Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 slodziak

Jak twierdzi starosta, budowa ścieżki przebiega zgodnie z planem

› Aktualności 13 dni temu    21.11.2020
Honorata Dmyterko
komentarzy 5 ocen 4 / 50%
A A A

- Prace przy budowie ścieżki pieszo-rowerowej Rawicz - Osiek przebiegają zgodnie z harmonogramem - zapewnia starosta Adam Sperzyński.

R E K L A M ABolsius Podstrona

Zakończono już dwa odcinki - w kierunku Szymanowa i na ul. Kamińskiego w Rawiczu.

- Do zrobienia został tylko fragment na przejeździe kolejowym i przy samym budynku danego sklepu. Tam prace będą wykonane później, ze względu na przyszłe rondo - tłumaczy Adam Sperzyński.

Ścieżka z prawej strony ulicy Kamińskiego przechodzi na lewą na wysokości bloków w Szymanowie. - Jedynie co nie zostało tam wykonane, to połączenie odcinków przy ul. 1000-lecia. Ze względu na warunki pogodowe jest już za późno na malowanie - uważa Adam Sperzyński.

Dalej trasa przebiega przez wioskę - w miejscu istniejącej już ścieżki. Zakończono tam prace związane z przełożeniem jej nawierzchni. W Szymanowie koło przedszkola trasa ponownie przechodzić będzie na prawą stronę.

Za Szymanowem w kierunku Słupi, istniejący pas drogowy ma zostać poszerzony, a ścieżka pobiegnie po prawej stronie za rowem - częściowo na gruntach prywatnych.

Aktualnie, jak podkreśla starosta, trwają prace w Słupi Kapitulnej.

Początkowo - na potrzeby ścieżki - wykorzystywany jest przebieg istniejącego chodnika po prawej stronie. - Tutaj wymagana jest też korekta przebiegu pasa drogowego i remont nawierzchni - wyjaśnia Magdalena Wnuk, specjalistka Powiatowego Zarządu Dróg w Rawiczu.

Za kościołem ścieżka przechodzić będzie na lewą stronę, by pod koniec wsi wrócić na prawą. W związku z budową marketu „Dino”, wykonawca robót wykonał tam już część ścieżki.

- Na końcu miejscowości trasa przechodzić będzie poza rów i przebiegać aż do Chojna częściowo na prywatnych działkach. Realizujemy inwestycję specustawą drogową, więc nie będzie tu problemów z przejęciem gruntów - przewiduje Magdalena Wnuk.

Starosta uprzedza, że w tym roku nie powstanie odcinek ścieżki między Szymanowem a Słupią Kapitulną. To, jak mówi, ze względu na konieczność uzyskania decyzji zezwalającej na realizację inwestycji drogowej - tzw. ZRID. - Wychodzimy tam poza pas drogowy i musimy przejąć prywatne grunty - tłumaczy Adam Sperzyński.

Aktualnie trwa przygotowanie niezbędnej dokumentacji zarówno na odcinki Szymanowo - Słupia Kapitulna, jak i Słupia Kapitulna - Chojno.

Niewykluczone jednak, że już w tym roku będzie można korzystać z wybudowanego fragmentu ścieżki do Szymanowa. - Jeśli na odcinku Rawicz - Szymanowo uda się wdrożyć organizację ruchu zgodną z projektem, to po częściowym odbiorze przekażemy ten odcinek do użytkowania - zapewnia starosta.

+ 2 głosów: 4 (50%) 2 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (11)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Ktoś
7 dni temu 11
Ciekawi mnie to, że skończyli odcinek do Szymanowa, a na ulicy Kamińskiego wciąż brak "przejazdu" przez tory...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Orkan
11 dni temu ocena: 100%  10
W Słupi na zakręcie zabrali metr jezdni na rzecz ścieżki. Jak dla mnie to chore. Przecież to nie jest droga tylko dla samochodów osobowych. Druga sprawa wielu kierowców jeździ bardzo szybko przez wioskę i ścina zakret. Ciekawe al to wszystko będzie wyglądało po budowę ścieżki. Bardzo się cieszę że powstanie ścieżka rowerowa ale dlaczego kosztem innych uczestników ruchu drogowego. Nie można było tej ścieżki poprowadzić "zaplociem" A nie dopiero zakładane chodniki rozbieraja. Jak dla mnie robiona na odpierdol byle zrobić
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Zenon
12 dni temu ocena: 40%  9
Do Adam.. no właśnie..mnie też nikt nie pytał..no to kiedy się dowiem i za ile ? A jak zgody nie wyrażę to co ?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Adam
12 dni temu ocena: 60%  8
Mnie nikt nie pytał czy odkupią kawałek mojej ziemi gdzie ma ścieżka przebiegać? Jak to jest ?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Mieszkaniec
12 dni temu ocena: 100%  7
Wszystko jest super, tylko że ścieżka przebiegająca przez ulice Kamińskiego jest położona bezpośrednio przy wyjazdach z posesji , wyjeżdżając autem nie widac nadjezdzajacych rowerów. Do tej pory wiadomo mi o 5 potrąceniach. "Czekam" na wypadek śmiertelny bo znając system dopiero wtedy ktoś się za to weźmie.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Ozdeowieniec
12 dni temu ocena: 67%  6
A co ze szpitalem panie starosto ? Kiedy powiat będzie miał szpital ? Sprzedał się pan PiSowi . Teraz ścieżki są mało ważne. Zdrowie, jeszcze raz zdrowie.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Rowerzysta
12 dni temu ocena: 100%  5
Trochę bez sensu co kilometr przechodzić z jednej strony jezdni na drugą. Jak tu bezpiecznie jechać rowerem
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Orkan
11 dni temu ocena: 100%  4
Dokładnie:-)
~ as
12 dni temu ocena: 75%  3
Aby usprawnić ruch proponuję ronda. Nic tylko ronda. I koniecznie tunel w Słupi i Szymanowie. Te wsie zyskają na prestiżu.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Do ciekawego
12 dni temu ocena: 100%  2
Ścieżka ominie twoje poletko. Na pocieszenie - nie jesteś pierwszy.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Ciekawy
12 dni temu ocena: 85%  1
ILE DOSTANĘ ZA METR KWADRATOWY POLA POD ŚCIEŻKI
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji