Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 e-wydanie

Kopalnia odkrywkowa „wejdzie tylnymi drzwiami”?

› Aktualności 8 miesięcy temu    10.10.2019
komentarzy 91 ocen 11 / 18%
A A A

Obawy wśród przedsiębiorców i samorządowców - nie tylko z naszego regionu wzbudził najnowszy projekt nowelizacji prawa geologicznego.
- Jeżeli wejdzie w życie, budowa odkrywki na złożu Oczkowice w okolicach Rawicza i Gostynia stanie się formalnością - uważa Leszek Wenderski, prezes Stowarzyszenia „Przedsiębiorczość dla Ekologii”.

Poruszenie wywołała propozycja zmian w prawie geologicznym i górniczym wysunięta przez grupę posłów Prawa i Sprawiedliwości (wpłynęła do sejmu 9 września). Za „mocno kontrowersyjny” projekt uznał Związek Powiatów Polskich podnosząc w szczególności kwestię ograniczenia samorządom możliwości zablokowania inwestycji, które te uważają za godzące w ich interesy.

Ten niepokój podzielają także władze powiatu rawickiego. - Projekt wprowadza też szczególny uproszczony tryb przygotowania i realizacji inwestycji w zakresie wydobycia węgla kamiennego i brunatnego. Przyznaje zdecydowany prymat interesowi gospodarczemu przedsiębiorców zajmujących się wydobyciem węgla kamiennego i brunatnego, ponad interesem samorządu terytorialnego, społeczności lokalnych (...). Jako samorządy na pewno będziemy przeciwstawić się takiej propozycji – komentuje Adam Sperzyński, starosta rawicki.

Autorzy nowego prawa nie ukrywają celów zaproponowanych zmian, które mają wychodzić „naprzeciw postulatom przedsiębiorców zajmujących się wydobywaniem węgla kamiennego lub węgla brunatnego”.

Ich intencją jest także „usunięcie przeszkód prawnych komplikujących poszczególne etapy realizacji inwestycji”. 
Tymczasem politycy partii rządzącej niejednokrotnie zapewniali, że do budowy odkrywki na naszym terenie nie dopuszczą.
- Dopóki rządzi Prawo i Sprawiedliwość sprawa kopalni nie przesunie się choćby o milimetr w stronę budowy. My tej kopalni nie budujemy, my jej nie chcemy. Reprezentujemy właśnie takie stanowisko - zapewniał Jan Dziedziczak na konferencji prasowej w Gostyniu na początku października.

Niebezpieczna furtka
Prezes Stowarzyszenia „Przedsiębiorczość dla Ekologii” określa projekt ustawy jako „niebezpieczną furtkę do eksploatacji węgla”. Podkreśla, że zgodnie z nim nie będą brane pod uwagę czynniki społeczne, ekonomiczne czy naturalne, związane z lokalizacją złoża. - Dla nas oznacza to zaprzepaszczenie dorobku wielu pokoleń przedsiębiorców i rolników, którzy przez wieki budowali unikalny charakter naszego regionu - zwraca uwagę Leszek Wenderski. Natomiast zdaniem naukowców „wszystkie te kryteria powinny mieć wpływ na decydowanie o wyznaczaniu złóż strategicznych, żeby nie postępować wbrew woli mieszkańców.

Przypadkowy podpis
-Ten podpis to jest zwykły „wypadek przy pracy”. Nie powinien się tam pojawić. Ja zdania nie zmieniam. Nadal jestem przeciwny, żeby na złożu Oczkowice powstała kopalnia odkrywkowa - mówi o wycofaniu swojego poparcia dla projektu ustawy poseł Jan Mosiński. Parlamentarzysta twierdzi, że nie uczestniczył w pracach nad nowym prawem, a podpisał je dlatego, gdyż myślał, że „dotyczy „złóż, które znajdują się na terenie Bełchatowa”.
odaje, że gdyby jednak nowelizacja w obecnym kształcie była poddana pod głosowanie w sejmie nie poprze jej, gdyż się z nią „głęboko nie zgadza”.
Projekt nowelizacji poparł  też poseł Piotr Kaleta, który podczas spotkania z wyborcami w Miejskiej Górce, zastrzegł, że podpis wycofa.

Bogdan Bujak, (AgFa)

+ 2 głosów: 11 (18%) 9 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (91)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ górnik mały
6 miesięcy temu 91
a niech budują kopalnie. dobra robota będzie i górnicze wynagrodzenia i 13 i 14 stki i emeryturka i wszystko będzie. budować, budować. lecę CV składać :)
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Florian
6 miesięcy temu ocena: 100%  90
Ludu rawicka gostyński chciałeś zostać oszukany przez Dziedziczaka i Kaletę? to zostałeś oszukany i zagłosowałeś na partię demontażu Polski
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Wiki
6 miesięcy temu ocena: 100%  89
Jak zawsze pincet plus zamuliło mózgi ludziom
~ Kasia katoliczka
7 miesięcy temu ocena: 67%  88
za tym stoi TVN i Anita Werner przyjechała do rawiczan rozwiązać sprawę zamknięcia sewsu po rozmowie z pracownicami stwierdziła że są poje,, i nie da się reportażu o tym nakręcić zainteresowała się sprawą odkrywki bo można na tym zarobić i z Solożem zmienili prawo
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ aa
8 miesięcy temu ocena: 100%  87
czyzżby pisowcy znowu wyrolowali wyborców? i to naszych krajan z powiatu rawickiego? no niemoże być!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ atom
8 miesięcy temu ocena: 46%  86
Kopalnia wybawi naszych wiecznie niezadowolonych rolników z trudu pracy na roli . Każdy z nich wreszcie będzie mógł pójść do pracy na etat do miasta . Nie będzie już narzekania że za mokro albo za sucho .
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Agnieszka
8 miesięcy temu ocena: 50%  85
PIS dzisiaj zablokował w sejmie ustawę nie będzie rozpatrywana dzięki PIS nie będzie kopalni podziękujmy im z 4 lata ponownym wyborem jesteście wielcy i słuchacie społeczność lokalna
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Erazm
6 miesięcy temu ocena: 100%  84
Agnieszko kłamiesz i oszukujesz wyborców to nieprawda ze PIS zablokował swoją własną inicjatywę. Nie kłam więcej bo nie wypada nawet jak jesteś pisowcem
~ Ania
8 miesięcy temu ocena: 67%  83
Dobrze że PO przegrała nie będzie kopalni tak jak oni chcieli całe szczescie
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Damian
6 miesięcy temu ocena: 100%  82
To nie PO chciało a może nawet gdyby chciało to nie wnieśli do Sejmu projektu zmian w prawie Geologicznym na niekorzyść samorządów. To PIS weźmie Rawicz i okolice siła nawet nie będziecie wiedzieć kiedy nocą uchwalą rano Duda podpisze i w południe sie zacznie. W dupie mają protesty teraz do wyborów 3,5 roku
~ sos
8 miesięcy temu ocena: 77%  81
na to teraz macie PiS, który ma gdzieś mieszkańców. A w całej gminie Miejska Górka poparcie dla pisowców ogromne. Ludzie są niestety głupi. Zamiast głosować na Konfederację, która w programie miała m.in. to że niepodważalną własność każdej osoby do swojej ziemi, to głosują na 500 +. Parodia.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Reporterka polsatu
8 miesięcy temu ocena: 43%  80
nie rozumiem działu w rawicz 24 z wielkopolski o życiu wielkopolskiej patologii po co to komu komu chce 24 tym działem dopier.. i kogo tymi bzdurami pomówić co to za program typu 997 i czemu policja rawicka wypowiada się na każdy temat chociaż do powiedzenia nic nie ma co to państwo policyjne
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Zenon
8 miesięcy temu ocena: 50%  79
Moja odpowiedź aktualny wynik 49 procent PIS
~ Gratulacje Wielka Polska znów wygrała brawa dla wygranej partii PIS
8 miesięcy temu ocena: 42%  78
Gratulacje Wielka Polska znów wygrała brawa dla wygranej partii PIS
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Zenon
8 miesięcy temu ocena: 41%  77
Niebawem cisza wyborcza gratuluję PIS miazdzacego zwycięstwa jesteście wielcy niech żyje Wielka Polska i PIS
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ A złotówki lecą
8 miesięcy temu ocena: 38%  76
Raz Zenon, raz Damian tak działa troll PiSowski
~ Gość
8 miesięcy temu ocena: 57%  75
Wierzę w mądrość wyborców w naszym okręgu, że pokażą czerwoną kartkę posłom PiS za kopalnię.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Jacek
8 miesięcy temu ocena: 100%  74
I co słaba ta twoja wiara przegrałeś z kretesem cienkie bolki haha
~ Jagoda
8 miesięcy temu ocena: 62%  73
Ale ty naiwny jesteś przecież kopalnia to raj dla tego mięsa a PIS będzie miało ok 50 procent skąd ty się urwałeś że oczywistych rzeczy nie kumasz?
~ Jagoda i Adam
8 miesięcy temu ocena: 47%  72
Pewnie za zagłosujemy na PIS dzięki nim moje dzieci mają 1500 zł co miesiąc i ci roku wakacje w Hiszpanii a ja i moja żona dostaliśmy podwyżki w budżetówce o 1500 zł więcej na głowę w ciągu 3 lat natomiast moja teściowa ma leki za darmo bo skończyła 75 lat a co mieliśmy za PO ? Wakacje w Osiecznej i słowa pracodawcy jak ci się nie podoba to się zwolnij a teraz ja mówię mu chamie mam Cię gdzieś ;)
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ pobudka
7 miesięcy temu 71
Obudź się! Wstawaj, zesrałeś się ;-)
~ Waldek
8 miesięcy temu ocena: 52%  70
Jestem z PO i chce kopalni w Rawiczu jak cała zresztą partia ale głośno tego nie wolno nam na razie mówić głosujecie za PO
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Trollo
8 miesięcy temu ocena: 67%  69
Waldek ty pisiorski troll jesteś!!!!
~ StopKopalni
8 miesięcy temu ocena: 61%  68
Już widzę jak ktokolwiek z regionu dostanie pracę w kopalni haha. Przed zabraniem głosu w komentarzach polecam najpierw wyszukać w Google jak wygląda kopalnia odkrywkowa (Ilu widzicie pracowników na zdjęciach? Jednego, dwóch?) Jak można chcieć takiej kopalni u nas... Serio chcecie odczuwać wstrząsy, wdychać toksyczne pyły, żyć w hałasie i jak umiera życie w południowej Wielkopolsce? Zwolennicy kopalni, obudźcie się! Robicie na złość rolnikom będąc za kopanią? W ten sposób robicie na złość sobie i kolejnym pokoleniom!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ MaZUR KLAWISZ
8 miesięcy temu ocena: 95%  67
Babcia mi dała do myślenia 50 lat temu każdy w domu palił węglem dosłownie każdy i nie było problemu smogu niech wam też da to do myślenia kto tu kłamie moja babcia;)?
~ Psychiatra
8 miesięcy temu ocena: 29%  66
Te zapowiadane przez Ciebie wstrząsy mogłyby być zbawienne dla twojego zdrowia.
~ Maćkowiak
8 miesięcy temu ocena: 53%  65
I tak się kończy ślepa wiara w PiS-orów.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ K2
8 miesięcy temu ocena: 83%  64
To dopiero poczatek. Od poniedziałku będą działy się czary
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Gość
8 miesięcy temu ocena: 73%  63
Usunięto komentarz. Dlaczego usuwacie nieprzychylne komentarze? Nikt nie chce mieć kopalni pod nosem. Prawda w oczy kole. Zamiast wydobywać gaz ziemny będziemy mieli smród, pył, hałdy. Nie głosujecie na PiS. Kopalnia to katastrofa dla regionu. Głosowanie ma być tuż po wyborach 15-16.10.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Jacek
8 miesięcy temu ocena: 46%  62
Wszystcy właśnie chcą kopalni koło Rawicza chcą godnie w tej kopalni zarabiać nasz złe informacje
~ atom
8 miesięcy temu ocena: 35%  61
Wszyscy chcą mieć cały czas prąd ,do tego tani, to nie wiem czemu są przeciwni elektrowniom , Bajeczki o fotovoltaice i wiatrakach są dobre dla ich producentów i dystrybutorów . Ciekawe czy ktoś z Was pomyślał skąd bierze się prąd kiedy nie ma wiatru i słońca . Dlatego jeśłi nie będzie atomu musi być węgiel .Przewidywalne źródła prądu są niezbędne żebyśmy mogli funkcjonować .Może być jeszcze prąd z biogazowni ale będzie dużo droższy ,
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ anna
8 miesięcy temu ocena: 77%  60
Żaden poseł PIS nic nie usunie ,żadnego podpisu pod projektem ustawy. Zrobią tak, jak każe Kaczyński. Oni nie mają nic do powiedzenia i kłamią bo chcą żebyśmy na nich głosowali.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ KOD
8 miesięcy temu ocena: 50%  59
Aniu no śmiało odpowiedź na to proste pytanie.
~ KOD
8 miesięcy temu ocena: 69%  58
A poseł Neumann kłamał czy mówił prawdę?
~ Mat.
8 miesięcy temu ocena: 81%  57
Oni od tego najważniejszego kłamią. Co innego mówią a następnie co innego robią. Przecież kłamstwo to nie grzech ciężki.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Wierny
8 miesięcy temu ocena: 79%  56
Wyspowiadają się u Rydzyka i już po sprawie ! Odpust całkowity, nawet pokuty im nie zada.
~ Xd
8 miesięcy temu ocena: 58%  55
Tak wgl jak będzie potrzeba to tak czy siak jedni albo drudzy albo trzeci i tak zrobią kopalnie i tyle. Ludzie. Myślcie.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ........
8 miesięcy temu ocena: 67%  54
Czytanie tych wszystkich komentarzy przyprawia o wymioty :)
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ do ...........
8 miesięcy temu ocena: 58%  53
Nie czytaj, nie będziesz rzygał
~ DFGN
8 miesięcy temu ocena: 18%  52
DLACZEGO REAKCJA NIE USUWA HOMOFOBICZNYCH KOMENTARZY??????
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ DAMIAN
8 miesięcy temu ocena: 60%  51
Bo to nie są Niemcy tylko Wolna Polsja
~ RawMat
8 miesięcy temu ocena: 25%  50
Ludzie do budowy kopalni nigdy nie dojdzie co wy panikujecie przeczytajcie dokladnie jaki jest zlozony projekt ustawy zaden z was nie czytal a sie klucicie bo jeden Pa....nt rzucil haslo przed wyborami gdzie byli tyle jat co zrobili konkretne dowody a noe slowa
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ MaZUR KLAWISZ
8 miesięcy temu ocena: 55%  49
PiS w Rawiczu w pondziałek 55 procent poparcia PO 11 PSL 4 hahaha
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Dusiu
8 miesięcy temu ocena: 74%  48
Rawicz w wyborach EU 44% PIS.!!! Sami sobie jssteście winni.. no ale pincet dali
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ DAMIAN
8 miesięcy temu ocena: 48%  47
Pewnie że dali i to dla każdego dziecka dali też każdemu emerytowi a PO dało długi i biedę wstyd za złodzieji
~ Ciekawy
8 miesięcy temu ocena: 70%  46
Czy jest prawdą że sam kasujesz 1500 zł 500+ miesięcznie?
~ Gal
8 miesięcy temu ocena: 64%  45
Wdac ze głos zabierają tylko pisiory. Ten PiS wam wyjdzie jak się pieniądze skończą i chleb będzie po 15-20 zł to się oczy otwora
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ DAMIAN
8 miesięcy temu ocena: 33%  44
Marzenie ściętej głowy chleb kupuje za 1,50 haha
~ CO2 PLANETA B
8 miesięcy temu ocena: 91%  43
Na całym Świecie protesty by ratować planetę a u nas w Wielkopolsce chcą zniszczyć ziemie najwyższej klasy , Milickie stawy Rezerwat Przyrody kilka wysoko rolniczych wiosek i doprowadzić do ruiny co najmniej dwa miasta. Gdzie ci obrońcy przyrody teraz są ??? Ludzie sfrustrowani bo w gminie Rawicz harują za najniższą krajową są wstanie zrobić wszystko by wyrwać się z biedy.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Rolnik
8 miesięcy temu ocena: 57%  42
W Wielkopolsce jeść śmieć a nie ziemia skąd ty się urwałeś ziemię tu są najgorszej klasy
~ An
8 miesięcy temu ocena: 79%  41
Tam gdzie będzie kopalnia ludzie zostaną bez swojego dobytku(mieszkań, domów) , nie będzie pól, środowisko będzie zanieczyszczone kopalnia. Co za tym idzie powietrze którym będziemy oddychać. Oni przeczą samym sobie najpierw dotacje na ogrzewanie gazowe a teraz kopalni im się zachciało. Niech patrzą co robią.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Chłop folwarczny
8 miesięcy temu ocena: 21%  40
Sprawę kopalni porusza kandydat PO na senatora. PO kilku godzinach pojawia się artykuł na ten temat.Przez 3 godziny pojawia się 40 komentarzy w większości autorstwa jednego chorego człowieka.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ KK
8 miesięcy temu ocena: 58%  39
PRZECZYTAJCIE O ILE UMIECIE https://krytykapolityczna.pl/k...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ MaZUR KLAWISZ
8 miesięcy temu ocena: 57%  38
Ruska propaganda
~ Olga
8 miesięcy temu ocena: 34%  37
Przeciętne zarobki w kopalniach węgla brunatnego w Polsce to 13000 zł brutto wiem że zarabiając 1500 w Rawiczu nie wiecie ile to jest nigdy takiej kasy w tym zacofanym Rawiczu nie zarabialiscie
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Olga
8 miesięcy temu ocena: 75%  36
Podam Ci adres Ogrodnicza 8 co mi zrobisz chcesz mnie pocałować w pondziałek i przyjść z szampanem za wygraną PIS )?
~ ?Lll
8 miesięcy temu ocena: 75%  35
Wnerwiony możesz mnie pocałować s odbyt lubisz to?
~ wnerwiony
8 miesięcy temu ocena: 45%  34
Czy ktoś może zdradzić IP tego osobnika ?
~ ...
8 miesięcy temu ocena: 50%  33
Dlaczego na rawickim rynku nie widać początku jakichkolwiek prac mimo tego że czas na wykonanie juz leci ?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Zenon
8 miesięcy temu ocena: 37%  32
Zdecydowanie jestem za kopalnia w Rawiczu zwolennik PO ;)
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Zenek do lekarza
8 miesięcy temu ocena: 75%  31
Zenek durniu, ale to PiS chce tej kopalni i uchwaliło ustawę.
~ TAKA PRAWDA
8 miesięcy temu ocena: 81%  30
wiekszosc posłów nie wie za czym głosuje
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ AMNEZJA
8 miesięcy temu ocena: 85%  29
UDAJĄ ŻE NIE WIEDZĄ. TAK SAMO JAK NA KOMISJACH ŚLEDCZYCH TRACĄ NAGLE PAMIĘĆ
~ Trawka na Wiejskiej
8 miesięcy temu ocena: 68%  28
PO-KO nas sprzedała, a PiSowcy szybko, przed wyborami, wycofują swoje podpisy poparcia dla tego projektu. Jedyni, którzy walczą o nasze interesy to Konfederacja i Trawka do Senatu.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ABSURD
8 miesięcy temu ocena: 71%  27
LEWACY PIEJĄ NA CAŁY ŚWIAT O EKOLOGI CO2 I ZAGŁADZIE ŚWIATA A U NAS CHCĄ NAJBRUDNIEJSZE ŹRÓDŁO WĘGLA BRUNATNEGO WYDOBYWAĆ ! TO JAKIŚ ABSURD
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Mira
8 miesięcy temu ocena: 80%  26
złodzieje z PO chcą kopalni bo pękne
~ ARMAGEDON
8 miesięcy temu ocena: 82%  25
JAK TU RUSZY KOPALNIA TO W RAWICZU BĘDZIE TRZEBA JAK NAJSZYBCIEJ SPRZEDAWAĆ NIERUCHOMOŚCI I UCIEKAĆ W ŚWIAT ! BO ZA CHWILĘ BĘDZIE TU PUSTYNIA ! W RAWICZU JUŻ JEST BIEDA WYSTARCZY SPOJRZEĆ NA DANE GUS ALE TO CO NADEJDZIE TYLKO JĄ POGŁĘBI I BĘDZIE NAS CZEKAŁ LOS KONINA TYLKO ŻE KONIN JEST DUŻO WIĘKSZY I MIAŁ LEPSZY STATUT MATERIALNY.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Jacek
8 miesięcy temu ocena: 50%  24
Bieda to jest teraz Rawiczu najbiedniejszy region Wielkopolski porównywany do Podlasia i Lubelszczyzny obudź się chłopie
~ Dejw
8 miesięcy temu ocena: 55%  23
PiS sie zastrzega. A was tak wy ...ie i bedzie mowil ze sie nic nie stało. A gorszy sort bedzie sie cieszyl ze jest gorszy ale nie glupi
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ZDEGRADOWANY MAZUREK
8 miesięcy temu ocena: 40%  22
Dzięki PiS jesz teraz szynkę na śniadanie a za PO jadłeś smalec jesteś zwykłym niewdziecznikiem tak się to nazywa;)
~ Klara
8 miesięcy temu ocena: 84%  21
To oni nie wiedzą co podpisują? Jak raz podpisałam umowę z para bankiem nie czytając jej dokładnie to konsekwencję ponoszę do dzisiaj. Masakra- na takich posłów nie będę głosować.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji