz angielski, to konkurs dla Ciebie” - tak brzmiało konkursowe hasło. W rywalizacji mogli wziąć udział zarówno słuchacze Akademii, ale także uczniowie klas VII, VIII oraz ze szkół środenich z Rawicza i okolic.

Zadaniem uczestników było rozwiązanie testu, który składał się z sześciu pytań. Wśród nich pojawiały się zadania związane z czytaniem ze zrozumieniem fragmentu tekstu w Spanglish, a także słuchanie ze zrozumieniem z zaznaczeniem poprawnej odpowiedzi. Ponadto, osoby, które wzięły udział w konkursie musiały odpowiedzieć na kilka pytań, dotyczących ogólnej wiedzy na temat Spanglish. 

- Spanglish to hybryda językowa, połączenie języka hiszpańskiego z angielskim. Głównym celem konkursu była popularyzacja języka hiszpańskiego na terenie Rawicza, Leszna i okolic - mówił po zakończeniu konkursu Bartosz Drabik, koordynator Akademii Języków Obcych Eurokontakt.

Walka była zacięta, bo - jak się okazało - pomiędzy laureatkami konkursu różnice punktowe były bardzo niskie. Ostatecznie, udało się wybrać osobę, która została "mistrzem Spanglish".

Zwycięzcom wręczono atrakcyjne nagrody, a każdemu z uczestników - upominki, które mogą w przyszłości pomóc im w nauce języków obcych. 

Ostateczna kwalifikacja: 
I miejsce - Julia Galon - I Liceum Ogólnokształcące w Lesznie - 40 punktów.
II miejsce - Milena Konopniak - I Liceum Ogólnokształcące w Lesznie - 38,5 punktu.
III miejsce - Izabela Myślińska - I Liceum Ogólnokształcące w Lesznie 38 punktów.

+ 1 głosów: 1 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (3)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ AGA
ponad rok temu 3
Gratulacje dla wszystkich a szczególnie dla pierwszej trójki
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Ona
ponad rok temu 2
Gratuluję zwycięzcom
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Tomasss87
ponad rok temu 1
spoko pomysl
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji