Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 e-wydanie

Ja będą wyglądały matury i egzaminy ośmioklasistów?

10 dni temu    23.05.2020
Anna Konieczna
komentarzy 0 ocen 1 / 100%
A A A
 fot. Zdjęcie poglądowe

Minister edukacji Dariusz Piontkowski przedstawił wytyczne, które mają obowiązywać w trakcie egzaminów maturalnych i ośmioklasistów. Podał też ostateczny harmonogram rekrutacji do szkół ponadpodstawowych.Tegoroczne matury rozpoczną się 8 czerwca. Sesja potrwa trzy tygodnie. Przeprowadzone zostaną tylko egzaminy pisemne, nie będzie ustnych.
 

- Wyniki tegorocznych matur mają być podane uczniom do 11 sierpnia. Poprawki do egzaminu maturalnego będą odbywały się we wrześniu. Wyniki będą na końcu września - poinformował minister Piontkowski.
 

Dla maturzystów, którzy nie będą mogli przystąpić do egzaminów w czerwcu, dodatkowy termin zaplanowano od 8 do 14 lipca. Natomiast sesję poprawkową dla maturzystów przewidziano od 8 września.
 

Uczniowie, którzy w tym roku mieli poprawiać ustne matury z lat poprzednich będą mogli skorzystać z amnestii maturalnej. Ponieważ egzaminu ustnego w związku z koronawirusem w tym roku nie będzie, to, jeżeli absolwenci w poprzednich latach zdali inne przedmioty na co najmniej 30% punktów, zostanie przyjęte, że zakończyli edukację.
 

- Nie muszą zdawać w tym roku egzaminu ustnego - stwierdził minister edukacji.
 

Egzamin ósmoklasisty przeprowadzony zostanie między 16 a 18 czerwca. Ci, którzy nie będą mogli przystąpić do niego w tym terminie, napiszą go między 7 a 9 lipca. Z kolei egzamin potwierdzający kwalifikacje w zawodzie potrwa od 22 czerwca do 9 lipca.
 

W związku z zagrożeniem epidemiologicznym wprowadzono również zmiany w harmonogramie rekrutacji do szkół średnich.
 

- Od 15 czerwca ósmoklasiści mogą składać wnioski do szkół średnich. Ten etap będzie trwał do 10 lipca. W tym czasie szkoły, które wymagają dodatkowych egzaminów, mogą przeprowadzić takie testy między 23 czerwca a 7 lipca - poinformował Dariusz Piontkowski.
 

Po 19 sierpnia zostaną podane ostateczne wyniki. Później będzie czas na odwołania i ich rozpatrywanie. O tym, którzy uczniowie będą mogli zająć miejsca wolne zdecydują dyrektorzy szkół. Podtrzymana została tym samym decyzja o nieorganizowaniu formalnej rekrutacji uzupełniającej.

 

+ 1 głosów: 1 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (0)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarzbądź pierwszy!