Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 e-wydanie

Kolejna gmina wspiera szpital. 50 tys. zł od Bojanowa

› Aktualności› Samorząd 3 miesiące temu    24.03.2020
Joanna Miśkowiak
komentarzy 8 ocen 5 / 100%
A A A

Jak poinformowała nas wiceprezes Szpitala Powiatowego w Rawiczu, Ewa Kaźmieruk, kolejny rawicki samorząd zadeklarował pomoc finansową w walce z koronawirusem. Tym razem jest to gmina Bojanowo.

Burmistrz Bojanowa  Maciej Dubiel po konsultacji z radnymi Rady Miejskiej zdecydował o przekazaniu kwoty 50 000 zł Szpitalowi Powiatowemu w Rawiczuna zadania związane z zapobieganiem, rozprzestrzenianiem się oraz zwalczaniem skutków choroby zakaźnej wywołanej koronawirusem.

Środki te wykorzystane zostaną między innymi na zakup sprzętu jednorazowego użytku, środków ochrony osobistej, czy środków do dezynfekcji.

- Wspólnie z radnymi uznaliśmy, że w obecnych okolicznościach należy dodatkowo wesprzeć instytucję, która dba o zdrowie i życie naszych mieszkańców. Umowa jest podpisana. Zadeklarowana kwota, jeszcze dzisiaj zostanie przelana na konto szpitala - informuje burmistrz Maciej Dubiel.

Wcześniej Powiat Rawicki udzielił pomocy w kwocie 60 tys. zł, a gmina Rawicz poinformowała, że przekaże 100 tys. zł. 

 

+ 5 głosów: 5 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (10)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Men
3 miesiące temu ocena: 100%  10
Bardzo szlachetnie postąpiła gmina Bojanowo i pewnie dużo innych darczyńców wspierając szpital.Ale myśle ze było by lepiej gdyby osoby chcące wspierać nasz szpital przekazywały już zakupione przez nich potrzebne artykuły ochrony osobistej.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Luk
3 miesiące temu ocena: 100%  9
Wszystkie gminy cos robi, wspieraja szpitale, rozdaja mseczki mieszkanca a co robi burmistrz Jutrosina? Tu nie dzieje sie nic oprocz tego ze urzad obsluguje (jak juz musi) przez uchylone okno. Panie burmistrzu moze czas cos zrobic dla swoich mieszkancow, moze poza napisaniem na fb.zebysmy sie trzymli razem wyjsc z jaka inicjatywa aby zabezpieczyc swoich wyborcow
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Afrodyta
3 miesiące temu ocena: 75%  8
Skoro pracownicy gminy chodzą po domach i roznoszą nam podatki,a jak są wybory to burmistrz roznosi swoje ulotki, to może tak zakupić maski i poroznosić mieszkańcom gminy Bojanowo ? Gmina wsparła szpital ? Ok, a z nami to co ?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ 123
3 miesiące temu ocena: 67%  7
Śmieszne to jest, wszyscy dają pieniędze niby szpitalowi, a ludzi traktują jak zwierzęta. Nawet nie udowodnią tego, że wszystkie te pieniądze co szpital w Rawiczu dostanie, zostaną one przeznaczone na maski, ubrania i płyny dezynfekujące. Mam znajomego który jest Ratownikiem medycznym i w Rawiczu i w Puszczykowie i to co on mi pisał to się w głowie nie mieści. Lekarz który miał do czynienia z osobą zarażoną koronawirusem w Puszczykowie (Kobieta zmarła) Do dnia dzisiejszego siedzi w domu, a co najlepsze nie pobrali mu żadnego wymazu. W telewizji trobią, że testy na koronawirusa są robione przez 24h na dobę a to bzdura, bo są od 7 do 15. I pracuja tam dwie osoby gdzie dziennie mogą sprawdzić 16 próbek, reszta idzie do wywalenia. Ale spokojnie dalej głosujcie sobie na tych oszustów z PiS. PS w telewizji mówią to co oni chcą usłyszeć i tyle. Tak naprawdę na tą chwilę w Polsce jest minimum 5 tys zarażonych na Covid-19, bo większość ludzi i tak nie została przebadana lub próbki zostały wywalone. A większośc ludzi wraca już do kraju i przywozi to kurestwo niestety :)
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Poblo
3 miesiące temu ocena: 75%  6
Dobra decyzja. Może w tym roku zrezygnować też z Dni Bojanowa . Zaoszczedzone grube pieniądze przeznaczyć też na walkę z wirusem. Czekam też na odzew księży naszego piwiatu - może jakaś zrzutka parafii ????
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ yyy
3 miesiące temu ocena: 75%  5
Brawo dla kolejnego włodarza czekamy na pozostałych
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Vatowiec
3 miesiące temu ocena: 100%  4
Nie gmina tylko mieszkańcy gminy
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ do pani redaktor
3 miesiące temu ocena: 100%  3
Nie kolejny rawicki samorząd a bojanowski samorząd powinno być różnica może niewielka ale zasadnicza
~ Sołtys
3 miesiące temu ocena: 100%  2
Niech wszyscy radni ze wszystkich gmin przeleją swoje diety za marzec na konto szpitala.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ythg
3 miesiące temu ocena: 92%  1
Świetna decyzja, po prostu nie wydawajcie debilnej książki kucharskiej za 38000 i kolejne pieniądze się znajdą.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji