Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M ATouchPrint G1
R E K L A M AA1 e-wydanie

Koronawirus. Czy państwo przestanie wypłacać 500+? Premier odpowiada

› Aktualności 5 miesięcy temu    21.04.2020
Bartek Nawrocki
komentarzy 14 ocen 10 / 50%
A A A
 fot. Źródło: KPRM

Konferencja szefa rządu Mateusza Morawieckiego, minister Rodziny Pracy i Polityki Społecznej Marleny Maląg i Jadwigi Emilewicz, minister rozwoju.
Głównym tematem były działania rządu związane z tarczą antykryzysową, która ma zabezpieczyć Polaków między innymi przed utratą pracy w dobie kryzysu gospodarczego wywołanego przez pandemię.

 

- Śmiało można powiedzieć, że te półtora miliona wniosków, to tak jakby półtora miliona miejsc pracy. Raporty mówią, że Polska prowadzi działania w sposób właściwy. Tarcza ma służyć przede wszystkim ratowaniu miejsc pracy. To jest dopiero pierwszy kilometr w maratonie, czeka nas długa droga w wypracowaniu odpowiedniej polityki gospodarczej - powiedział Mateusz Morawiecki.

 

Premier powiedział też o swojej niedawnej rozmowie z Ursulą von der Leyen, przewodniczącą KE.

- Musimy zreorganizować nasz porządek gospodarczy również w Europie, o tym rozmawiałem z przewodniczącą Komisji Europejskiej. Potrzebny nam drugi plan Marshalla – twierdzi.

Minister Emilewicz zapowiedziała dodatkowe formy wsparcia dla firm w ramach tarczy. – Staramy się kolejne rozwiązania dostosowywać do wymogów. Przedstawimy propozycje rządowe kolejne tarczy antykryzysowej,

- fundusz dopłat do oprocentowania z BGK (dla podmiotów korzystających z kredytów - 270 mln zł),

- zmiany w zakresie prawa zamówień publicznych – tak by wykonawcy i zamawiający mogli w łatwy sposób dokonywać zmian w umów

- większe formy zaliczkowe w wykonywanych pracach

- odblokowanie Krajowej Izby Odwoławczej.

Emilewicz zapowiedziała, że rząd będzie dbał, aby w tej sytuacji polskie firmy nie stały się łatwym kąskiem na rynkach światowych. Rząd zapowiedział też wsparcie dla budżetów samorządów. – Luzujemy regułę finansową w samorządach – mówi minister.

 

W konferencji uczestniczyli również prezes Black Red White Dariusz Formela, Mariusz Czyczerski prezes CCC. Obydwaj potwierdzili, że tarcza działa i dziękowali szefowi rządu za podjęte działania.

Dziennikarze pytali między innymi o to, czy w związku z kryzysem zostaną wsprowadzone plany oszczędnościowe w administracji. Padło również pytania, czy rząd zaapeluje do najbogatszych Polaków, by w czasie kryzysu zrezygnowali ze świadczeń w ramach 500+.

 

- Programy społeczne, prorodzinne, to jest fundament naszej polityki społeczno-gospodarczej. Wszystkie te programy zamierzamy utrzymać, to dlatego zdecydowaliśmy się na pójście w deficyt budżetowy – opowiedział Morawiecki.

 

Cala konferencja – zobacz niżej.

+ 5 głosów: 10 (50%) 5 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (14)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Raficz25
4 miesiące temu ocena: 100%  14
Niech redakcja wspiera "sfoich pinokjuf" bo nie wiadoma jak długo jeszcze bdą doić nasz kraj.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Bandyta w ubraniu roboczym
4 miesiące temu ocena: 86%  13
Do wszystkich urzędów i przychodni lekarskich do których nie można się dodzwonić bo telefon jest cały czas zajęty. po pierwsze nie jestem z afryki znam się na telefonach lepiej od urzędasów i wiem co sygnał zajęte oznacza , po drugie jak pierwsze internet też mam, nie jest to dla mnie czarna magia jak dla baby w przychodni, po trzecie próbować się dodzwonić _ baby tak twierdzą w tych wszystkich niby urzędach że trzeba próbować się dodzwonić Ku.. próbować to ja mogę poderwać dziewczynę do jeb.. lekarza chciałbym się dodzwonić, jest pandemia to nie można prę telefonów kupić ile to kur.. kosztuje ze 100 zł , pierd,,, batustan , afryka jeb.... i jeszcze ci wmawiają że to ty jesteś głupi
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Wstyd
4 miesiące temu ocena: 25%  12
To ja też ci kupię telefon za 100 zł i zaręczam że też się do ciebie nikt nie dodzwoni. Potrzebna jest jeszcze linia (w przypadku telefonu stacjonarnej) i opłacony abonament (zarówno dla koni stacjonarnej jak i komórkowej). Celowo pominąłem telefonie internetową aby ci za dużo już nie zamieszać. Nie bronię zajętych telefonów w urzędach i przychodniach
~ xxx
4 miesiące temu ocena: 70%  11
Ludzie obudżcie się. Ten zrównoważony budżet na 2020r. to pic na wodę fotomontaż. Kasę biorą z wielu utworzonych funduszy, ze spółek skarbu państwa, NBP-u. "Kłamca " Morawiecki zaczyna mówić o wejściu w deficyt budżetowy. To było wiadomo jeszcze zanim zaatakował koronawirus.Ta ekipa nie ma już pieniędzy. Oczy wam sie otworzą jak wybiorą w maju swojego prezydenta poczty polskiej. Z tymi wyborami szykuje sie PRZEKRĘT STÓLECIA'.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Jola
4 miesiące temu ocena: 50%  10
Uwaga !!!!! W Rawickim MOPS sabotaż pracowników z wypłatami 500+ dla zainteresowanych osoby które miały dostać na konto pieniądze do 21 kwietnia dostały dopiero 22 mimo że MOPS miał te środki na koncie bo dostał je od Rządu wcześniej proszę się tym zainteresować i wyciągnąć konsekwencje od pracowników MOPS Rawicz
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Do roboty nygusy
4 miesiące temu ocena: 78%  9
Zabrac elektoratowi pis 500 i dac tym co pracują... zaraz ns pewno sebixy i janusze bede sie sprzeciwialy
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ salen
5 miesięcy temu ocena: 100%  8
i mruwka
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ odgen
5 miesięcy temu ocena: 100%  7
i kolejna biedronka powstanie i lidl i dino
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Socjaliści
5 miesięcy temu ocena: 88%  6
to dlatego zdecydowaliśmy się na pójście w deficyt budżetowy – opowiedział Morawiecki.-- nie ma to jak zadłużyć następne pokolenia byle tylko kupić głos od oglupialego społeczeństwa
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Nowak M
5 miesięcy temu ocena: 89%  5
Oby jak najszybciej przestali wypłacać ten socjal bo patola się mnoży na potęgę
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Jola
4 miesiące temu ocena: 11%  4
Dureń jesteś
~ Hycel
5 miesięcy temu ocena: 93%  3
500+ to bardzo dobry program ale powinien być dostępny tylko dla pracujących. Wędka a nie ryba.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Ola
4 miesiące temu ocena: 0%  2
Pierdoły opowiadasz
~ 9000 netto
5 miesięcy temu ocena: 100%  1
Żadne tarcze antykryzysowe nam nie pomogą gdy rządzą nami socjaliści i postkomuniści. Tylko niskie podatki i proste prawo, a ludzie sami sobie poradzą.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji