Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY

Interwencji nie brakowało. Policjanci wystawiali mandaty i wnioski do sądu

› Aktualności› Wydarzenia miesiąc temu    6.04.2020
Dawid Bela
komentarzy 53 ocen 8 / 88%
A A A
 fot. KPP Rawicz

Działasz charytatywnie w walce z koronawirusem? Przemieszczasz się do pracy, apteki lub sklepu? Załatwiasz ważne sprawy? W takich przypadkach masz prawo wychodzić z domu. Spacerów w grupach czy spotkań towarzyskich powinno się unikać. W trakcie minionego weekendu nie wszyscy się do tego zastosowali.

Policjanci podjęli kilka interwencji wobec osób, które łamały rozporządzenie Ministra Zdrowia. 5 osób - z gminy Miejska Górka i Rawicz - zostało ukaranych mandatami w wysokości od 20 do 500 złotych.

Dlaczego mandaty? - Przemieszczanie się niezwiązane z zaspokajaniem niezbędnych potrzeb życia codziennego. W większości przypadków osoby te spożywały również alkohol w miejscu publicznym - opisuje asp. sztab. Beata Jarczewska, oficer prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Rawiczu.

Na tym jednak nie koniec. Policjanci będą również kierowali wnioski do sądu.
- Jedna z interwencji dotyczyła zgrupowania się młodych ludzi. 5-osobowa ekipa nastolatków spotkała się na tzw. "pogaduchy". Konsekwencje prawne poniesie również 31-letni mieszkaniec gminy Rawicz, który przebywa w kwarantannie. Policjanci nie mogli nawiązać w żaden sposób kontaktu z mężczyzną przez około 1,5 godziny - dodaje oficer prasowy. 

Policjanci nadal prowadzą kampanię informacyjną o obostrzeniach wprowadzonych przez rząd. W najbliższym czasie to się jednak zmieni.
Restrykcyjnie będziemy podchodzić do egzekwowania przepisów, zwłaszcza wobec tych osób, które w sposób lekceważący będą łamać zapisy rozporządzenia Ministra Zdrowia. Celem wprowadzonych restrykcji jest ograniczenie kontaktów międzyludzkich, żeby przerwać transmisję wirusa. To może uratować nam życie i zdrowie - podsumowuje Beata Jarczewska. 


Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się. Również w sieci. Redakcja

+ 7 głosów: 8 (88%) 1 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (57)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ abc
miesiąc temu ocena: 50%  57
CIERPLIWOŚĆ - akceptacja czasu WRAŻLIWOŚĆ - w obronie tego, co delikatnie i kruche WOLNOŚĆ - skarb na końcu wyboistej drogi
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Do Bbb
miesiąc temu ocena: 0%  56
Dużo pieniędzy Ci życzę, żeby nigdy Ci ich nie zabrakło.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Do Bbb
miesiąc temu ocena: 14%  55
Masz rację, szkoda czasu ! Mądremu nie trzeba tłumaczyć.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Bbb
miesiąc temu ocena: 75%  54
No tobie trzeba było, życzę zdrowia i byś zmądrzał
~ Ann
miesiąc temu ocena: 27%  53
Niektórzy narzekają, że w domu trzeba zostać, że wolność ograniczona, a problem chyba w tym, że nie potrafimy być sami ze sobą szczęśliwi, bo mąż coś marudzi, bo żona się czepia. Wykorzystajmy ten czas na poznanie samych siebie. Dużo miłości i umiejętności słuchania.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ prawo
miesiąc temu ocena: 64%  52
PRAWO MAMY DO WOLNOSCI KTORA WYNIKA Z KONSTYTUCJI A MOZEMY SIE DOSTOSOWAC EWENTUALNIE ............. GDY NIE MA STANU KLESKI WYJATKOWEGO I WOJENNEGO .........
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Xyz
miesiąc temu ocena: 100%  51
Słońca i miłości w sercu wszystkim życzę ♥️♥️♥️
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Do Bbb
miesiąc temu ocena: 0%  50
To ile warte jest życie? Dwie albo trzy wypłaty?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Bbb
miesiąc temu ocena: 67%  49
Powiem ci w skrócie nie wierzę w ściemę tej epidemi której nie ma, ryzyko zachorowaniami na raka jest większe w tych czasach niż na koronawirusa a upadek gospodarki jest niestety coraz bliżej. Nie wiesz nie pisz, chcesz to sieć w domu ale nie mów innym jak mają żyć. Kończ już ten temat nie będziemy tu robić sztucznego forum, mamy odmienne zdania więc i tak się nie dogadamy i tak dodatkowo żebyś za jakiś czas nie wspomniał moich słów
~ Do Bbb
miesiąc temu ocena: 18%  48
Ciekawe co napiszesz za kilka tygodni? Też będziesz do tego podchodzić na luzie?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Bbb
miesiąc temu ocena: 73%  47
Oczywiście, od paczątku do końca, bać to się tylko można o bezrobocie i niemoc w utrzymaniu rodziny bo jeśli ten debilizm dłużej się utrzyma to będziemy jeść kamienie.
~ Do Bbb
miesiąc temu ocena: 24%  46
Mi Ciebie żal, matka natura zdrowego rozsądku nie dała.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Ja
miesiąc temu ocena: 82%  45
Raczej tym co się zamykają w domach i jeszcze gdy ewentualnie wyjdą mandaty przyjmują. Ja nie mówię żeby tworzyć skupiska ludzi ale wyjście z domu na spacer Jeszce nikomu nie zaszkodziło, zwłaszcza teraz, wręcz powinno się wyjść dotlenić
~ zdrowy rozsądek
miesiąc temu ocena: 80%  44
jeżeli to jest grupka ludzi na pogaduchach z alkoholem to jak jak najbardziej mandat się należy jeżeli to jest samotny wędkarz, samotny biegacz to według mnie wystawienie mandatu takiej osobie jest równoznaczne z tym że jest to s........ 1 klasy. Koledzy z Krotoszyna też się wozili i wystawiali mandaty nawet samotnym wędkarzom a teraz mają 60 osób z komisariatu objętych kwarantanną.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Mieszkaniec
miesiąc temu ocena: 76%  43
Podstawa prawna do tego aby kogoś ukarać za coś mandatem ?? Ludzie to są tylko obostrzenia ?? Policja ani nikt nie ma żadnej postawy prawnej ..
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ zenek
miesiąc temu 42
Niestety mają sklecone na szybkiego przez ministra zdrowia. Smutne ale prawdziwe. Posłuchajcie co robią Usa a tam niby taką wolność mają.
~ abc
miesiąc temu ocena: 37%  41
Ludzie opamiętajcie się, co z Wami się porobiło? Piszecie takie rzeczy, że chyba sami nie wiecie o czym piszecie. Tak trudno dostosować się do nowych zasad? No ale oczywiście dla niektórych tylko pieniądze się liczą, a nie życie, zdrowie, rodzina. Pieniądze można zarobić jak nie teraz to później, a zdrowia albo życia nic nie zwróci. Zastanówcie się zanim coś napiszecie. Dzieci chyba lepiej potrafiłyby się zachować.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Bbb
miesiąc temu ocena: 62%  40
Żal mi ciebie że w to wierzysz i boisz się czegoś co nie jest groźne. Wyjdź lepiej na dwór przewietrzyć głowę
~ Info XP
miesiąc temu ocena: 22%  39
Ludzie opamiętajcie się,po co te kłótnie.Trwa Epidemia COVID-19 i trzeba przestrzegać zasad,umieć żyć w obecnych czasach,po to aby jak najszybciej ten straszny stan zagrożenia się wreszcie zakończył,żeby nikt nie zachorował,po to są apele czy ogłoszenia "zostań w domu".Jedyne co boli to fakt spacer z psem jest "dozwolony"ale biedne dzieci co mają robić?To że daliście nam laptopy,smartfony,oraz inne cuda czy to nam daje wolność i szczęscie dla dzieci?Przecież dziecko potrzebuje spaceru choć 15-20min.Proszę do wszystkich o rozwagę bo z psem na spacerek a z dzieckiem co?Kogo bronimi ?ludzi czy zwierzęta ? kto jest w obecnej sytuacji ważniejszy.Ludzie piszą że jakaś propaganda - to po co kupują czy nakupili Polsaty itp a potem siedzą godzinami przed tv bo przecież kupili - i co ? miejcie do siebie pretensje.Może kiedyś media się zmienią ale od kilku lat mądry wie że nic mądrego i ciekawego nie ma w TV czy radiach.Żadna propaganda wystarczy wyłączyć i być sobą.Zdrowia dla wszystkich.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Mrówa
miesiąc temu ocena: 89%  38
To już widzę co będzie gdy wszyscy ci co siedzą na dupach w domu wyjdą po wszystkim na ulicę, to będziemy mieli epidemie grypy z braku odporności. Najlepsze dla zdrowia są ruch i powietrze. Wsadzie sobie gdzieś te propagandę, sam Polsat pokazuje błędne dane, szpital w nowym Jorku nagle okazał się szpitalem we Włoszech, statystyki też z dupy wzięte, ta epidemia to ściema.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Mrówa
miesiąc temu ocena: 83%  37
I co z tego, że podglądowe skoro kłamią od początku. Zacznij szukać prawdziwych informacji a nie z komercyjnych mas mediów. Właśnie ty prezentujesz ciemnogród wierząc w ten syf którym nas karmią. Przez takich jak ty wciąż to trwa a ludzie dawno powinni wyjść na ulice.
~ nick
miesiąc temu ocena: 8%  36
To zdjęcia poglądowe - nikt nie wysyła tam swoich reporterów w miejsce epidemii. Tak się robi w dziennikarstwie że ma się bazę zdjęć i dopasowuje się czasami zdjęcie do zdarzenia. JA PRDL JAKI CIEMNOGRÓD
~ ZOMO
miesiąc temu ocena: 60%  35
Milicjanci i SB też wiernie służyli władzy i za wzorową służbę mają teraz głodowe emerytury, historia nie lubi zapominać tym co szli z polami i kwiatkami na obywatela.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Milicjant dobra rada.
miesiąc temu ocena: 80%  34
Taka dobra rada dla młodszych kolegów policjantów. Nie bądźcie zbyt służalczy dla obecnych władz PiS bo po zmianach u steru może ktoś wam za okres służby w PiS Policji emerytury zabrać lub obniżać. A pamiętajcie na Wasze pensje składa się naród a nie rząd z prezesem.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ https://rawicz.konsultacje-spoleczne.pl/
miesiąc temu ocena: 100%  33
Dobra rada do Milicjantów nie pijcie tyle i tak już nigdy nie odzyskacie emerytur za często biuście ludzi pałami
~ Ewka
miesiąc temu ocena: 100%  32
Żygam byłymi Milicjantami teraz pracuje taki w Kauflandzie i płacze jak mu źle haha
~ Ania
miesiąc temu ocena: 100%  31
Dobrze że Ci zabrali teraz tyrasz w markecie haha
~ do erni
miesiąc temu ocena: 56%  30
Nie wiem co chciałeś biedaku powiedzieć, powiedz to jeszcze raz , jednak postaraj się to przetłumaczyć na polski. Inaczej nie istnieje możliwość pogadania z tobą.
~ erni
miesiąc temu ocena: 60%  29
sam do siebie piszesz i sam sobie odpisujesz co kogo obchodzi ze masz głodową emeryturę są ludzie że nawet takiej nie mają , skoro jestes byłym policjantem to rozumiem ze masz emeryture 20 lat wcześnieja więc jesteś w pełni sił do pracy kto to widział zeby facet 40+ siedział na emeryturze bowcześniejnic nie robił ..poproacuj jak kowalski do65 roku zycia to wtedy pogadamy
~ zdrada
miesiąc temu ocena: 60%  28
Racja naród sie sklada na pensje policji i innych sluzb. Szkoda, ze ten sam wspanialomyslny narod wybiera ta wladze. Problem widzicie wszedzie NIE U SIEBIE
~ Mela
miesiąc temu ocena: 35%  27
To ich praca za to im płacą głupot nie wypisujcie są przepisy które należy przestrzegać a myjnia to chyba nie jest niezbędne do życia tylko widzimisie
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Marian
miesiąc temu ocena: 100%  26
dla brudasa widzimisie dla czyścioszka obowiązek brudasie
~ I co mi zrobią?
miesiąc temu ocena: 75%  25
Jadę na myjnie, zawsze mogę powiedzieć ze w pracy jestem i szefowi furę myje?
~ Myjnia
miesiąc temu ocena: 85%  24
A komu szkodzi myjnia? Zachowana odległość, myjnie są często na zadupiu i co, nie mogę sobie ludzie auta umyć? Od kiedy prawo zabrania korzystania z wykonywania swojego "widzi mi się" jeśli nie szkodzi innym ludziom i nie łamie się prawa? To wszystko to ustalenia umowne a wbrew konstytucji i praw człowieka, a ja się z nikim na takie coś nie umawiałam, będę żyć jak człowiek który korzysta ze swoich praw a nie jak więzień pod nadzorem.
~ Ku chwale ojczyzny
miesiąc temu ocena: 73%  23
NORME WYROBIĄ W MIESIĄCNA CALY ROK. DO KOŃCA ROKU NIE MUSZĄ STAĆ ZE SUSZARKAMI NA ROGATKACH MIAST /WIOSEK. PATRZEC BO KTOŚ MIAŁ 61 KM/H
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Ppp
miesiąc temu ocena: 69%  22
Ja żyje normalnie i tylko czekam na zatrzymanie Panie policjancie po pierwsze 2 m ode mnie proszę stać, nie okaże dowodu osobistego dopóki policjant nie zdezynfekuje rękawiczek lub nie założy nowych, oczywiście dowód rzucę bo 2 m odległości. A potem zacznę pytać na jakiej podstawie i proszę mi pokazać artykuł w kodeksie że ja np nie mogę chodzić po plantach...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Andrzej
miesiąc temu ocena: 69%  21
A ja pokażę Ci kodeks z odległości 2m. Jak zdezynfekujesz ręce.
~ Qw
miesiąc temu ocena: 24%  20
Haha. Śmiech na sali. Chciałbym widzieć Pana/ Pania później w sądzie
~ Śpi się dobrze za Kauflandem ,albo poligonem
miesiąc temu ocena: 61%  19
Panów policjantów to nie obowiązuje. Jedyne co potrafią to karać. Bogowie od siedmiu boleści.
~ Ppp do KR
miesiąc temu ocena: 80%  18
Tak żyje normalnie, ale nie pozwolę sobie na jakieś idiotyzmy ze strony władzy. Skoro nas dotyczy w każdym miejscu odstęp 2m to policjanta legitymującego mnie to nie obowiązuje? Prawo równe dla wszystkich
~ KR
miesiąc temu ocena: 33%  17
To żyjesz normalnie, czy rzucasz dowodem, oczekujesz 2m odstępu i rękawiczek do wylegitymowania?
~ Maria
miesiąc temu ocena: 100%  16
Auta umyć nie można ale na targ jutro tak
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Xyz
miesiąc temu ocena: 77%  15
Święta racja!! Po 2 marchewki 1 pomidor a może bluzeczkę paniusia musi kupić sobie.
~ AMEN
miesiąc temu ocena: 82%  14
Przynajmniej nie muszą się ustawiać na obrzeżach wiosek/miast w krzakach gdzie jest ograniczenie do 60 km/h. Statystyki trzeba poprawić byle tylko normę wyrobić
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Ala
miesiąc temu ocena: 50%  13
Art.54 mądralo.wody brakuje w polsce a tu myją i myją.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Ppp
miesiąc temu ocena: 63%  12
Art. 54. Naruszanie przepisów o zachowywaniu się w miejscach publicznych ????
~ Jaro
miesiąc temu ocena: 84%  11
Nie róbcie już z ludzi idiotów, zakaz tu zakaz tam, a dlaczego policja nie trzyma odległości 2 metrów? Skoro rodziny muszą i w innych miejscach pracy? Niewolnictwo 21 wieku, pogratulować tym z góry a będzie jeszcze gorzej. Kiedy ludzie przeżycie w końcu na oczy
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ notojestem
miesiąc temu ocena: 60%  10
to jest III wojna światowa tyle że biologiczna
~ Ela
miesiąc temu ocena: 71%  9
Ciekawe na jakiej podstawie wypisują te mandaty jak za chlanie rozumiem mandat norma ale nie za przemieszczanie się. Chyba ktoś tu prawo robi pod siebie.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Ona
miesiąc temu ocena: 18%  8
Bo jest zakaz ja prld tak trudno zrozumieć. Możesz iść do sklepu apteki i do lekarza. Masz siedzieć na dupie a nie łazić!!
~ Ala
miesiąc temu ocena: 16%  7
Tak jak na myjniach samochodowych ludzie myją samochody.a to jest zabronione
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ pejot
miesiąc temu ocena: 25%  6
`Ppp - paragraf 5 specustawy
~ Ppp
miesiąc temu ocena: 74%  5
O jej nie wystrasz się, kto ci powiedział że jest zabronione, pokaz jakiś przepis artykuł na to?
~ Rawiczanin
miesiąc temu ocena: 94%  4
A co mam zrobić z sąsiadami którzy zbierają się codziennie na popijanie piwka
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Rawiczanin
miesiąc temu ocena: 76%  3
No tak DGR skomentował tak jak oni to potrafią dupa zamiast mózgu
~ analityk
miesiąc temu ocena: 87%  2
redakcjo dałem komentarz i co automat wam się zacioł prawda boli
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji