Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY

Kolejne serce na nakrętki. Tym razem stanęło w Słupi Kapitulnej

› Aktualności miesiąc temu    1.12.2020
Honorata Dmyterko
komentarzy 3 ocen 6 / 50%
A A A

Od soboty w centrum Słupi Kapitulnej stoi metalowe serce na nakrętki. Instalacja stanęła na terenie tzw. "Stawku", przy przystanku autobusowym. 

- Serduszko to zawitalo do naszej wioski dzięki małżeństwu o ogromnym sercu: Sławki i Krzysztof Rogalów, którzy zasponsorowali nam tę wspaniałą rzecz. Na początku ja wyszłam z taką propozycją, ale brakowało nam pieniędzy, żeby ten pomysł zrealizować. Kiedy już straciłam nadzieję, nasza sołtys została poinformowana przez pana Rogalę, że oni nam zasponsorują serducho! - podkreśla Wioleta Niziołek, radna Gminy Rawicz. Przy okazji apeluje, aby wrzucać tam nakrętki od plastikowych butelek.

Serduszko zostało wykonane przez firmę "Gregor" z Dębna Polskiego.

Metalową instalację odebrała sołtys Barbara Niwczyk, a rada sołecka z wielką przyjemnością zamontowała ten dar w centrum wioski.

Cel akcji jest szczytny.

- W pierwszej kolejności będziemy zbierać nakrętki na Alicję Łyszcz oraz Dominika Śliwińskiego. Zebrane nakrętki podzielimy sprawiedliwie na pół i przekażemy rodzicom. Zdajemy sobie sprawę, że chwilę to potrwa - jest okres zimowy i wiadomo, że tyle napojów się nie pije, a więc i okres zbierania będzie w tym przypadku dłuższy - dodaje Wioleta Niziołek.

Przy okazji podkreślają świetną współpracę z szefowa wioski. - My z panią sołtys to jak dwie siostry - bardzo dobrze się rozumiemy. Jak jedna ma pomysł to dzwoni do drugiej i kombinujemy, jak to zrobić, żeby wyszło - śmieje się radna. 

+ 3 głosów: 6 (50%) 3 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (2)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Mieszkaniec
miesiąc temu ocena: 100%  2
Czytajcie ze zrozumieniem wyraźnie pisze na kogo są zbierane nakretki
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Osioł
miesiąc temu 1
Jest napisane jak już.