Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY

Koniec rundy jesiennej w klasie A. Awdaniec skuteczny w starciu z liderem

› Sport i rekreacja› Aktualności 8 miesięcy temu    13.11.2019
Dawid Bela
komentarzy 2 ocen 0 / 0%
A A A
Karol Deka (z lewej) strzelił bramkę w Pawłowicach. Z prawej starcie Damiana Kędzi z Ruchu (w żółtej koszulce) z Piotrem Wawrzyniakiem z PelikanaKarol Deka (z lewej) strzelił bramkę w Pawłowicach. Z prawej starcie Damiana Kędzi z Ruchu (w żółtej koszulce) z Piotrem Wawrzyniakiem z Pelikana fot. archiwum

Piłka nożna. Pierwsza połowa sezonu już za zawodnikami drużyn, grających w klasie A. Zespoły z powiatu rawickiego (Pelikan Dębno Polskie, Ruch Bojanowo i Awdaniec Pakosław) zdobyły w ostatniej kolejce 7 (z 9 możliwych do zdobycia) punktów. Wszystkie grały na wyjazdach.

W sobotę Pelikan Dębno Polskie rywalizował z ekipą ze Starego Bojanowa. Już po pierwszej połowie przyjezdni prowadzili 3:0. Bramki zdobyli: Mariusz Świątnicki, Wojciech Niedźwiecki i Przemysław Staniszewski. W drugiej części meczu gospodarze zanotowali dwa trafienia, przyjezdni jedno (drugą bramkę zdobył Przemysław Staniszewski). Ostatecznie ekipa Łukaszy Bojdy wygrała 4:2. 


Tego samego dnia Ruch Bojanowo grał w Święciechowie z miejscowym Kormoranem. Gospodarze objęli prowadzenie w 62. minucie spotkania. Podopieczni Andrzeja Loksia zdołali odwrócić losy meczu. Po bramkach Marcina Jarczewskiego i - już w doliczonym czasie gry - Bartosza Dudzika wywieźli trzy punkty z terenu powiatu leszczyńskiego. Wygrali 2:1.


W poniedziałek Awdaniec Pakosław udał się do Pawłowic na spotkanie z miejscowym MTS-em. Ekipa z powiatu leszczyńskiego - po wcześniejszym zwycięstwie z Pelikanem - została liderem rozgrywek. Przed podopiecznymi Adama Waresiaka stało zatem trudne zadanie.

Wszystkie bramki padły w drugiej części spotkania. Pierwsze trafienie zanotowali gospodarze. Goście wyprowadzili dwa, skuteczne "ciosy". Po bramkach Karola Deki i Wojciecha Cieplika jeszcze w 81. minucie spotkania prowadzili. MTS-owi udało się jednak wyrównanć. Ostatecznie, podopieczni Adama Waresiaka wywieźli z Pawłowic punkt.


Po 13 spotkaniach rundy jesiennej Pelikan jest na drugiej lokacie. Ma tyle samo punktów co lider - MTS (33), ale przegraną w bezpośrednim starciu. Na czwartym miejscu jest Awdaniec (24 punkty), a na szóstym - Ruch (22). Bojanowianie jesienią wszystkie mecze rozgrywali na wyjazdach. Na wiosnę, będą gospodarzami w każdym ze spotkań.

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (2)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ kiwo
8 miesięcy temu ocena: 50%  2
bramki dla ruchu bojanowa zdobyli - marcjan staniszewski i dudzik bartek '
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ neutralny
8 miesięcy temu ocena: 100%  1
ruch bedzie niebezpie czny i urwie punkty mocniejszym uwierzyli po wyjazdach na jesien
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji