Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY

Jutrosińskie inwestycje w toku. Kiedy prace się zakończą?

› Aktualności miesiąc temu    30.05.2020
Honorata Dmyterko
komentarzy 14 ocen 5 / 100%
A A A

Pandemia koronawirusa nie wpłynęła znacząco na realizację gminnych inwestycji, w tym największej - kanalizacji w Ostojach i Szkaradowie. - Niektóre prace spowolniły, ale nie ma żadnych opóźnień - uspokaja burmistrz Romuald Krzyżosiak.

Największą inwestycją realizowaną obecnie przez Gminę Jutrosin jest budowa kanalizacji sanitarnej w Ostojach i Szkaradowie. Prace za prawie 9 mln zł wykonuje firma EKO-KAN-GAZ. Rozpoczęły się one pod koniec ubiegłego roku. Jak informuje burmistrz, w związku pandemią prace zostały ograniczone, ale są kontynuowane. - Roboty zaczęto bardzo szybko, tuż po wyłonieniu wykonawcy i na dzień dzisiejszy nie mówimy o żadnych zapóźnieniach, po prostu w pewnym momencie zwolniono tempo prac - podkreśla Romuald Krzyżosiak.

Zadanie obejmuje budowę rurociągu na odcinku ponad 8 km, a ponadto - 4 przepompownie (3 w samym Szkaradowie) oraz 299 przyłączy. Prace mają się zakończyć do 31 maja przyszłego roku.

Gmina Jutrosin przystąpiła również do projektu w ramach programu „Pięknieje Wielkopolska Wieś”. - Zostały złożone trzy wnioski dla Bartoszewic, Nad Stawem i Starego Sielca, które mam nadzieję, że zostaną pozytywnie rozpatrzone i będziemy mogli przystąpić do prac. Również na ten rok planowana jest przebudowa fragmentu drogi w miejscowości Janowo. Tu jednak prace przewidzieliśmy na drugą połowę roku - zaznacza włodarz. Jak informuje Romuald Krzyżosiak, przesunięty został na lipiec przyszłego roku termin ostatecznej rekultywacji zamkniętego wysypiska śmieci. - Ten fakt nie wynika jednak z zagrożenia koronowirusem, ale z innych przesłanek. Wykonaliśmy już prace zaplanowane na dawnym wysypisku na ten rok, tzn. zgromadzona została odpowiednia ilość gliny i ziemi. W przyszłym roku zamkniemy ostatecznie temat wysypiska - wyjaśnia burmistrz.

+ 5 głosów: 5 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (14)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Elwira
dzisiaj 08:59 14
Cześć! Na imię mam Elwira, mam 23 lata. Chcę znaleźć mężczyznę do miłych spotkań i kontaktu w nudne dni. Z przyjemnością odpowiem wszystkim samotnym bo sama czuję się samotna, napisz do mnie na stronie randkowej gdzie spokojnie moglibyśmy pogadać, również na stronie znajdziesz moje odważne fotki mój profil to : www.milepanie.pl/elwirka...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Mieszkaniec
miesiąc temu ocena: 10%  13
Drodzy forumowicze, pragnę przypomnieć że Pan Koszarek przez okres swojej kadencji zrobił niewiele,drogi lipa, ścieżki rowerowe w gminie Jutrosin nie istnieją. Jeden odcinek z Jutrosina do Dubina to jest nic!!! Ale dobre i to. Co do drug i kanalizacji to fakt są realizowane projekty które złożył Koszarek ale przypominam, że dopiero przy ostatniej kadencji zaczął coś robić bo mu się grunt pod nogami topił.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Ola
miesiąc temu ocena: 22%  12
Kłamstwo wnioski złożył nowy burmistrz
~ Tola
miesiąc temu ocena: 83%  11
Do Jdksk , piszesz , że wystarczy honorów dla przeszłości ,gdyby nie ludzie z przeszłości ,którzy walczyli o między innymi o wolność dla ciebie .....byłbyś świniopa..m ,....więc jednak oddaj honor tym ludziom.....bo im się należy ....
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Jola
miesiąc temu ocena: 29%  10
Co wy pierniczycie. Koszarka już nie ma prawie dwa lata. Krzyzosiak robi swoje i na tyle ile kasy jest w budżecie. I co najważniejsze burmistrz realizuje to co uchwali rada.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ pkp
miesiąc temu ocena: 70%  9
Krzyżosiak Romuald realizuje inwestycje które rozpoczął poprzedni burmistrz Pan Zbigniwe Koszarek. Aktualny nic porządnego nie zrobił. W okresie pandemii, kiedy żyje się ludziom gorzej to wymyślił naszym kosztem swoistą tarczę pandemiczną i dla swojej wygody powołał wiceburmistrza
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Wojciech
miesiąc temu ocena: 90%  8
Rondo i kanalizacja to projekty poprzednika.
~ Wojciech
miesiąc temu ocena: 38%  7
Kłamstwo!!! Już prawie dwa lata po wyborach. Dofinansowanie uzyskano dzięki staraniom już nowego burmistrza. Drogę w Jutrosinie tez zrobiono dzięki staraniom Pana Romualda. Wszystkie inwestycje które robi idą na konto już nowej władzy.
~ romuś
miesiąc temu ocena: 100%  6
Cyngiel , z tą" czarną drogą" masz racje , należałoby ją reaktywować , tylko gdzie te kute bramy ???,,pewnie na złomie ....a jeśli chodzi o burmistrza...niepotrzebna ironia.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Mieszkaniec
miesiąc temu ocena: 100%  5
A czy kutą bramę może ktoś sobie przywłaszczył? Znaczy się zwyczajnie zwinął.
~ cyngiel
miesiąc temu ocena: 76%  4
A tak narzekacie na burmistrza .wieś pięknieje , miasto biednieje a ludziom żyje się coraz gorzej ............ Gdyby tak jeszcze odtworzyć " czarną drogę " drogę książęcą z pałacu w Starym Sielcu na dworzec PKP, byłaby to wspaniała atrakcja i uhonorowanie rodu książąt Czartoryskich , którzy tyle dobrego zrobili dla tej ziemi , ziemi Jutrosińskiej i Starego Sielca .
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Irena
miesiąc temu ocena: 33%  3
Zrób coś dla miasta tak zupełnie bezinteresownie sam z siebie,narzekać każdy potrafi
~ Ppp
miesiąc temu ocena: 56%  2
Przepraszam a co by mieli zwiedzać na tym PKP. Te chołdy gruzu i śmieci.
~ Jdksk
miesiąc temu ocena: 50%  1
Wystarczy już tych honorów dla przeszłości.