Kolejorz Mistrzem Polski

Kolejorz Mistrzem Polski - Zdjęcie główne

Wielkie poznańskie święto. Po 17 latach przerwy Lech Poznań znowu Mistrzem Polski. Kolejorz pokonał Zagłębie Lubin 2:0. \r\n
Feta na poznańskim rynku trwać będzie pewnie do wczesnych godzin rannych. Fani przygotowali dla swoich idoli niebywałe widowisko z karnawałowym wręcz ceremoniałem. Piłkarze w eskorcie kibiców przejadą do centrum stolicy Wielkopolski, by uczcić swój, jakże cenny tytuł Mistrza Polski Ekstraklasy. Podopieczni Jacka Zielińskiego w 30. kolejce Ekstraklasy pokonali KGHM Zagłębie Lubin 2:0. Pierwszy szczęśliwy gol poznańscy piłkarze zyskali dzięki obrońcy przeciwników. Semir Stilić dośrodkował z rzutu wolnego, w polu karne, głową uderzył Grzegorz Wojtkowiak, a przed własną bramką niefortunnie interweniując Wojciech Kędziora, skierował piłkę do własnej siatki. 58 minuta należała już do Lechitów. Robert Lewandowski - napastnik Kolejorza podwyższył wynik meczu o jedno oczko, stając się tym samym ostatnim ogniwem w łańcuchu zdarzeń o tytuł najlepszej drużyny piłkarskiej w kraju. (mac)