Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY

Kobietę i dziecko zabrano do szpitala. Podejrzewano, że podtruli się czadem

› Aktualności 8 miesięcy temu    2.12.2019
Grzegorz Heluszka
komentarzy 1 ocen 2 / 100%
A A A

Podejrzenie ulatniania się tlenku węgla było przyczyną dwóch interwencji strażaków w Rawiczu i Gołaszynie.

W niedzielę (1 grudnia) około godz. 17.00 w bloku przy ulicy Bobrowskiego załączył się czujnik tlenku węgla. Mieszkańcy wezwali straż pożarną i sami zaczęli wietrzyć mieszkanie, które opuścili przed przyjazdem służb ratowniczych. - Dokonany pomiar składu powietrza w pomieszczeniach nie wykazał obecności tlenku węgla - mówi mł. bryg. Krzysztof Skrzypczak, oficer prasowy rawickiej komendy.


Minionej nocy strażaków wezwano do Gołaszyna. Około godz. 4.00 nad ranem u 27-letniej kobiety wystąpiły duszności i zawroty głowy. Zachodziło podejrzenie zatrucia tlenkiem węgla. Przybyły na miejsce zespół ratownictwa medycznego zabrał kobietę i jej 2-letniego syna do szpitala na badania.

Strażacki detektor również w tym przypadku nie wykazał obecności CO w powietrzu. W szpitalu lekarz wyeliminował ten gaz jako przyczynę pogorszenia się stanu zdrowia pacjentki.

- Ostrzegamy przed śmiertelnym zagrożeniem powodowanym przez tlenek węgla. Apelujemy o przestrzeganie podsawowych zasad bezpieczeństwa. Sugerujemy również montaż czujników tlenku węgla i dymu, które w porę ostrzegają nas o niebezpieczeństwie - apeluje Krzysztof Skrzypczak.


Czytaj także o Jarmarku Bożonarodzeniowym w Bojanowie - TUTAJ

+ 2 głosów: 2 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (1)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Avip
8 miesięcy temu 1
Bobrowskiego. Przecież w pobliżu jest sieć ciepłownicza, po co się truć....?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji